หัวข้อ: บ้านเฮามีเทพแห่งพิณบ่ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี

รอบยิ้มพิมใจ บ้านเฮามีเทพแห่งพิณบ่ครับ

:):):):)เคยเบิ่งแต่เทพแห่งแคน เหนือคำบรรยายครับ :):):):)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

Re: บ้านเฮามีเทพแห่งพิณบ่ครับ

จักว่าแบบได๋เด้อ..หรือว่าเก่งปานได๋จั่งเอิ้นเทพ..แล้วแต่อาจารย์ไผ อาจารย์มันเนาะครับ.ตัดสินยากว่าเรื่องเทพนี่.. หรืออาจสิมีเทพหลายคนกะได้เนาะ...

Jcomp
    Guest

ผมยังหาคนที่เล่นพิณแบบ Touch บ่อทันได้ ว่าสิหัดอยู่คือเมืองนอกเค้ายังมีเแบบ touch อ่ะนะ

Super Moderator
    Guide & Photographer
    สัญลักษณ์ของ เจ้าซายน้อย

กะคึดว่า อาจารย์ทองไส นั่นแหลวครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม

ผมวาอาจารย์ทองใส ทับถนนคับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวนาตาลเขย่าโลก; 27-08-2009 at 17:20.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ @@..มือพิณน้อย..@@

พบปะพูดคุย Re: บ้านเฮามีเทพแห่งพิณบ่ครับ

ครูบาอาจารย์ สุคน ผมยกไห่เป็นเทพเบิดเลยครับ ครูทุกคนถึงว่าสิเล่นบ่อคือกัน แต่กะมีความแตกต่างของ ลายพิณต่างกัน หลายแนวดีครับ ละกะมีลูกเล่นแตกต่างกันไป ถ่าเฮาอยากเล่นพิณเก่งเด้อ 1.ต้องนับถือครูบาอาจารย์ 2.หมั่นฝึกซ้อมไห่ชำนาญ 3.ไห่ข้อสอบกับโตเอง คือว่า เมื่อเฮาสิเล่นลายได๋ กะต้องไห่ข้อสอบกับจะของ ว่า ลายนี้เด้อ เฮ่สิแกะเอา ต้องไห่ได่ภายใน มื้อนั้นมื้อนี้ครับ รับรองว่า สิระดับเทพสุคนคร้าบบบบบบบบบบบ

:g

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มือพิณพเนจร
    คนที่เฮดให้เฮาม่วนสุดๆ ซึ้งสุดๆ มีความสุขทุกเทื่อเมื่อได้ยิน นั้นหละครับผมว่าเทพ....

เล่นแล้วมีความสุขกะพอครับ....บ่เก่งกะได้ดอก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ มือพิณพเนจร
    คนที่เฮดให้เฮาม่วนสุดๆ ซึ้งสุดๆ มีความสุขทุกเทื่อเมื่อได้ยิน นั้นหละครับผมว่าเทพ....

เล่นแล้วมีความสุขกะพอครับ....บ่เก่งกะได้ดอก

มือพิณที่เล่นในพาแลงบางมดคือสิแมนเจ้าเนอะคับอ้าย ผมเห็นอ้ายเอาพิณโซโล่เพลงเฮาบ่สมกันสุดยอดขนาดคับ อ้ายมือพิณพเนจร อ้ายคือมือพิณอีกคนหนึ่งที่ผมนับถือคับ เห็นในวีดีดีแล้วคับมักหลาย