หัวข้อ: ส่งลาวสวิส กลับสวิสเซอร์แลนด์

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

ส่งลาวสวิส กลับสวิสเซอร์แลนด์

สงกรานต์ปีนี้พิเศษกว่าทุกปีที่ผ่านมาของน้องเขมเนาะค่ะ นอกจากสิได้เมือบ้านสู่อ้อม

กอดของพ่อแม่ และญาติ ๆ แล้ว น้องเขมยังได้พ้อพี่น้อง ที่น้องเขมบ่คิดว่าสิมี สิได้พ้อ

กัน จักแม่นเฮาเคยมีวาสนาต่อกันแต่ปางได๋เนาะค่ะ พี่น้องที่ว่านี่คือพี่น้องบ้านมหาเฮานี่ล่ะ

ค่ะ เฮ็ดให้น้องเขมมองสังคมโลกไซเบอร์ดีขึ้นหลายเลยค่ะ ที่ประทับใจแฮงกะได้เอื้อยฮัก

ในบ้านมหานี่นำค่ะ ที่เว้าถึงนี่คือ เอื้อยติ๋ว หรือ ลาวสวิส ไปพ้อกันอยู่หาดคูเดื่อ แล้วกะมี

โอกาสได้ไปส่งเพิ่นบินกลับนำค่ะ น้องเขมเลยเอาภาพประทับใจมาฝากพี่น้องค่ะ

ปีหน้าสิมีโอกาสได้ต้อนรับเพิ่นอีกเทื่อหนึ่งแน่นอนค่ะ

พ้อกันเทื่อแรกอยู่หาดคูเดื่อค่ะ

พี่น้องที่ไปส่งลาวสวิสค่ะ อ้ายคนพนมไพร อ้ายบ่าวโจ่โล่ อ้ายคนตระการ น้องเขม

อ้ายคนพนมไพร อ้ายบ่าวโจ่โล่ พี่ติ๋ว (ลาวสวิส) น้องไพลิน น้องเขม อ้ายคนตระการ...

ประทับใจหลายค่ะ พอแต่เพิ่นถึงบ้านกะโทรทางไกลข้ามทวีปมาหาน้องเขมเลยค่
    ว่าการเดินทางเรียบร้อย ปลอดภัยดี ฝากขอบคุณพี่น้องบ้านมหาที่ให้ความอบอุ่น
    กับเพิ่น ประทับใจหลายว่าซั่นค่ะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23

Re: ส่งลาวสวิส กลับสวิสเซอร์แลนด์

ยินดีนำสำหรับมิตรภาพของพี่น้องเฮาเนาะค่ะ เข้ามาหัวข้อนี้เป็นอุ่นๆแนวได๋บุเนาะ อิอิ..และกะอยู่ดีมีแฮงสำหรับคุณติ๋ว ลาวสวิส.ผู่ฮอดบ้านโดยปลอดภัยแล้วเนาะค่ะ
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21

Re: ส่งลาวสวิส กลับสวิสเซอร์แลนด์

ซาบซ่านในใจลึกๆที่พี่น้องบ้านมหาเผิ่นเบิ่งเผิ่นแยงกัน ให้การต้อนรับ
    ให้กำลังใจผู้ไป ผู้มา ทั้งคนพนมไพร บ่าวโจโล่ คนตระการและก็น้องเขม
    หนุ่มน้อยประทับใจอยู่แล้วกับเผิ่นที่เอ่ยนามมานี้
    ดีใจ และก็ขอให้สมาชิกหมู่เฮาเบิ่งแยงกันจังซี้ตลอดไปเด้อครับ

ขอให้เดินทางกลับบ้านปลอดภัยเด้อจ้า...หวังว่าคือสิมีโอกาสได้พ้อกันอยู่เนาะค่ะ...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น

ไผได้เข้ามาอยู่ในใต้ร่มหลังคาบ้านมหาแล้วมีแต่ความอบอุ่นและเป็นกันเองอิหลีจ้า น้องติ๋วจ้าปีหน้าคึสิได้พ้อกันอีกเนาะจ้า..Re: ส่งลาวสวิส กลับสวิสเซอร์แลนด์

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง

บ่ได้ไปส่งนำเพิ่นกะขอส่งแรงใจให้เดินทางโดยสวัสดิภาพเด้อครับ คราวหน้าคงมีโอกาสได้พ้อกันเนาะครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

ปะทับใจหลายๆครับ..ผมกะพึ่งเจอเพิ่นครั้งแรกคือกัน...เสียดายแต่มีเวลาน้อยโพด เอาไว้โอกาศหน้าเด้อครับเอื้อย(ลูกสาวกะเป็นตาฮักคัก)

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า

เป็นตาฮักทั้งแม่ทั้งลูกสาวเลยครับผม

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส

ค่ะจังไดกะขอบคุณพี่น้องบ้านมหาเฮาหลายๆเด้อค่ะ บ่ว่าซิเป็นอ้ายโจโล่,บ่าวคนตระการ,อ้ายพนมไพรเพิ่นเข้าไปส่งจนฮอดทั้งในพู้นตั่ว,
    หลายกว่าหมู่แน้จักหน่อยกะแม้นน้องสาวหล้าคือสาวเขมฯ ส่วนบ่าวหล่อฯ,สาวมัฑนา,เอื่อยธิดายาเย็นเพิ่นกะฟ้าวเข้ามาเม้นถามข่าวคราวโลดตั่ว นี้ละค่าความอบอุ่นของพี่น้องบ้านมหาเฮาเพิ่นเบิ่งเพิ่นแยงดีตั่ว คั่นแม้นว่าไผบ่ทันได้ไปพบพ้อพี่น้องบ้านมหาเฮาโตเป็นๆ กะไปซะเด้อค่า ขนาดในเว็บอบอุ่นปานนี้ พ้อโตเป็นๆเพิ่นซิอบอุ่นซำได บอกได้เลยค่าว่าความอบอุ่นความประทับใจที่ได้หับนั้นลืมได้ยากค่าาาาRe: ส่งลาวสวิส กลับสวิสเซอร์แลนด์:g:g

มิตรภาพที่ประทับเก็บไว้ในความทรงจำตลอดไป...งานพาแลง 3 หวังว่าคงได้เจอกัน จ้า