หัวข้อ: ลาบเป็ดไทอำนาจ....

ลาบเป็ดไทอำนาจ....

มื้อวานบ่ได้เฮ็ดโอทีครับ เลิกงานห้าโมงครึ่ง พอดีหมู่ทางวัดยายร่มโทรมา บอกว่ามาเฮ็ดลาบเป็ดสู่กินแหน่ ซื้อมาแต่ตลาดบางบอนโตเกือบ3โลหว่าซั่น (คึดในใจ จะแหม่นโทรมาถืกยามคักแท้::)::) )ขั้นตอนก่อนหน้านี้ข้ามเลยน้อครับ มันโหดโพด อิอิ ชำแหระเลยครับ เลาะเอาแต่เนื้อ กระดูกสับไว้ถ่าต้ม เครื่องในล้างให้สะอาดครับ เตรียมไว้ใส่หม้อต้ม

ต้มน้ำเลยครับ หั่นข่า-ตะไคร้ ใบบักกูดใส่ลงไป เอาคนอร์ใส่จัก 2 ก้อนมันจั่งสิหอมนัว พอน้ำเดือดเอากระดูกเป็ดใส่ลงไปครับกับเครื่องใน ใส่เกลือนิดหนึ่ง อย่าลืมใบอันนี้นำครับ ยอดหม่อนหรือใบมอนบ้านเฮา นี้หละครับเคล็ดลับของการเฮ็ดต้มซด รสชาดมันสิคือใส่ ซ......นี้หละพี่น้อง ย้านแต่ซดบ่ยอมวางช้อน::)::)

เนื้อที่เลาะไว้เอามาหั่นครับ หละกะสับให้ละเอียด เสร็จแล้วใส่เกลือนิดหนึ่งครับ บีบบักนาวใส่จัก 5-6 หน่วย คลุกให้เข้ากัน ปั้นเอาน้ำออกครับ (น้ำที่ปั้นออกอย่าถิ่มเด้อครับ เอาใส่หม้อตั้งไฟสิเฮ็ดเป็นน้ำคนลาบ)
    เครื่องในที่ต้มสุกแล้วกะเอามาหั่นครับ เตรียมไว้ใส่ลาบ

เอาเนื้อที่สับไว้รวนเลยครับ รวนหลายๆเที่ยวจนเนื้อเป็ดสุก เทน้ำรวนออก เอาน้ำคนลาบที่ตั้งไฟไว้เทลงไปครับ ใส่เครื่องในที่หั่นไว้รอให้เย็นกะปรุงเลยครับตามใจชอบ

ถ่าผุได๋มักกินลาบใส่เลือด กะแยกออกมาใส่ต่างหากครับ แซบคือกัน ถ่าได้ซดจักคำย้านแต่ลืมแบบแรก อิอิ

เสร็จแล้วครับ กินกับผักแกล้มกะมี ยอดบักกอก-ผักกาดหิ่น-ผักหนอก-หละกะถั่วฝักยาว มา มา พี่น้องมากินนำกัน แซบ แซบ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 21-05-2009 at 12:46.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    ป๊าดดดอ้ายทิพย์เฮ็ดลาบเป็ดก่ะเป็น เมือบ้านเที่ยวหน้าเฮ้ดให้กินแหน่เด้อจ้า อิอิ

กินกันหลายคนคือสิแซบน้อจ้าอ้าย อั่นว่าแต่กินลาบสีแดงคือบ่มีแนวเป็กแหน่หล่ะจ้า ฮิ้วว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    มะเป็นตะแซบแท้น้อบาดนี่ แต่ขอเป็นต้มเป็ดใส่ใบหม่อนก่อนหมู่เด้อจ้า เคยกินนำซ่างมาเฮ็ดเฮือนซื่อเป็ดมาให่คะเจ้าเฮ็ดให่กิน แซบอีหลี..ขอบอก

อุบอิบอย่าปากๆบี เสี่ยงไว้ มันสิเสียพิ๊กเจอร์::)::)::)::)::)::)::)::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    อยากกินลาบเป็ดฝีมืออ้ายทิพยิ์ เดี่ยวลองกินเบิ่งก่อนเด้ออ้ายเดี่ยวย้านบ่อทันคนอื่นซิมากินเบิดก่อนอิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    บ่มีเบ่าะครับอั่นหัวนกเค้านั่นนา
    ใบหม่อนก่ะใช้ได้น้อครับสุดยอดครับ
    หว่าสิซดฮ้อนๆมันเย็นก่อนครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    สุดยอดครับ อ้ายทิพย์....ต้องเป๊กนำเด้ออ้ายจั่งสิดี...

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    มื่อคืนน้องเขมกะซื้อมากินอยู่ค่ะ ผู้สิมากินนำนานมาหลาย กลายเป็นอ่อมเป็ดเลยค่ะ

แต่กะยังแซ่บอยู่ค่ะ มื่อหน้าหาเป็ดไปให้อ้ายทิพย์ลาบสู่กินกะน้าาาา

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    อยากกินลาบเป็ดทอด เฮ็ดแล้วทอดให้อ้ายนำจักจานแน่เด้อ
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย เป็นตาแซบแท้อ้าย

มักแต่ปากเป็ดนี้ล่ะอ้ายทิพย์ ลาบเป็ดบ่ไหว อ้าย กินแล้วปวดเมื่อยคักกว่า กินไก่อีกๆๆ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b