หัวข้อ: บทพิสูจน์พื้นฐานว่าคุณคือ...คนบ้านนอก ตอนที่2

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวoffit

เรื่องฮิตน่าอ่าน

ดีครับดีได้รู้จักผลไม้ที่ไม่เคยเห็นไม่เคยรู้จัก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองกี่
    ใบส่มลม, บักส่มกุ้ง (เอิ้นคือกันบ่)
    ยอดบักส่มโก่ย (มีหน่วยคือองุ่นเมือง กินได่ แต่คายคอเด้อ)
    บักหงวดข่า
    บักส่มโมง

เอาซำนี่ก่อน

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อ้ายธนิตย์คะ หมากหาด บ่ทันสูญพันธุ์เด้อค่ะ มีต้นหนึ่งอยู่คูฝายนาโคก พ่อใหญ่น้องเขมค่ะไปกินเด้อค่ะ

หมากส้มมอ หมากถั่วแฮ หมากบก

อุ๊ย..ตายแล้วน้องเขมคือหลงเว้าล่ะเนี่ย..แบบว่า ที่จริงไม่รู้จักอ่ะค่ะ ไม่รู้ผลไม้อะไรไม่เคยเห็นเลย

มันไม่ใช่อ่ะ แบบว่าที่บ้าน มีแต่ กีวี่ แอปเปิ้ล ลูกพรุน ค่ะ อะไรก็ไม่รู้ หมากหาด หมากผีพ่วน ถั่วแฮ

เงี้ย....ไม่รู้จักค่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวกระสัง
    บึ๋ยยยยยเสี่ยวเขม 55 เอามาจักหน่วยแน่บักกีวีนั่น เฮากะบ่จักดอกหมากหยังๆนั่น อิอิ

ศึกษาหาความรู้
    เหลือบักหวดข่าอีกอันนึง 555+
    เอามาอีกเด้อครับ บักค่อมู๊นั่นน่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    เคยกินซุอย่างเลยแหละ แปลว่า ข่อยเป็นลาว แม่นบ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผู้บ่าวชายแดนใต้
    บักบกคั่วกินยามเบิ่งหนังขายยา(ขายตะยา บ่ได้เบิ่งจักเทือ)ใค่แหน่ตะมีดบ่บาดมือคับยามผ่าดอกหว้า หาเก็บเอาในคอกควายเนาะ
    บักเบ็น กินยามไปเลี้งงัวเลี้ยงควายยามแล้วนา ถึกบักเบ็นฝาดแค้นเกือบตาย
    บักนี้ บ่แหน่ใจเด้อคับว่าเคยลองบ่ แต่เห็นหน่วยแท้ๆๆ อาจสิจื่อได้อยู่ เพราะสิเอิ้นบ่ไค่คือกันเนาะ
    บักผีผ่วน ขึ้นโคกไปยิงแหย่ยิงกะปอม พ้อเคือบักผีผ่วน ป้าดด คักหลายเก็บใส่ถุงย่ามมาฝากเด็กน้อย
    บักส้มมอ กินกับปลาแดกบอง แล่นหาป่ากะบ่ทันอิอิอิ
    บักหว้ากินแล้วแค่วแหล่คักก่อกินหมาก ไปขึ้นกินบักหว้า มดแดงจ๋อแล่นลงต้นกะบ่ทัน
    บักถั่วแฮอันนี้ปลูกอยู่ข้างสวนบักม่วงติดคูหนอง(บรรยายบรรยากาศคัก) กินกับปลาแดงต่อนบอง
    เก็บมาสู่ผู่สาวกินนำ โอ้ยยยยแซบหลาย
    แล้วบักเค็ง บักตากบ บักฮวดข้า บักขามแป (มะขามเทศ บ่แม่นพระเทศเด้อ) แล้วทันล่ะ (พุททรา) บักก้นคกเด้ คึดออกซำนี้ล่ะคับ บ่เอามาบ้อคับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ผู้บ่าวชายแดนใต้
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เขมราฐ
    อ้ายธนิตย์คะ หมากหาด บ่ทันสูญพันธุ์เด้อค่ะ มีต้นหนึ่งอยู่คูฝายนาโคก พ่อใหญ่น้องเขมค่ะไปกินเด้อค่ะ

หมากส้มมอ หมากถั่วแฮ หมากบก

อุ๊ย..ตายแล้วน้องเขมคือหลงเว้าล่ะเนี่ย..แบบว่า ที่จริงไม่รู้จักอ่ะค่ะ ไม่รู้ผลไม้อะไรไม่เคยเห็นเลย

มันไม่ใช่อ่ะ แบบว่าที่บ้าน มีแต่ กีวี่ แอปเปิ้ล ลูกพรุน ค่ะ อะไรก็ไม่รู้ หมากหาด หมากผีพ่วน ถั่วแฮ

เงี้ย....ไม่รู้จักค่ะ

ฮึยยยยย คักหลายเนาะเจ้ากะดาย บักกีวี บักแอบเปิ้ล ลูกพรุน ตะน้อยๆว่าซั่น แล่นขึ้นตะกกบักหว้า ผู้เฒ่านำหากะบ่พ้อ อิอิอิ:em01):em01)

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวหนองกี่
    ใบส่มลม, บักส่มกุ้ง (เอิ้นคือกันบ่)
    ยอดบักส่มโก่ย (มีหน่วยคือองุ่นเมือง กินได่ แต่คายคอเด้อ)
    บักหงวดข่า
    บักส่มโมง

เอาซำนี่ก่อน
    แล้วบักสมโฮงนี่เอาไปเฮ็ดบั้งไฟน้อยบ่อ้าย คั่นเอามากิน ต่อให้บ่เกิน ห้าหน่วย คับบ่ต้องซื้อเหล้าดอกเนาะ ขึ้นดอนปู่ตาพู้นแล่วเนาะจั่งสิยัง ต้นใหญ่หลายเป็นตาย้านพร้อม

แล้วบักตำยานล่ะอ้าย กินกับเมี่ยงปลาแดกบอก โอ้ยคักหลาย ได้บักตำยานบักส้มลมนี้ คักหลาย แม่นบ่ออ้าย ออกนอกท่ง กะเก็บบักขามป้อมมาดอง แซบหลายtim:tim:tim:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเกษตร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ผู้บ่าวชายแดนใต้
    บักบกคั่วกินยามเบิ่งหนังขายยา(ขายตะยา บ่ได้เบิ่งจักเทือ)ใค่แหน่ตะมีดบ่บาดมือคับยามผ่าดอกหว้า หาเก็บเอาในคอกควายเนาะ
    บักเบ็น กินยามไปเลี้งงัวเลี้ยงควายยามแล้วนา ถึกบักเบ็นฝาดแค้นเกือบตาย
    บักนี้ บ่แหน่ใจเด้อคับว่าเคยลองบ่ แต่เห็นหน่วยแท้ๆๆ อาจสิจื่อได้อยู่ เพราะสิเอิ้นบ่ไค่คือกันเนาะ
    บักผีผ่วน ขึ้นโคกไปยิงแหย่ยิงกะปอม พ้อเคือบักผีผ่วน ป้าดด คักหลายเก็บใส่ถุงย่ามมาฝากเด็กน้อย
    บักส้มมอ กินกับปลาแดกบอง แล่นหาป่ากะบ่ทันอิอิอิ
    บักหว้ากินแล้วแค่วแหล่คักก่อกินหมาก ไปขึ้นกินบักหว้า มดแดงจ๋อแล่นลงต้นกะบ่ทัน
    บักถั่วแฮอันนี้ปลูกอยู่ข้างสวนบักม่วงติดคูหนอง(บรรยายบรรยากาศคัก) กินกับปลาแดงต่อนบอง
    เก็บมาสู่ผู่สาวกินนำ โอ้ยยยยแซบหลาย
    แล้วบักเค็ง บักตากบ บักฮวดข้า บักขามแป (มะขามเทศ บ่แม่นพระเทศเด้อ) แล้วทันล่ะ (พุททรา) บักก้นคกเด้ คึดออกซำนี้ล่ะคับ บ่เอามาบ้อคับ
    บักเค็งเอามาแล้วเด้อจ้า อยู่ในตอนที่หนึ่งจ้าไปเบิ่งเด้อจ้า
    มีหลายอย่างอยู่ อิอิ

Tags for this Thread