หัวข้อ: ไปทำบุญวันเกิดนำกันจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

Re: ไปทำบุญวันเกิดนำกันจ้า

สุขสันต์วันเกิดน้องเมษาด้วยจ้า

อนุโมทนาบุญนำเด้อ เอาของดีๆ ไปถวายพระเป็นกุศลที่ดี เกิดชาติหน้าจะได้สุขสบายจ้า
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หลานพระรถ
    เมืองพระรถธานี, ชลบุรี

สุขสันต์วันคล้ายวันเกิดนะคะ อานิสงส์ผลบุญจะส่งให้อยู่ดีมีสุข
    ทำกิจกรรมใดๆ ก็ราบรื่นนะคะ อนุโมทนาในผลบุญนำจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

พบปะพูดคุย ไปทำบุญวันเกิดนำกันจ้า

มื่อนี่วันเกิดค่ะ ก่าเลยเตรียมของว่าสิไปวัด บ่อเคยไปวัดเลยค่ะตั้งแต่มาอยู่หนี่ บ่อฮู่ว่าวัดอยู่หม่องไดจ้อย ก่าเลยเซิสหาตามอินเตอร์เนตนี่หล่ะค่ะ ก่าเจอวัด ซึ่งบ่อไกลจากบ้านเลยแหม ก่อนไปก่าขับรถไปเบิ่งล่วงหน่าก่อน หนึ่งมื่อว่าวัดอยู่ตรงใดกันแน่ เจอแน่นอนก่าเลยจัดการเตรียมของสั่นแหล่วค่ะ

ไปทำบุญวันเกิดนำกันจ้า

เตรียมของไปวัดจ้า เฮ็ดเค็กแล้วก่าแอปเปิ้ลกับแบล็คเบอรี่ครัมเบิ้ลไปถวายนำ

ซื้อของไปถวายสังฆทานนำค่ะ

ที่วัดเพิ่นก่าเฮ็ดกับเข่ากันเอง เผื่อบ่มีคนไปถวายอาหาร

หลวงพ่อเว่าไทยเก่งหลายแหม

หลวงพี่เพิ่นมักเค็กค่ะ เพิ่นว่าถ้าเฮ็ดพวกเค็กมาก่าดีวาสั่น ก่าเลยเฮ็ดไปถวายเพิ่น

สุดท้ายก่าถวายสังฆทานนำค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เมษา; 05-08-2010 at 22:58.

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง

สุขสมหวัง happy birthday คับผม อาหารมีแต่แนวดีๆเนาะคับ ขอรับเศษหลวงพ่อดอกสั่น อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี

อยู่ดีมีแฮงเด้อ มีความสุขหลายๆๆ คิดหวังสิ่งได่กะขอให้ได้

ตามความมุ่งหมาย ร่ำรวยเงินทองเด้อ

อ้ายแหลวแดงเพิ่นรับเศษหลวงพ่อแล้วกะขอแบ่งแน่เด้อ ฮ่าๆๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

สุขสันต์วันเกิดเด้อจ้า เมษา ขอให้มีความสุขหลายๆๆเด้อ
    ได้บุญหลายๆๆแล้วกะเอามาเพื่อจอยนำแน่
    สิขอรับเศษหลวงพ่อคือกันหล่ะ อิอิอิ..:
    g:g

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ขอบคุณสุคนจ้าที่ไห่พรมา มีแต่พรดีๆเมษาก่าสิรับใว้จ้า อิอิ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ MADELA
    ขอให้มีแต่สิ่งดีๆเข้ามาตลอดปีและตลอดไปจ้า สุขสันต์วันเกิดขอให้มีความสุขมากจ้า อนุโมทนาบุญด้วยเด้อจ้า
    all the wealth of the world could not buy you a friend nor pay you for the loss of one.
    ทรัพย์สมบัติทั้งหมดบนโลกใบนี้
    ไม่สามารถชื้อเพื่อนได้
    ไม่สามารถแม้แต่จะจ่าย
    เพื่อให้ได้เพื่อนที่สูญเสียไป
    กลับคืนมา

Tags for this Thread