หัวข้อ: ความอุ่นใจที่ได้จากบ้านมหา

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

ความอุ่นใจที่ได้จากบ้านมหา

ตอนแรกน้องเขมว่าสิให้ห้องไดอารี่กลับสู่สภาพเดิมก่อนจั่งสิบันทึก

แต่น้องเขมกะอดบ่ได้ค่ะ มีภาระกิจมากมายจนห่างหายไปดน กลับมาอีกเทื่อ

อ้าวไดอารี่ที่รักคือเป็นแนวนี้น้อ... บ่เป็นหยัง

มื่อวานนี้ค่ะ 10 พ.ค. 2552 น้องเขมมีโอกาสไปทำบุญขึ้นบ้านใหม่อ้ายธนิตย์

(คนพนมไพร) เจ้าของบ้านเพิ่นบอกว่าหาเรื่องพ้อกันซื่อ ๆ ดอกหล่า

อาหารการกินกะเฮ็ดกันเองโลดหล่า... เดินทางไปถึงบ้านเพิ่นเกือบเที่ยงแล้วค่ะ

ไปฮอดอ้ายบ่าวโจ่โล่เฝ้าบ้านอยู่ผู้เดียว น้องเขมไปพร้อมกับอ้ายบ่าวจัย

อ้ายเอ๋(คนตระการ) พอแต่ไปฮอดอ้ายบ่าวโจ่โล่ กะไล่เข้าครัวไปหย่องหมากตาล

เฮ็ดบุ้นหมากตาลเลย ยืนเก้ ๆ กัง อยู่คราวหนึ่ง เอาว่ะมันคงสิบ่ยากปานได๋ดอกติ๊

ปอกเปลือกหมากตาลได้หน่วยหนึ่ง มีสมาชิกมาเพิ่ม อ้ายพล พญาแล อ้ายต่วง

อ้ายคำบัง เอื้อยมันฑนา มีคนซ่อยแล้ว พี่กล์อฟมาแล้ว หย่องหมากตาลซ่อยกัน

บุ้นหมากตาลแล้วประมาณเที่ยง พงศ์น้อย ส กาสิน กะมาค่ะฝ่ายท่านชายเริ่ม

สนทนากัน น้องเขมกับเอื้อยมันฑนา อ้ายบ่าวโจ่โล่ ไปตลาดหาเสบียง ตอนแรกกะ

คึดยากพี่หน่อยแม่ครัวประจำคุ้มสามเสนบ่มานำ จั่งได๋้น้อขายหน้าซะน้อ แนวเฮ็ดกับข้าว

บ่เป็นเนาะค่ะ เมนูกะบ่มีหยังหลายค่ะ ข้าวปุ้นน้ำยาป่า บุ้นหมากตาล มีปลานึ่งมะนาว

ระหว่างเฮ็ดกับข้าวอยู่นั่น อ้ายชายน้อยกะนั่งแท็กซี่สีชมพูอ่องต่องมาสมทบ

เฮ็ดกับข้าว กินข้าวแล้วเจ้าของบ้านเพิ่นกะยังบ่ทันมา

ย่อนเพิ่นไปเก็บของจากอีกบ้านค่ะ ระหว่างกินข้าวอยู่นั่นกะได้ต้อนรับสมาชิกอีกคนค่ะ

สะใภ้อีสาน (พี่นิ) มาสมทบอีกบรรยากาศครึกครื้นขึ้นมาอีกค่ะ พอรถขนของมาถึง

อ้าย ๆ เพิ่นกะซ่อยกันยกของเข้าบ้านน้องเขมเห็นบรรยากาศแห่งการช่วยเหลือ

มิตรภาพที่น่าทึ่งแล้วกะรู้สึกดีค่ะ บ่คิดว่าในโลกไซเบอร์สิมีมิตรภาพแบบนี้อีหลี

รักบ้านมหาค่ะ รักพี่น้องบ้านมหา ขอบคุณทุกสิ่งอย่างที่เฮ็ดให้เฮามาพ้อกัน

ขอบคุณผลบุญที่เคยเฮ็ดร่วมกันมา น้องเขมสิอยู่หม่องได๋ มุมได๋้น้องเขมกะสิ

บ่ลืมค่ะ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 13-05-2009 at 09:20.

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอบคุณที่ยังรักกันครับ ขอบคุณมิตรภาพที่มีให้กัน

ขอบคุณน้องหลินครับ ที่ทั้งเก่งทั้งสวย

อัน ๆ ๆ หล่า ๆ ๆ ก๋วยเตี๋ยวญวน เอาอีก ๆ ๆ ๆ

c06:

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย แม่ครัวมาแล้วพะนะ

หวัดดีจ้า น้องหลิน โอ้ยๆๆ เอื้อยๆ ต้องขอโทษอย่างมากๆๆๆ ธุจ้า

เนื่องด้วย ต้องเดินทางไปต่างจังหวัดแบบ กะทันหัน

มาซิฟ้าวมาให้ทัน ซิเอาแหนมเนื่องมาให้กิน พร้อม

ทาง อ้ายเพิ่น ย้านเอื้อยมาบ่ทัน ต้องแรก ว่า ซิขึ้นเครื่องมาแล้วล่ะ

กะเกินไปโพด จักเพิ่น เฮ็ดใส่ หรือว่า เจตนาดี บ่รู้ เลยตัดสินมาพร้อมเพิ่นดีกว่า แม่ครัวมาแล้วพะนะ

แต่ กะบ่เป็น ชาวบ้านมหาเฮา ทุกท่าน เฮ็ดกับเป็นเหมิด บ่ย้าน เรื่องเข้าครัว :l-

จักได๋ กะแซบๆๆ เพราะว่า มีแต่ ขี้เหล้า กินดอกว่า อุบอิบ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ความอบอุ่นมิตภาพที่จริงใจในบ้านมหา น้องเขมบ่อมีรูปประกอบติน้ออยากเบิ่งรูปนำแหม๋ครับอิอิ
    ขึ้นบ้านใหม่อ้ายธนิตยิ์อย่าลืมลำให้พี่น้องมาซ่อยงานฟังเด้อละอ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลาวสวิส
    นี้ละเนาะเพิ่นว่าบุญญาวาสนาส่ง อยู่กว้างอยู่ไกลปานได๋กะได้มาฮ่วมพาข้าวกันตั่ว บาดซิได้เป็นพี่เป็นน้องกันมันกะบ่อยากดอกเนาะแม้นบ้อ ขอให้พี่น้องบ้านมหาเฮาฮักแพงกันจังซี้ตลอดไปน้อค่ะ...ปล.คิดนำบุ้นบักตาลบ่เซายุ55555

เป็นตาม่วนเนาะคับอ่านละก็ฮุ้สึกยิ้มไปนำคับ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ฝากไว้ก่อนนะน้องเขม

เป็นนำเมรีที่รักนั่นละบ่อยู่ เลยบ่ได้ไป

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เบิ่งได้จากภาพเลยครับ มันเป็นความประทับใจที่เว้าบ่อออก..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อยากได่แฮงทางพุ้นมาส่อยทางพี้นำแน่ะเด้เนาะ..คือสิบ่ต้องยากจ้างย้ายซั่นดอกหว๋า..ฮิ้วววว เลี้ยงสาเกกับซาซิมิคักๆนิแม๋ะ..แฮงดีป่านหยัง..อยู่เลยเด่ะเนาะ..
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ มันฑนา
    เสียดายแต่กล้องของอ้ายเอ๋ถ่านเบิดก่อน ถ้าบ่ทันเบิดสิได้เก็บภาพที่เพิ่นแบกตู้ เตียง มาให้เบิ่งนำจ้า เป็นภาพแห่งความประทับใจ ทุกหยาดเหงื่อที่เสียไปคือความจริงใจที่มีให้กันค่ะ

Tags for this Thread