ปีใหม่ได้กลับบ้านค่ะก่าเลยเฮ็ดบุญเลี้ยงพระจักหน่อย พอดีพี่ชายอีกคนเฮ็ดงานอยู่ดูไบเพิ่นก่ากลับมา อยู่พร้อมหน่ากันสุคนก่าถือโอกาสเฮ็ดบุญนำกันเนาะค่ะ โอกาสที่สิมาพร้อมหน่ากันแบบนี่บ่มีบ่อยๆค่ะ

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้ามาใส่บาตรเด้อจ้า

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าสวดมนต์แล้วก่ารับน้ำมนต์กันเนาะ

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าถึงเวลาพระฉันท์ค่ะบัดหนี่

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าถึงตาโยมมั่งค่ะ หิวกันแล้ว โยมข้างในบ้าน

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าโยมข้างนอกก่าหิวคือกันค่ะ ซอยเหลือตัวเองเด้อจ้า อยากหยังก่าตักโลด

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าเพื่อนบ้านใกล้เคียงเพิ่นก่ามาช่วยงานค่ะ บ่มีถุงให่ตักกลับบ้านเด้อยาย อิอิ

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าฉันท์เสร็จพระเพิ่นก่ากลับค่ะ

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าอีพ่อกับอีแม่เพิ่นก่าเตรียมของเฮ็ดพิธีเปิดบุญหลังจากโยมกินเข่าแล่วแล่ว

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าอาจารย์เปี๊ยกเพิ่นมาเฮ็ดพิธีให่ค่ะ
เอ้า เตรียมโตอธิฐานเด้อค่ะไผอยากได้หยังก่าดาย แต่ขอได้อย่างเดียวเด้อจ้า เมษาขอเพิ่นว่าขอให่มีความสุขวาสั่น อิอิ

ควันหลงเฮ็ดบุญปีใหม่ 09 อยู่บ้านหนองบัวแดงจ้าเสร็จแล้วจ้า โตไผก่าโตไผเด้อ