หัวข้อ: สอบถามพี่น้องทาง ต่างประเทศ

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

เรื่องฮิตน่าอ่าน สอบถามพี่น้องทาง ต่างประเทศ

อยากถามพี่น้องที่ไปทำงานทำการอยู่ต่างประเทศ ว่าจะดีไหมถ้าหากผู้ได่
    ทำงานอยู่ประเทศได่ กะสร้างกลุ่มให้เพิ่นรวมกลุ่มสมาชิกแต่ละประเทศไว้
    เผื่อเพิ่นมีกิจกรรม หรือพบปะกันโดยใช้บ้านมหาเป็นสื่อกลาง อีกอย่างซิได้ฮู้วา
    พี่น้องเฮาไปอยู่ประเทศได่แหน่ พี่น้องทาง ตปท. คึดวาจังได่ครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ผมเห็นด้วยครับอ้ายบ่าวคนเดิมให้บ้านมหาเป็นสื่อกลางเพราะว่าพี่น้องต่างประเทศบางคนกะบ่อรู้ว่ามีคนไทยอยู่หม่องใด๋ไปมาหาสู่กันด่บ่ออีกอย่างหนึ่งซิใด่ซ่อยเหลือกันยามมีอิหยั่งเกิดขึ้นครับผมอยู่เกาหลี แม่นพี่น้องต่างประเทศว่าเห็นดีจั่งใด๋กะขอร่วมแสดงความคิดเห็นนำกันแน่เด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    เห็นด้วยจ้าอ้ายบ่าว มาเด้อจ้าพี่น้องทางต่างประเทศมาออกความคิดเห็น

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

รอบยิ้มพิมใจ

น้องจอยกะเห็นนำเด้อจ้า เท่าที่จอยได้รู้จัก บ้านมหามาปีกว่าๆๆจอยกะได้รับการช่วยเหลือ
    จากพี่น้องเฮาชาวบ้านมหา ที่อยู่ในประเทศเดียวกันอยู่เรื่อยจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มกึ่ม
    เห็นนำคับ เพือมีปัญหาอยู่ต่างประเทศซิได้สอบถาม ห่าสถานทูตบ่ซวย

เห็นนำจ้า เผื่อมีหยังจะได้ช่วยเหลือกันได้น้อจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส
    เห็นด้วยนำจ้า อ้ายบ่าว.....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ miaw
    หมิวว่าก็ดีค่ะ อ้ายบ่าว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เห็นด้วยจ้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เคยคึดแต่ดนแล่วล่ะ หากบ่ได่เว่าไป ย่อนคาแต่คึดยาก กับยากคึด. เห็นด้วยเด้อจ้า พอดีเนาะโมเฮา ตั้งแก๊งค์ โอ้ะ..กลุ่มแม๋ะ".. บ้านมหาแดนปลาดิบ.." นิแม๋ะ..นัดพ้อกันกะนี่เลย ฮ่านโม..มาเดอร์ล่า..เนาะ.. มีหลายตั้วที่รู้จักอยู่นี่ ๗- ๘ คนแล้ว
    ๑ ส้มป่อย
    ๒ มาเด้อหล่า
    ๓ สาวเหล่าเสือโก้ก
    ๔ สาวเหนือ
    ๕ บ่าวโอ๋
    ๖ อากิ
    ๗ cholwit
    มีไผ๋อิกแน่ะส่อยรายงานโต และแสดงควมคึดเห็นแน่ะเด้อจ้า.. ฮิ้วววววววววว..
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย sompoi; 10-03-2010 at 10:48. เหตุผล: พิมพ์ชื่อตก
    มองต่าง..อย่างปลง

Tags for this Thread