หัวข้อ: ขอลาพี่น้องบ้านมหา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองพอกเมืองร้อยเกิน
    มีนบุรี เชียงราย ร้อยเอ็ด

ขอลาพี่น้องบ้านมหา

ผมเองกะติดตามบ้านมหามาได้สิสองปีแล้วครับ บัดนี้คงคิดว่าอีกโดนเติบอยู่จั่งสิมีโอกาสเข้ามาเบิ่งเว็บบ้านมหาของเฮา เนื่องด้วยหน้าที่การงาน ผมเองต้องจรไปตามเรือสินค้าอยู่กลางทะเลเวลานานข้ามปี จึงมาขอลาพี่น้องด้วยความคิดฮอดคิดถึงเพื่อนสมาชิกทุกท่าน เข้าฝั่งยามได๋สิเข้ามายามบ้านเฮาเด้อครับ ถึงโตไกลใจกะยังอยู่บ้านมหาหม่องนี่คือเก่า คิดฮอดอีหลีครับขอลาพี่น้องบ้านมหาขอลาพี่น้องบ้านมหาขอลาพี่น้องบ้านมหา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนอนชาเขียวโออิชิ
    อ.ปะคำ จ.บุรีรัมย์
    จั่วใด๋กะขอให้โชคดีเด้อจ้าบ่าวหนองพอก
    กลับมาเล่นบ้านมหาอีกเด้อจ้า
    สู้ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆจ้า เป็นกำลังใจให้นะจ้ะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ป๊าด ล่องเรือหารักตี๊ครับบ่าวหนองพอก ต่างคนต่างมีหน้าที่และภารกิจครับ

ซาผุบ่มีเวียกบ่ได้ดอกครับ โอ๊ะ ๆ ๆ บ่แมนดอกครับ ถ้าว่างมื่อใด๋จั่งค่อยเข้ามาเด้อครับ

บ้านมหาแห่งนี้ ยินดีต้อนรับเสมอครับ เป็นกำลังใจให้และยังระลึกถึงกันเสมอและตลอดไปครับผม

(เกือบลงบ่ได้ มีคนกำลังสิวีฆ้อนใส่ข่อย อิ อิ ฮิ้ววววว):1-

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองคาย
    บ้านมหายังรอถ่าคือเก่าคับ มิตรภาพในบ้านหลังนี้บ่เคยจางหาย
    ยังรอคอยการกลับมาครับผม...
    ให้โชคให้หมานเด้อญาอ้าย....

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    เจ้าล่องเรือไปทางประเทศไดอ้าย เจ้าอย่า

ล่องมาทางประเทศ โซมาเลีย เด้ออ้าย โจรสลัดชุกชุมเด้อ เป็นห่วงๆ อั่นคือบ่เอา

คอมลงเรือไปนำโลดอ้าย เจ้าสิอดคิดฮอดเวปบ้านมหาได้อยู่ตี่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มโพธิ์ศรีสุวรรณ
    เดินทางโชดีมีชัยเดอบ่าวหนองพอก กลับมาแล้วอย่าลืมเข้ามาบ้านมหาเดอครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    เดินทางปลอดภัยนะครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ขอให้โชคดีครับ หมานๆเด้อ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    c06:โชคดีครับผม..เสร็จภารกิจแล้วกะมาม่วนต่อเด้อครับ ถ่าอยู่..tim:tim:tim:

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    ขอให้โชคดีมีเงินใช้หมานๆๆเด้อครับ