หัวข้อ: ต้มแซบน้องงัว ครัวเซียงเหมี่ยงฯ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

ต้มแซบน้องงัว ครัวเซียงเหมี่ยงฯ

ย่อนว่างัวอยู่บ้านออกลูก ก่อนที่เซียงเหมี่ยงฯ จะกลับเมืองไทย สี่ห้ามื่อ เซียงเหมี่ยงฯ เลยบอกว่าให้จ่งไว้ถ่าแหน่ มักหลายน้องงัว บ่ได้กินโดนแล้ว กลับไปสิไปต้มแซบ ๆ ซั่นดอกครับ

เผิ่นกะเลยต้มน้องงัว น็อคช่องฟรีซ ไว้ถ่าเนาะครับ ถ้าให้แซบ กะต้องสด ๆ ล่ะครับ แต่ว่า มาบ่ทันงัวออกลูกกะต้องแบบนี้เอาครับ
    ต้มแซบน้องงัว ครัวเซียงเหมี่ยงฯ

เตรียมเครื่องต้ม กะบ่มีหยังเนาะครับ ข่า ตะใคร้ ใบมะกรูด ลูกมะกรูดทั้งลูกกะได้ครับถ้ามีจะเพิ่มความหอมขึ้นครับ

ตั้งหม้อ ใส่เครื่องต้ม กับบักพริกบุบลงไปครับ ใส่เกลือนิดหน่อย

เอาน้องงัวที่ต้มแล้วลงไป

ต้มต่อไปให้ได้ที่ครับ

ต้มสักพัก ตักน้องงัวมาซอยครับ

ต้มต่อไปจนกว่าจะเปื่อยครับ จะให้แซบต้องต้มไฟอ่อน ๆ ทิ้งไว้สักสองชั่วโมง น้ำลดกะค่อยเติมน้ำเพิ่มเอาครับ เมนูจำพวกต้มเนื้อ ให้แซบต้องต้มให้เปื่อย น้ำต้มจากน้องงัวกับรสชาดของต่อนน้องงัวจะเป็นรสชาดเดียวกันครับถึงซิแซบ

พอไดที่แล้วเตรียมชามใส่ผักหอม ผีกชี พริกป่น น้ำมะนาว เซียงเหมี่ยงฯ ใช้น้ำมะกรูดเพราะว่ารสเปรี้ยวคือกัน แต่กลิ่นหอมมะกรูดจะทำให้ต้มได้รสชาดกว่ามะนาวครับ

พร้อมเสิร์ฟพี่น้องบ้านมหาคาบมื่อเที่ยงครับ เซิญแซบ กับเมนูต้มแซบน้องงัว ครัวเซียงเหมี่ยงฯ ครับผม

ขอได้รับความขอบคุณ จาก ครัวเซียงเหมี่ยงฯ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    อยากกินครับ ไข่สาใหญ่ๆๆๆๆ ต้มชดน้ำฮ้อนๆๆๆๆๆ หอมผักอีเลิศ แซบคัก
    ให้ 5 ดาวไปเลย เมนูนี้ สุดยอด

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ผู้เฒ่าเพิ่นว่าถ้าได้น้องงัว บ่ให้กินคนเดียวเด้อค่ะอ้ายเซียงเมี่ยง

แบ่งปันคนอื่นนำค่ะ งัวสิได้ออกแม่แผ่ลูก อ้ายเซียงเมี่ยงต้องตักแบ่งพี่น้องบ้านมหานำค่ะ อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เมนูนี่บ่อกล้าลองนำดอกครับ.. เคยเห็นวัวออกลูกมากับตาแล้ว แต่เป็นเด็กน้อย จั่งได๋กะบ่อกล้ากิน .....

ถ้าแม่นน้องเมียกะไคแน่ อิอิ....

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    เมนูนี่บ่อกล้าลองนำดอกครับ.. เคยเห็นวัวออกลูกมากับตาแล้ว แต่เป็นเด็กน้อย จั่งได๋กะบ่อกล้ากิน .....

ถ้าแม่นน้องเมียกะไคแน่ อิอิ....
    ในที่สุดกะ เผยความใน ออกมาแล้ว อ้ายเอ๋ อะ 55555+

เป็นตาแซบหลาย อ้ายเซียงเหมี่ยง อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ฮ่วย มาทันหมู่บ่น้อบาดเนี้ย เหมิดไป่คับให้ซดนำแหน่ ข้าวเหนียวฮ้อนๆ คักปานหยังแหล่ว สุดยอดคับ

ตาแซบแทะละคับ ซดฮ้อนๆเนาะ คือสิว๊าบท้องดีแมะ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ shinodatha
    โอ้ยๆๆๆๆเป็น ตา แซบๆๆๆๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ต้มเบิ่ดแล้วบ้ออ้ายเซียงเมียง เอามาอ่อมแน่เป็นหยังอ้ายใส่ผักอิเลิศหลายๆคือสิหอมดีแท้ครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ homsombut
    ผมมักอ่อมไซผักอีเลิศพุ้นแล้วคันกินกับข้าวหวา คันบักสองซาวแบบนี้กะสิเข้าท่าอยู่

Tags for this Thread