หัวข้อ: กวยจั้บน้ำข้น คนไกลบ้าน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

กวยจั้บน้ำข้น คนไกลบ้าน

มื้อวานก่อนหลังจากมาจากเที่ยวหิวกะเลย มาเฮ้ดกวยจั้บ น้ำข้นสู่ลุกชายกิน เลยเอาฝากพี่น้องนำจ้า
    เครื่องปรุง
    1.กระดูกหมู
    2.เครื่องในหมูเท่าที่หาได้
    3.เต้าหู้
    4.ไข่ไก่(ต้มสุกแล้ว)
    5.เครื่องกะโพล้ หรึ ผงพะโล้
    6.ซี้อิ้วดำ ซอส น้ำตาล ผงชูรส เกลือ ผักชี ผงชูรส
    วิธีทำ
    1.ตั้งน้ำำใส่รากผักชีลงไป รอน้ำเดือดใส่เครื่องพะโล้ เอากระดูกหมุและเครื่องในหมูลงไปต้มพร้อมกันเลยจ้า ไข่ไก่นำเด้อจ้า ตามด้วย ซอส ซีอิ้วดำ เกลือ ต้มประมาณ ชั่วโมง กะชิมปรุงรสตามต้องการ
    2.วิธีการต้มเส้น นำเส้นใหญ่ไปแช่น้ำก่อน เวลาต้มค่อยสิพันเข้าหากันดี ต้มเส้นสุกกะใส่แป้งมันที่ผสมน้ำเตรียมไว้ เฮ้ดให้เหนียวจ้า
    อันนี้หน้าตาน้ำซุปที่จอยต้มเด้อจ้า
    ส่วนอันนี้เครื่องใน ไข่ไก่ เต้าหู้ หมูกรอบ แล้วแต่มักจ้า ใส่ได้ตามใจชอบ
    เสร็จแล้วพร้อมที่จะกิน ปรุงรสได้ตามต้องการจ้า มักรสใด๋
    กวยจั้บน้ำข้น คนไกลบ้าน :l-
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวส่าเมืองอุดร; 02-06-2009 at 06:30. เหตุผล: พิมพ์ผิดค่ะ

ขอนำแนจักถ้วยจ้า บ่ได้กินนานแล้ว
    ขอบคุณหลายๆสำหรับสูตร
    เดี๋ยวจะลองเฮ็ดเบิ่งจ้า

ANN OSAKA
    Guest
    โอ้สิไปเอาเครื่องในหมูมาแต่ไสหนอบาดนี่
    ขอกินนำแน สามถ้วยจ้า เต้าหู้บ่เอาจ้า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย แนวมักล่ะ เลือดหลายๆๆ

คือซิมีแฮงน้อลูกชายทั้งสองนั้นได้กินฝีมือแม่จอยอีกแล้ว ฮิ้วๆๆ

แซบ บ่ล่ะลูก แซบบ่กะอดเอาเด้อ แม่ซิฮ่าย เอิ๊กๆๆๆ เว้าเล่นซื่อๆๆเด้อ

สาวอุดรคักเฮ็ดแนวกินบ่บ่แม่นแล้ว พะนะ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    บูย.....มาเป็นตะแซบแท้น้อครับเอื่อยจอยมีกะเครื่องในหลายๆนี้ละครับมักแม่นเหลือบ่อน้อขอจักถ้วยแน่เด้อครับ

ย้านบ่อิ่มจอย อ้ายเลยเอามาตื่ม เฮ็ดเลี้ยงเด็กน้อยเบิ่งวันเกิด เขาเอิ้นน้ำไสบ่ฮึ::)

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    จักถ้วยแน่เด้อจ้าพี่จอย เป็นตาแซบแท้ๆจ้า อยากส์ๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เฮ็ดบ่ยากเลยเนาะคับ เป็นตาแซบหลาย ขอบคุณสาวจอยหลายๆเด้อ หิวแล้วหละ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ victer
    ต้องกินตอนฮ้อนๆจังสิแซบ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนูนา
    ขอกินด้วย คนหน่อยค่ะ น่ากินมาก
    ขอที่หนึ่งค่ะ