หัวข้อ: ของดีอีสาน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3

ของดีอีสาน

ของดีอีสาน กระเทียมดองแบบบ้านเฮาใช้นำ้ตาลเกลือ กระเทียมปลูกเอง
    ของดีอีสาน
    เห็ดเกิดตามธรรมชาติ
    ของดีอีสาน
    แกงเห็ดปลวก
    ของดีอีสาน
    หว่านจักจั่น (มหานิยมเอาไปไว้ค้าขายดีนักแล)
    ของดีอีสาน
    แกงไข่ผำ
    ของดีอีสาน
    หน่อไม้ไผ่ป่าเตรียมไว้เฮ็ดหน่อไม้ส้ม
    ของดีอีสาน
    ต้มเขียดน้อยใส่ใบบักขาม
    ของดีอีสาน
    คั่วแมงตับเต่า
    ของดีอีสาน
    ปิ้งเขียดโม้
    ของดีอีสาน
    มิ่ม คล้ายๆๆผึ้ง
    ของดีอีสาน
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวกุดชุม; 26-05-2009 at 07:49.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    บ่าวชาลี เอาหว่านจั๊กจั่นมาให้ บ่าวจัยแน่เด้อ บัดเทื่อเลาหมานกว่าเก่า 5555

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    นำแหน่เด้ออ้าย...พงกะอยากได้คือกัน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    บ่าวชาลี เอาหว่านจั๊กจั่นมาให้ บ่าวจัยแน่เด้อ บัดเทื่อเลาหมานกว่าเก่า 5555
    อยู่บ้านผมกะมีครับอ้ายเอ๋ บ่าวชาลีเอามาให้ผมนำแนมีอีกบ้อ บ้านผมเขาบูชากันคู่ล่ะ600เด้อครับหว่านจั๊กจั่นน่ะ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    เอามาจากหนองบัวลำภูนั่นล่ะบ่าวจัย อ้ายเผิ่นกลับฮอดมื้อคอน ทุ่มหนึ่ง
    ผมกะเพิ่งเคยเห็น

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    หว่านจั๊กจั่นติคับเอามาฝากจักโตแหน่คับถ่าหมาน

กินแกงเห็ดปลวกน้ำแน่จ้า เป็นตาแซบแท้ละน้อ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อย่าว่าน้องเขมเด้อค่ะ อั่นแกงไข่ผำน้องเขมบ่เคยกินเลยค่ะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แกงไข่ผำ ผมกะบ่อเคยกิน เคยกินแต่แกงไข่ไก่ไส่ไบผักหวาน..

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    มีกะแนวกินบ้านเฮาของแซบทั้งนั้นตั้วนี่ครับ แกงไข่ผำของแซบแนวมักบ่อใด่กินหลายปีแล้วเนาะครับเห็นแล้วอยากนำเด่ครับ