หัวข้อ: หมูกรอบ กร๊อบ กรอบ มาแล้วจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    คลุกแป้งมันจักหน่อยคับ น้ำมันจั่งสิบ่ฟ้งหลาย แต่กี้กะไปซ่อยพ่อครัวของหมวดบินฯนราฯ เห็นพ่อครัวเลาเฮ็ดยามสิทอดอี่หยังเลากะสิคลุกแป้งมันแล้วกะทอดคับ สูตรเพิ่น

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เซียงสีผีเป้า
    หน้าตาของหมูกรอบผ่านครับ แต่หนังไม่ค่อยพองนะครับ แต่กะถือว่าสวยงามมากสำหรับครั้งแรก วิธีเฮ็โห่หนังพองสวยๆ คือ พอทอดจนได้ที่แล้วแห้งดี กรอบดีแล้ว ก้เอาขึ้นพักให่สะด็ดน้ำมันก่อนนะครับ แล้วตั้งกะทะใส่น้ำมันให้มันร้อนอีกเทียนึง แล้วจังเอาหมูลงทอดอีกรอบ รับรองหนังสิกรอบพองสวยงามมาก ถ้าจะให้ดี ต้องทำหมูเป็นแผ่นใหญ่ๆ เวลาทอดเฮาสิได้พลิกเอาด้านที่เป็นหนังลงง่าย พอได้ที่กะจั่งเอามาตัดแบ่งเป้นชิ้นน้อยๆ ไว้ถ่าเฮ็ดกินครับ ถ้าเฮ็ดหมูเป็นเส้น หรือ ต่อนน่อยๆมันจับตั้งเอาหนังลงไม่สะดวกครับ

ป้าดดดดดด อ้ายเซียงสีผีเป้า ขอบคุณสำหรับเคล็ดลับดีๆ เพิ่มอีกข้อหนึ่งจ้า ข้าน้อยขอคาราวะ และยกให้ท่านเป็นอาจารย์ โปรดรับข้าไว้เป็นศิษย์ด้วย บักขามป้อมสิจำไว้จ้า เพื่อเอาไปปรับปรุงในการเฮ็ดครั้งต่อไปจ้า ขอบคุณหลายๆ อ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    หืย ซ่างมาเฮ้ดให้น้ำลายแตกแท้น้อ เฮ้ดจั่งได๋ วันหยุดสิฮอดนี่สิอดใจได้น้อ ขอบคุณสำหรับภาพสวยๆน่าทานคะ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    อ้ายคนตระการ - มาๆ อ้าย มานั่งกินนำกันจ้า เป็นกับแกล้มกะได้ว่าติ ขอบคุณสำหรับคำแนะนำดีๆ นำเด้อจ้า

Siranee - มาๆ เด้อจ้ามากินนำกันจ้า

Pui.Lab - ป้าด เอื้อยดีเจปุ้ยกะแวะมาเยี่ยมมายามคือกัน ต้มแล้วเอาไปผึ่งลมจ้าเอื้อยให้มันก้ามๆ จักหน่อย บักขามป้อมเฮ็ดน้ำมันกะกระเด็นอยู่คือกันจ้า แต่ว่าแป๊บเดียว ช่วงเฮาเอาหมูลงกระทะใหม่ๆ จ้าบ่ถึงนาทีดอก ลองเอาสูตร อ้ายเหลวแดงเบิ่งนำกะได้จ้า ที่ว่าคลุกแป้งมันพะนะ

เหลวแดง - ขอบคุณหลายๆ จ้าที่มาเยี่ยมมายามและให้กำลังใจ มาๆ อ้าย นั่งข้างๆ อ้ายคนตระการกะได้ 5 5

สาวเมืองยศ / สาวทองแพง / ติ๋มเปอร์โย มาๆ จ้า เดี๋ยวสิกินบ่ทันผู้บ่าว เพิ่นพากันกินเป็นแกล้มเหล้าพะนะ

สาวสารคาม - ก๊าก มีฮอดภาคสองพะนะ เพื่อบ่เป็นการเสียเวลาแหม่ะจ้า ถ่าให้หมูมันก้าม กะกินข้าวสาก่อน

บล็อก
    5
    ชิงช้าชาลี - มาเด้อจ้าๆ มากินนำบักขามป้อมก่อนกะได้ ถ่าฮอดวันหยุดมันสิโดนโพดหั่นหนา อย่าลืมเฮ็ดตามที่อ้ายสีผีเป้าเลาแนะนำเด้อจ้า ที่อ้ายเหลวแดงบอกพร้อม

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    พี่นางเอ๊ย วิธีเฮ็ดบ่ให่น้ำมันกระเด็นกะคือ เอาฝามาปิด รับรองบ่มีเล็ดลอดคับพี่นาง เอิ้กๆๆๆๆ

กะจักหมู่เจ้าสิเปิดฝามันไว่เฮ็ดหยัง มันฟ่งกะปิดท่อนตั๊วะเนาะ ผมทอดมันกะฟ่งคือกันครับ อาศัย แลนหนี ทอดไฟอ่อนๆ โดนๆ จั่งย่างมาเบิ่ง มันจั่งบ่ถืกน้ำมันฟ่งใส่
    พะนะวา

จั่งซั่นล่ะกะบาทเอ๊ย

บักขามป้อม คันสิอยากเป็นศิษย์ ต้องเอาหมูกรอบมาถวายเด้อมื่อละต่อน อิอิอิ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ป้าดดดดดด เป็นตากินแท้น้อ ..ภาพกะงามๆ..
    เฮ็ดกับแกล้มกะดีเนาะครับ
    ว่าเข้าพรรษาแล้วนา คนตระการเผิ่นเว้าให่คึดอยากอีกล่ะน้อ::)::)::)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หน่อยเบล
    ขอบคุณที่บอกสูตร กำลังอยากกินคะน้าหมูกรอบยุแมะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หน่อยเบล
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แหลวแดง
    คลุกแป้งมันจักหน่อยคับ น้ำมันจั่งสิบ่ฟ้งหลาย แต่กี้กะไปซ่อยพ่อครัวของหมวดบินฯนราฯ เห็นพ่อครัวเลาเฮ็ดยามสิทอดอี่หยังเลากะสิคลุกแป้งมันแล้วกะทอดคับ สูตรเพิ่น
    แม่นยุจ้าอ้าย ฝรั่งเพิ่นกะเฮ้ดคือกันจ้า

:l-:l-

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    กำลังอยากกินพอดี สิลองเฮ็ดเบิ่งครับ .. ตามที่บอกกะคือสิบ่ยากเนาะ .

Tags for this Thread