หัวข้อ: วังนาคินทร์คำชะโนด

Membership renewed สัญลักษณ์ของ MADELA
    ตอนเป็นเด็กน้อยเห็นเพิ่นช่ากันอยู่ แม่นแจ่มจันทรภาพยนต์นี้หละดังหลายตอนนั้นงานหยังกะมีแตหน่วยนี้ละไปฉาย เพิ่นว่านั่งสามล้อมาจ้างหนังตอนแลงนี้หละเงินที่ได้กะเป็นใบไม้เรื่องนี้ดังคักตอนนั้นเนาะขอบคุณรูปภาพงามๆและกะโตดีพร้อม อากาศคือสิร่มรื่นคัก บ่เคยไปจักเทื่อ
    all the wealth of the world could not buy you a friend nor pay you for the loss of one.
    ทรัพย์สมบัติทั้งหมดบนโลกใบนี้
    ไม่สามารถชื้อเพื่อนได้
    ไม่สามารถแม้แต่จะจ่าย
    เพื่อให้ได้เพื่อนที่สูญเสียไป
    กลับคืนมา

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ตะเองไปไหว้พระมาหลายวัด คือบ่เอาเลขมาฝากแน๊หล่ะ คึ คึ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    อ่านยามได๋กะขนลุกคน เคยได้ยินแต่คะเจ้าส่ากันตาย่านเนาะครับแต่กะสิศักดิ์สิทธิ์อิหลีหละครับ

00000 บ้อครับดีเจลูกหิน อิอิ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ติ๋มอยู่ใกล้ๆกะยังบ่เคยไปอยุ่ ย่านคัก...อิอิ...ปีหน้ากลับบ้านสิไปเที่ยวอยู่ดอก...
    ได้แนวร่วมแล้วจ้ามี "หล่อร้อยเมตรบ่ย่านผีเด๋เพิ่นอะ" "พอกะเทินมีคาถาดีเพิ่นหนี่"
    ห่างจากบ้านติ๋มประมาณ20กิโลเมตรเองจ้า...ไผอยากไปเที่ยวอุดรนำกะเชิญเด้อจ้าปีหน้า ไปนำกัน....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ขอบฟ้า
    อ้อมเคยไปแล้วจ้า บรรยากาศร่มรื่นดีและเงียบสงบมากจนน่ากลัวจ้า หลังจากนั้นก็ไปนั่งอธิฐานแล้วยกก้อนหินนำจ้า ถ้าเราบอกว่าขอให้ยกก้อนหินขึ้น ก็ยกก้อนหินขึ้นจ้า และถ้าเราบอกว่าขอให้ยกก้อนหินไม่ขึ้น ก็ยกไม่ขึ้นจริงๆๆจ้า ขอบคุณมากค่ะที่นำรูปมาให้ได้ดูอีกครั้ง:*-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    มี 0 แล้วหยังอีกครับเอื้อยลูกหิน บอกมาให้เบิ่ดแน อย่าเก็บงำไว้ผู้เดียวหลาย
    รวยคนเดียวเขาสิปล้นเด้555555
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ พิณอิสระ
    ขอนแก่น อุดรธานี และสุรินทร์
    สาธุ..ขอให้คำอธิษฐานของเพิ่นเป็นความจริง ตามที่ปรารถนา ทุกประการ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร

รอบยิ้มพิมใจ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ติ๋ม เปอร์โย
    ติ๋มอยู่ใกล้ๆกะยังบ่เคยไปอยุ่ ย่านคัก...อิอิ...ปีหน้ากลับบ้านสิไปเที่ยวอยู่ดอก...
    ได้แนวร่วมแล้วจ้ามี "หล่อร้อยเมตรบ่ย่านผีเด๋เพิ่นอะ" "พอกะเทินมีคาถาดีเพิ่นหนี่"
    ห่างจากบ้านติ๋มประมาณ20กิโลเมตรเองจ้า...ไผอยากไปเที่ยวอุดรนำกะเชิญเด้อจ้าปีหน้า ไปนำกัน....

พู่นหละเผิ่นหว่าเฮาบ่ย่านผี เว่าใส่คักน้อย่านยุเด้อย่านแฮงพู่นหละ ปีหน้าไปแน่นอนครับสิไปหาเลาะเมืองอุดรแม่ะ ซวนอ้ายเข็มกับเอื้อยแมวเด้อ ไปนอนนาดอกหาลักไก่มาต้มเอิ๊กๆ:-*
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มคำก้าว
    ได้เลขโตได๋ละเน้อ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    ป้าดด แถวบ้านบักขามป้อมตั้วนี่จ้า บักขามป้อมกะเป็นหลานสาวปู่ศรีสุทโธจ้า บ่ได้เมือบ้านโดนแล้ว ล่าสุดที่ไป ยังบ่มีพระพุทธรูปองค์สูงๆ ใหญ่ๆ นั่นเลยค่ะ ทางที่เข้าไปก็ยังสร้างพญานาคบ่ทันได้แล้วเสร็จอยู่จ้า ขอบคุณที่เอามาฝากจ้า คึดฮอดบ้านหลายเด้บาดทีนี้

Tags for this Thread