หัวข้อ: ...ลำสี่พันดอก จากเมืองลาว บ้านพี่เมืองน้องเฮาครับ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

...ลำสี่พันดอก จากเมืองลาว บ้านพี่เมืองน้องเฮาครับ

แจ่มครับ แต่ชื่อกลอนลำผมกะอ่านบ่ค่อยออก

สุดยอดครับ ผมฟังแล้วถูกใจคัก

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    มว่นๆครับ ปูสาดไส่เดิ่นบ้านเลยเนาะ...เคยเบิ่งอยู่ดู๋อยู่ครับ อันแรก ..หมอลำผู้ชายมือเลาแข็งๆเนาะ อิอิ..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    แมนอ่านว่า ลำคอนสะหวันผญายอย บ่อ
    เพิ่นเป็นหยังคือนั่ง บ่ลุกฟ้อนโลดเนาะ เป็นตาปวดขาฮ้าย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    หนุ่มน้อยเอิ้นว่า ลำสีพันดอน ความหมายกะคือว่าเป็นการลำจากภาคใต้ของประเทศลาว
    สีพันดอน หมายถึงเกาะเล็กเกาะน้อยนับรวมกันได้ถึงสี่พันเกาะตามลำแม่น้ำโขงช่วงปากเซลงไปถึงเขตแดนเขมร วัฒนธรรมภาคใต้ของลาวจึงมีลำสีพันดอนกล่าวถึงความอุดมสมบูรณ์ต่างๆนาๆ
    การลำส่วนมากนิยมนั่งร้องรำ มีสอยบ้างเป็นบางครั้ง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวพุเตย
    ม่วนคักเนาะอ้ายหนุ่มน้อย...ว่าแต่ว่า...เป็นหยั่งคะเจ้าคือบ่ลุกขึ้นฟ้อนล่ะ...ฮ่า ๆ ๆ ๆ...บ่เข้าใจ

หมอลำผู่ซาย ซื่อ ทองอิน ดวงพะจัน

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวพุเตย
    ม่วนคักเนาะอ้ายหนุ่มน้อย...ว่าแต่ว่า...เป็นหยั่งคะเจ้าคือบ่ลุกขึ้นฟ้อนล่ะ...ฮ่า ๆ ๆ ๆ...บ่เข้าใจ
    แม่นยุครับ ผมกะสงสัยคือกัน
    หรือว่า มันเป็นเอกลักณ์ เฉพาะกลอนลำ ครับ

ม่วนๆ แต่เราคือนั่งฟ้อนซั่นเด้ 5 5 5 +

ขอบคุณคร๊าบ