หัวข้อ: ก้อยปลานิลไทอำนาจ............

ก้อยปลานิลไทอำนาจ............

หว่าสิโพสแต่มื้อวาน เวบฝากรูปมีปัญหาเลยบ่ได้โพสซ้ำ::) ไปหัดฝากอยู่เวบเขียดตะปาด ซามสิเฮ็ดเป็นจนคร้านพี่น้อง มื้อก่อนกะบ่ได้เฮ็ดโอครับ(คร้าน อิอิ)ย้อนหว่าหมู่ชวนไปกินก้อยปลา(อีกแล้ว) ไปตลาดใกล้บ้านครับพี่น้อง ได้ปลานิลโตละโลมา 2 โต
    เริ่มเฮ็ดเลยน้อครับ เดี๋ยวเหล้าสิเบิดก่อน::)::)
    ขอดเกล็ดลอกหนังออกครับ แล่เอาแต่เนื้อ หั่นตามยาวแล้วหั่นขวางให้เป็นชิ้นบางๆครับ
    ไปฮอดค่ำโพดครับ เลยบ่ได้ไปเอามดแดงในสวน กะใช้บักนาวนี้หละครับ บีบลงไปจัก 10 หน่วย คนให้เข้ากันครับ เสร็จแล้วปั้นน้ำออก (น้ำที่ปั้นออกอย่าถิ่มเด้อครับ เอาไว้ใส่ต้มหัวปลา)

สำหรับหัวปลากะตั้งหม้อใส่เครื่องต้ม ต้มเลยครับพี่น้อง แนวส้มบ่ต้องใส่เด้อ เอาน้ำที่คั้นออกจากปลานั่นหละครับใส่ลงไป ขาดบ่ได้คือยอดใบหม่อนอ่อนครับ อิอิ
    ไส้ปลาอย่าถิ่มเด้อครับ ตัดพุงถิ่มอย่างเดียวเพราะว่าเป็นปลาเลี้ยง ล้างดีๆครับ เอาใส่หม้อ ใส่ผักอีตู่-ผงนัว เอาตั้งไฟให้สุก เอาไว้เฮ็ดแจ่วขมจ้ำครับ อิอิ
    แนวกินกับก้อยปลาครับ ยอดสะเดาอ่อน สิกินดิบเลยกะได้แต่มันบ่หอม เอาไปเผาไฟก่อนครับ เผาไฟพอลวกบ่ต้องให้ไหม้ กินกับก้อยปลาหรือลาบปลาเข้ากันปานหยัง สำหรับเนื้อปลาที่บีบน้ำบักนาวออกแล้ว เอาทัพพีบี้ให้แตกครับ เสร้จแล้วกะปรุงเครื่องเลยครับตามใจชอบ
    เสร็จแล้วครับพี่น้อง มา มา ไส้ปลาที่เอาะไว้ กะเอามาปรุงแจ่วเลยครับ ขมอ่ำหล่ำดีปานหยัง กินข้าวนำกันครับ
    คำเตือน=การบริโภคอาหารสุกๆดิบๆอาจทำให้เกิดโรคพยาธิ
    กะซั้นอย่ากินเด้อครับแบบพอสำได๋ส่ำหนึ่ง ต้องกินคือบ่าวทิพย์นี้ครับ อิอิ ดิบกะดิบคือก้อยปลา สุกกะสุกคือต้มปลา จั่งบ่เป็นพยาธิ อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 23-05-2009 at 12:33.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เป็นตะแซบแท้น้ออ้ายบ่าว ต้มหัวปลานิลเอาไส้มันใส่นำเด้ออ้ายขมๆแนจักหน่อย อ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆแซบ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บ๊ะ....เป๊ก ก่อนจักบาดจั่งซดเนาะบ่าวจับ...สุดยอดอ้ายทิพย์

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    :1-

เอาอีกแล้วอ้ายทิพย์หาแนวให้อยากกินนำอีกแล้ว

อ้ายจัยไปซิดปลานิลมาจัก โต 2 โตแหน่ค่ะ

ให้อ้ายทิพย์ก้อยสู่กิน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    ป.ปลานั้นหายาก สุดยอดอี่หลีครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มคำก้าว
    เป็นตาแซบแท้น่อ แจ่วขี้ปลาเป็นตาขมน้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกหินกอง
    สุดยอดอีหลีอ้าย...ขอซดนำแหน่จักบาดเถาะ...อดใจบ่ได้แล่ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ 18ฝนคนอันตราย
    ออนซอนแนวกินเพิ่นเนาะตาแซบคัก ขอจ้ำนำแน่น่ะคือสินัวคักเนาะ555555555555555555

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

อย่าฝ่าวเหมิดเด้อจ้า

มาแล้วๆๆๆๆ มาช้ากว่าคือว่า ซดน้ำต้มขี้ขมๆๆนำแน ได้ใสขี้ปลานำบ่ล่ะอ้ายทิพย์

c06:
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    อะ ป๊าดอยากกินอีกแล้ว แบ่งกันมั่งเด้อจ้า

อิสระ เสรี เสมอภาค

Tags for this Thread