หัวข้อ: จากเมืองหลวงสู่ชนบทเยี่ยมเยือนน้องสาวหล่า

รอบยิ้มพิมใจ จากเมืองหลวงสู่ชนบทเยี่ยมเยือนน้องสาวหล่า

มื่อนี้มีความสุขและยินดีมากเลยจ้า มีเอื่อยๆจากในเมืองเพิ่นมาเยี่ยมน้องสาวหล่าทองแพงอิอิ (ขอแอ็บแบ๊วแน่เด้อจ้า )นำทีมโดยพี่ข้าวทิพย์ สมาชิกบ้านมหาเฮานิละจ้า มาเยี่ยมบ่พอ ยังสละเวลามาเฮ็ดแนวกินสู่น้องสาวหล่ากินพร้อม
    เพิ่นเดินทางมาไกลแฮงจ้า บ้านแพงอยู่ต่างจังหวัดห่างจากโตเมืองหลวงประมาณ50กิโลเมตรจ้า
    อากาศกะเป็นใจแฮงจ้ามื่อนี้ ทั้งม่วน ทั้งอบอุ่นจ้า ไปเบิ่งบรรยากาศและอาหารการกินกันดีกว่าน้อจ้า
    คาแต่คุยกับกินเพลินจนลืมถ่ายรูป ธุจ้าขอบคุณภาพสวยๆจากพี่ข้าวทิพย์จ้า

จากเมืองหลวงสู่ชนบทเยี่ยมเยือนน้องสาวหล่า
    ปรากฎการณ์ดาวล้อมเดือน ผู้บ่าวคนเดียวจ้า อิอิลุงเพิ่นเว่าไทยเก่งๆแถมกินส้มตำนำจ้า
    จากเมืองหลวงสู่ชนบทเยี่ยมเยือนน้องสาวหล่า

แนวกินมีแต่แซบๆจ้า จนตบะแตกเลย อิอิ กินจนลืมว่าเจ้าของอยู่ในช่วงระวังน้ำหนัก ฮ่าๆๆๆ เอาไว้ลดมื่ออื่นกะได้ดอกพะนะ
    อบอุ่นไปด้วยรอยยิ้ม จะสุข จะทุกข์ เราก็ยิ้ม อิอิ ก่อนกินกะยิ้ม กินอิ่มแล้วก็กลุ้ม เพราะต้องไปรีดน้ำหนักที่เกินมาออก:1- ฮ่าๆๆๆ
    จักไผเป็นไผเบิ่งเอาเด้อจ้า เอื่อยๆเพิ่นกลับไปก่อนก็มีจ้า พึ่งคิดพ้อตอนสิจากกันว่าบ่ทันได้ภาพหมู่พะนะฮิ้ว นานๆมาพ้อกันน้อจ้ากะเลยคุยจนลืม
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 15-08-2009 at 15:59. เหตุผล: เพิ่มเติมข้อมูลจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หน่อยเบล
    ป้าดดดดดดดดดดด น้องหล่าคือบ่เอิ้นเอื่อยแหน่ แนวกินคือมาหลายแท้
    อยากกินนำเด๋เนาะ มีแต่แนวแซ่บๆๆๆ อะยึยยยยยย น้ำลายไหย่ ฮ่าๆๆๆๆ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA
    นี้หล่ะเพิ่นว่า มิตรภาพน้อจ้า ไคยุห่างกันบ่ไกลปานใด๋นะทองแพง ทางบ้านพี่จอยสิไปยามกันแบบนั้นยากขนาดเลย ไกลๆๆคัก แนวกินมีแต่แนวแซบๆๆ ปลื้มใจเนาะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    บรรยากาศอบอุ่นดีน้อครับ
    แนวกินมีแต่แนวแซบๆ ปานอยู่บ้านเฮาเนาะ...

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    บรรยากาศดีเนาะจ้าน้องแพง อาหารมาคือหลายแท่ะกินเบิ๊ดบ่จ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ kung สาวขอนแก่น
    บ้านหนองกุง ขอนแก่น
    เป็นตาม่วนน้อ สาวทองแพง
    อาหารกะเยอะเน๊อะ มีแต่ของชอบ
    มื้อหน้ากะอย่าลืมชวนเอื้อยนำเน๊เด้อจ้า อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ครูโนช
    เบิ่งแล้ว เป็นตาแซบขนาดครับ.......

*น้องแพงจ๋า..เอื้อยยังอิ่มอยู่เลย ตายคักๆน้ำหนักขึ้น เป็นตาม่วนเนาะอิๆๆๆๆๆ ไผ่เป็นไผละบาดนี่ บรรยากาศกะสุดยอด เม้าท์จนน้ำลายกระเด็นเซ็นซ่าน(แทนผงชูรส)ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆ..นี่แหละเพิ่นว่า รักกันไว้ให้หัวใจเข้มแข็ง รักกันไว้ให้ชาติไทย(อีสาน)พัฒนา..บุ๋ยยยยย.

*วันนี้มีโอกาศพาเพื่อนไปถล่มน้องแพง บ้านน้องแพงน่าอยู่มาก บรรยากาศดีมาก นานๆได้ออกไปสูดอากาศนอกเมือง เก็บมาเต็มปอดเลยค่ะ เก็บทั้งอาหารแบบพุงกาง น้องแพงเจ้าของบ้านน่ารักมาก ต้อนรับพี่สาวกับเพื่อนแบบกันเองสุด(เพื่อนๆฝากชมมานะค๊า) ครั้งที่สองแล้วที่ไป อบอุ่นเสมอค่ะ ขอบคุณค่ะน้องสาวที่น่ารักของพี่ข้าวทิพย์
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวทิพย์; 15-08-2009 at 15:25.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เป็นตามว่นเนาะครับ พบปะกันแบบนี่ ..
    .แม่น ข้าวทิพย์ (สมาชิกบ้านมหา)ไปยาม ทองแพง แม่นบ่อครับ..คือว่า ..ขอบคุณภาพสวยๆจากพี่ข้าวทิพย์...ผมกะงงแน่อยู่..มีอยู่ 4-5คน ไผเป็นไผแน่น้อ...บรรยายอีกแน่เด้อ ทองแพง ...ขนาดว่าผมพอฮู้แน่ กะยัง งง คนอื่นที่มาอ่านกะสิคือกัน แต่ว่าบ่อมีไผถามอีกคือผม อิอิ...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    มิตรภาพไร้พรมแดนยามใด๋ซิมายามน้องน้อพี่ข้าวทิพย์ น้องแพงกะมายามอ้ายแน่เด้อเหงาอิอิ

Tags for this Thread