หัวข้อ: จั่น

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่

จั่น

จั่น เป็นเครื่องมือดักปลาชนิดหนึ่งครับ
    วิธีการใช้งาน อันดับแรกต้องเลือกทำเลที่เหมาะสมก่อน แล้วนำจั่นไปวางไว้ให้นำท่วมจั่นประมาณครึ่งตัวจั่น แล้วยกแผ่นไม้ด้านหน้าซึ่งทำเป็นฝาปิดตัวจั่นขึ้น และจะมีสลักเกี่ยวไว้ เมื่อปลาหลงว่ายเข้ามาในจั่น และว่ายไปโดนสลักหรือเชือกในตัวจั่น ฝาไม้ด้านหน้าก็ปิดลงมา เฮากะสิได้ปลาไปต้มกินสั่นแหล่ว....
    เมื่อก่อนนั้น การทำจั่นจะขุดดินทำจั่นตามริมห้วย หรือริมหนอง ปัจจุบันก็วิวัฒนาการไปอย่างที่เห็นนี่แหละขอรับ เป็นจั่นเคลื่อนที่...

จั่น

จั่น

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มเกษตรกล
    รู้จักดัดแปลงเนาะครับ จากถังน้ำมันกลายมาเป็นจั่น อิอิอิ.........

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เบิ่งซง คือบ่อเป็นตาหมานแท้ล่ะ...แล้วผลเป็นจั่งไดแน่ละครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    จั่นยุคใหม่เน๊าะครับ....ฮู้จักนำของเก่ามาประดิษฐ์ให้เกิดประโยชน์ดีเน๊าะครับ

5555 ฮ่าๆๆๆ โอ้ยน้อจั่นกะดาย
    เปนตาหมานบ่ล่ะครับอ้าย 555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    อยู่บ้านเอาไม้ไผ่ มาสานคับ หลังใหญ่ๆๆ ไส่ในน้ำโขงได้ โต ละ โล สองโลขึ้นไปคับ

ระวัง บักคอเหี่ยวเข้าไปอยู่ในนั้นเด้อ อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    ขออนุญาตทดสอบเด้อครับ.........

การใส่จั่นควรหาฟดหรือเฟือยไม้มาเฮ็ดเป็นอุ่มจักหน่อย ปลาสิได้มาหลบแล้วก็เผลอเข้าจั่น

คือโตนี่ละครับ โตยังน้อยอยู่