หัวข้อ: ... ส่งน้องเขมราฐเมือบ้านครับ....

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

... ส่งน้องเขมราฐเมือบ้านครับ....

... ส่งน้องเขมราฐเมือบ้านครับ....

กลับเมือบ้านแล้วน้อหล่า กลับเมือหาออ้มกอดอุ่น กลับเมือหนุนหมอนด้วยเค้า กลับไปเว้าว่าอยู่เฮือน

บ่อาจเลือนลืมลงได้ ถึงสิไกลคนละที่ ด้วยความรักและหวังดี กะยังมีอยู่เปี่ยมล้น บ่อาจพ้นจากห่วงหา

เขมราฐน้อน้องหล่า กลับบ้านนาป๋าเมืองใหญ่ สาวรอยยิ้มที่สดใส ความจริงใจที่เกินล้าน ได้ลาท่านสู่อุบลฯ

อ้ายทุกคนยังจำได้ เอื้อยคนได๋ยังจำจื่อ หวังคิดฮอดสาวใสซื่อ ในนามชื่อว่าน้องหลิน

ไผโผผินไปถิ่นบ้าน เชิญทำทานเป็นสง่า ทางวัดป่าภูลอมเข้า มีต้นเหง้าพระพุทธศาสนา

พระบรมสาริกธาตุพุ้นตั๊วจ้า เผิ่นนำมาประดิษฐ์ไส่ หากไปฮอดพุ้นยามได๋ เอิ้นหลินไปเป็นหมู่พร้อม ยอมเป็นเพื่อนบ่หล่ะนาง

กลับเมือไปแปลงสร้าง ทางเจริญให้ท้องถิ่น สาวดอกดินคืนสู่เย้า คำขัวญเว้าให้ฮุ่งเฮือง อำเภอเขมราฐ เด้อครับ

"ต้นตำรับรำตังหวาย ถิ่นไทยนักปราชญ์ ทวยราษฎร์น้ำใจงาม สุดเขตแดนสยาม มะขามหวานหลายหลาก กล้วยตากรสดี ประเพณีแห่เทียนพรรษา แข่งนาวาสองฝั่งโขง"

[Radio]jolo/Paya/Lhin.mp3[/Radio]
    ในฐานะที่น้องหลิน เป็นแฟนประจำผญาอ้าย แล้วกะในฐานะน้องสาวอิหลี เลยแต่งผญา
    ส่งน้องจักหน่อยครับ หนีไปไส กะสิได้พ้อกันยุดอกเนาะ น้องหลินเนา

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อ้ายโจ่ เขาเว้าบ่ออก นำ้ตาโห่งหน่วย แง ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ขอบคุณค่ะ ขอบคุณ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ยังมีความม่วนซื่นให้กันเสมอเด้อครับ พี่น้องบ้านเฮา แม่นอยู่ใสกะคือจั่งเห็นหน้าเห็นตากันคือเก่าล่ะครับ เพราะเฮามีอุดมการณ์เดียวกัน อิอิ
    ขอให้โชคดีเด้ิอครับ หมานๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    :heart: ขอให้โชคดีทุกบาดย่างจ้า :heart:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    คิดฮอดซู่บาดหย่างเด้อหล่า...

Super Moderator สัญลักษณ์ของ หมูน้อย
    บล็อก
    17
    ดีใจด้วยนะค่ะ..มีโอกาสได้ย้ายกลับไปทำงานที่บ้าน
    ...ขอให้โชคดีนะค่ะ...หากมีโอกาสไปเที่ยวทางอุบลฯจะส่งข่าวนะค่ะ
    ..เพราะน้องหลินน่ารักและใจดี..เพราะอยากไปเที่ยวอุบลฯบ้าง..อิอิอิอิ

"รัก" และ "กำลังใจ" ฉันมีไว้เพื่อแบ่งปัน

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    คึดฮอดกะซิอดเอาดอกหลินเอ้ย ย้อนหน้าที่การงาน ไปดี มีชัย เจริญรุ่งเรืองในหน้าที่การงานเด้อน้องหล่า อ้ายคึดฮอดกะซิให้น้องเอ๋พาไปยามดอก

ยินดีนำเด้อจ้าที่ได้กลับไปสู่ถิ่นฐานบ้านเกิด
    และขอให้โชคดี มีชัยในทุกสิ่งทุกอย่างเด้อจ้าสาวหลิน

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    คือสิไปหวั่งๆให้คนอยู่หลังคิดเป็นห่วง..แท้น้อ
    สิไปนั่งค่อม่อ..ยามคึดพ้อเฮ็ดจั่งได๋
    ไปดีมาดีโชคดีมีชัยเด๊อน้องหล่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ จ่าเพลิง
    ดีใจนำน้องหลินครับ มีโอกาสกลับมาทำงานยุบ้านเกิด อ้ายคิดฮอดยุเด้อหลิน มีโอกาสสิไปยามน้อง
    สาวหล่า ครับผม