หัวข้อ: พืช ผัก สวนหลังบ้าน

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน พืช ผัก สวนหลังบ้าน

มาถึงตอนนี้มาเบิ่งพืชสวนกินได้ครับ
    สามารถปลูกไว้สวนหลังบ้านกินได้บ่ต้องไปซื้อเด้อครับ
    สวนหลังบ้านบ่าวจัยมีทุกอย่าง(แม่เพิ่นปลูกไว้ครับ)อิอิอิ

นี้คือดอกหมากอึ(ฟักทอง)
    พืช ผัก สวนหลังบ้าน
    สวนผักกาดเฒ่าแม่เพิ่นปลูกไว้กินครับ

หมากฮุงสุกบ่ต้องไปหาซื้อครับ มีวิตมินหลายคัก
    ดอกแค เก็บเอามาลวกกินกับแจ่ว นึ่งไส่ปลาขาว ปลาแขยงกะแซบเด้อครับ
    กล้วยหอม อีกบ่ดนกะสิพอตัดแล้วครับ
    ต้นถัดมากำลังสวยเลยปลีกล้วย ตัดมาลวกกินกับป่นปลาเขง
    แต่อย่าลืมเอาหมากนาวทามีดก่อนสิผ่าปลีกล้วยเด้อครับ
    มันสิซ่อยให้บ่ดำครับ เคล็ดลับง่ายๆเฮ็ดให้ดอกกล้วยเฮาเป็นตะกินครับ

บาดนีต้นสูงขึ้นมานิดนึงครับ หมากพร้าวสุกครับ
    ไผ๋อยากกินครับ มีเต็มต้นเลย มักอ่อนๆรึว่าสิมักแบบสุก กะมีให้เลือกกินครับ555+

และสุดท้ายครับไผ๋อยากสิกินหมากงิ้วสุกกะรออีกจักหน่อยเด้อครับ
    ตอนนี้ยังอ่อนยุ รออีกบ่ดนดอก555+

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 22-06-2009 at 16:35.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    นี่บ่อ บ่าวจัย ที่เจ้าว่าสิเมืออยู่บ้าน สิเมือนอนกินดอก..ดอกที่ว่ามันคือดอกแคนี่ตี้ ฮ่าๆๆๆ เฮาล่ะคึดว่าแม่นดอกเบี้ย

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    บักหุ่งมะเหี่ยว ว่าแม่น....แท้ บ่าวจัย ..อิอิอ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มคำก้าว
    เห็นบรรยากาศแล้วคึดฮอดเถียงนาอยู่บ้านเด้

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    หลินจะปลูกแข่งอ้ายจัยเด้อค่ะ ถ่าไปยามหลินเด้อค่ะ คือสิได้กินอยู่ดอกค่ะ

ตอนนี้เบิ่งฝีมือการปลูกของเฒ่าแม่ก่อนค่ะ อิอิ...

ต้นหมากม่วงค่ะ

ชมพู่หน้าบ้านค่ะ....

หมากพร้าวน้ำหอมค่ะ แซ่บคัก.....
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 22-06-2009 at 14:19.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    หลินจะปลูกแข่งอ้ายจัยเด้อค่ะ ถ่าไปยามหลินเด้อค่ะ คือสิได้กินอยู่ดอกค่ะ

ตอนนี้เบิ่งฝีมือการปลูกของเฒ่าแม่ก่อนค่ะ อิอิ...

ชมพู่หน้าบ้านค่ะ....

ป๊าดดดดดหลินคือเป็นตะอุดมสมบูรณ์แท้ล่ะทางนั้นน่ะ มีคือกันเลย
    บ้านอ้ายกะปลูกชมพู่ไว้หน้าบ้าน หมากพร้าวน้ำหอมแต่ว่ายังต้นน้อยยุ ละมุดกะมีเมือบ้านเข้าพรรษานิล่ะสิเอามาฝาก
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 22-06-2009 at 16:23.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

พบปะพูดคุย หากินง่ายน้อ

c06: เอาหัวปลีมาตำแน่ หากินง่ายน้อ พะนะ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    อยากกินนึ่งปลา/แกงส้มปลาดอกแค
    อยากกินยำหัวปลีอยากเบิดสุอย่างเลย
    ติดตามไปกินได้หม่องได๋จ้าบ่าวจัย...
    หนองบัวหรือสกลฯเอื้อยสิไปยามเด้อจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    อยากกินแต่บักพร้าวสุกกับบักงิ้วสุกแค่นั่นแหละบ่าวจัย555
    คั๊กน้อเผิ่นปานห่างสรรพสินค้าบ่แม่นกินได้ฮอดคันฮั้ว

มาคิดฮอดบ้านแท้น้อบาดนี้ บ่ได้ซื้อเพิ่นกิน บ่มีสารเคมีนำ มาอยู่ไกลบ้านจักเพิ่นเอาหยังมาใส่ให้กินแน่

Tags for this Thread