วันที่ 16 เมษายน ที่ผ่านมาน้องเขมไปเลาะ อ.ตระการฯมา เลยเอาสถานที่ท่องเที่ยว
บ้านเพิ่นมาฝากค่ะ ขออนุญาติเจ้าของบ้านเพิ่นแล้วล่ะค่ะ ::)::) น้องเขมกะถ่ายรูป
บ่เก่งเด้อค่ะ อดสาเบิ่งเอาเด้อค่ะ

หอไตรหนองขุหลุ อ.ตระการพืชผล จ.อุบลฯ

หอไตรกลางน้ำ...

หอไตรหนองขุหลุ อ.ตระการพืชผล จ.อุบลฯ

อีกมุมค่ะ...

มาเบิ่งใกล้ ๆ ค่ะ

น้องสาวหล่าย่านดำแฮงหมวกกันน๊อคกะบ่ถอด คักบ่คัก::)::)

ไปเลาะแล้วกะไปกินข้าวเที่ยง ก๋วยเตี๋ยวเป็ด ร้านมิตรสัมพันธ์ หน้าที่ว่าการ อ.ตระการฯ

ก๋วยเตี๋ยวเป็ด..

อั่นหอไตรมีความสำคัญจั่งได๋..เป็นหยังต้องเอาไปไว้กลางน้ำ สร้างแต่ยามได๋ ศิลปการสร้างเป็นแบบได๋.. ขอความกรุณาเจ้าของบ้านอ้ายคนตระการมาอธิบายนำเด้อจ๊ะ