มื้อนี้ได้นัดกับหมู่ทาง กม.8 รามอิทราไว้ว่าสิพากันไปซิดเบ็ดทางมีนบุรีพุ้นล่ะครับ
สิหมา น รึว่าสิแห้วกะตามมาเบิ่งเด้อครับว่างคัก ผบ.ทบ.ข่อยจ่มคักคือกลับมาค่ำแท้พะน่ะไปซิดเบ็ดรึว่าไปไส.......
หน้าจ่อยเลยบ่าวจัย ย้านเลาหยุมดัง

วันว่าง บ่าวจัย เสาร์ 13 มิ.ย.52

เวลาออกจากบ้านครับ 08 35 น.ไปฮอดบ่อปลาประมาณเกือบ10 00น.โมงเช้า
บ่รอช้าผสมเหยือ ลงเบ็ดเลยครับมื้อนี้ต้องได้ ผบ.สั่งลุยเอาแต่ปลานิลเด้ออ้ายพะน่ะเพิ่นสั่งเฮา

วันว่าง บ่าวจัย เสาร์ 13 มิ.ย.52

ระหว่างที่รอปลากินเบ็ด บ่าวจัยมือบ่อยู่สุขดอกครับ หยิบเอากล้องมาถ่ายเล่นแก้เซ็ง
ปลามันบ่กินเบ็ดจักโต สงสัยสิมีแต่คนซวยๆมานำกัน มันเป็นลางตั้งแต่มื้อเช้าแล้ว
ออกรถมากะมีคนโทรนำอ้ายเพิ่นแล้ว บ่ทันได้ไปฮอดไสยุ

นั่งอยู่ประมาณ3 ชั่วโมงบ่มีปลามาตอดเบ็ดเลย ได้ยินแต่เสียงแว่วๆว่าย้ายที่พะน่ะ บ่าวจัยฟ้าวสำทับไปอีกแม่นแล้ววววววว

พอย้ายมาอีกบ่ข้างๆกัน(ไกลเติบ)555+ฟ้าวลงเบ็ดเลยครับค่ำแล้ว ปลากินแล้วครับดึงเบ็ดแล่นเร็วขนาดเลย
สงสัยสิโตใหญ่แน่ๆเลยครับ ตามมาเบิ่งครับ ตามมาเบิ่ง

หลังจากที่ดึงกันอยู่ดนเติบกะขึ้นมาแล้วครับ ปลาจีน

อีกแป๊บเดียวเบ็ดผมกะแล่นบ้างเสียงแกร๊กกกกกกกกกกกยาววววววเลย