เมื่อนี่ มีของเล่นจากท้องทุ่งมาให้เบิ่งเด้อขอรับ...
เป็นของเล่นที่บ่อเสียเงินจั๊กบาท...เด็กสมัยนี้ อาจบ่อเคยเห็น

บ้านผมเอิ้น บักตูมกาน้อย เกิดตามหัวไร่ปลายนาทั่วไป...

เก็บหน่วยบักตูมกาน้อยมาแล้ว เตรียมอุปกรณ์อีกอย่าง กะคือ ก้านบักพร้าว ครับ

จากนั้นกะใช้ก้านบักพร้าว เจาะรู และคว้านให้หลวม ก็สิเป็นแกนกลาง (เพลารถ)

จากนั้นก็เสียบล้อ ซ้าย-ขวา แล้วยึดพ่วงต่อกัน ก็สิเป็นรถพ่วงแล้วครับ
จะพ่วงกี่คันก็ได้ ลากเล่นได้ทั้งวันหล่ะขอรับ...