หัวข้อ: มาเด้อพี่น้องไปไล่แง้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวมักเลาะ

มาเด้อพี่น้องไปไล่แง้

หย่างเลาะหาฮูแง้ ฮ้อนกะฮ้อน

หย่างหาอยู่ดนเติบในที่สุดกะพ้อแล้วฮูหนึ่ง

ลงมือขุดเลย ลัดส่อยกันเด้อพี่น้อง

ฮูที่สองกะตามมาติดๆ

แง้กะบ่มีดอกพี่น้องแต่พอได้ผัดอยุ่
    (นายแบบกะเกกขนาด)

เป็นจั่งได๋พี่น้อง เป็นตากินบ่ผัดเผ็ดแง้ จ้ำเอาเด้อพี่น้องอย่าคุ้ยมันแฮ่งมีหน๋อย

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 16-09-2009 at 13:20. เหตุผล: แก้โค๊ต

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    ขุดแย้นิแถวบ้านผมเขาหาแปวมันก่อน แล้วกะเอาตาข่ายคลุมใว้ แล้วจั่งขุดฮูมัน ขุดไปใด้จักหน่อย มันสิพรวดขึ้นทางแปวแล้วติดตาข่าย
    คันบ่ใส่ตาข่ายใว้ทางแปว โบ๋ย...สิมาทนใหล่ มันแล่นเร็วปานจรวด อิอิ

เก่งแท้จ้าแล่นทันแง้ เกิบกะบ่ใส่ นักกีฑาทีมชาติอายแท้ๆจ้าแบบนี้
    ให้จ้ำนำจักคำแนะจ้ารสชาติยังคือเก่าบ่น้อแง้ บ่ได้กินโดนแล้วจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    เอิ๊กๆ..เป็นตาหลูโตนแท้ ผัดเผ็ดแง้เฮ็ดเอาะเจาะยุ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    มันหายากอีหลีละ เบิ่งผัดเผ็ดแย้ติ้หล่ะ น้อยเดียว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    ขุดแย้นิแถวบ้านผมเขาหาแปวมันก่อน แล้วกะเอาตาข่ายคลุมใว้ แล้วจั่งขุดฮูมัน ขุดไปใด้จักหน่อย มันสิพรวดขึ้นทางแปวแล้วติดตาข่าย
    คันบ่ใส่ตาข่ายใว้ทางแปว โบ๋ย...สิมาทนใหล่ มันแล่นเร็วปานจรวด อิอิ

ไผ่หวานกะเคยไปขุดคือกัน แต่เฮ็ดบ้วงวางไว้ปากแปวจ้า

(บ่เห็นรูปจ้า อยากเห็น)

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    น้องเขมบ่เคยไปขุดจักเทื่อเคยเห็นแต่เพิ่นเอามาเป็นโตแล้ว แต่กะบ่เคยกินจักเทื่อเลย เบิ่งแล้วกะเป็นตาแซ่บเน๊าะค่ะ

มันคือได้น้อยแทะละคับ สิพอกันกินบ่ละ อิอิอิ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ลานบุญ
    Guest
    ตะลานบุญเป็นเด็กน้อยล่าพากันเฮ็ดบ่วงเป็นกลมๆจ้าพันใส่หลักแล้วกะไปตอกหลักไว้หน้าหลุมแง้จ้า เวลาแง้ขึ้นมาหัวมันกะสิติดกับบ่วงจ้า ไปไสกะบ่อได้ เพราะว่าตอกหลักไว้แล้วจ้า ฮ่าๆๆๆ ลองเมิ่งแน่เด้อจ้าจั๊งบ่อเมื่อยแลนไล่จ้า

ถ้ายังมีแนวอื่นกินยุ กะอย่าไปไล่มันเลยครับ สุมื่อนี้แง้หายไปเรื่อยๆ ย้านลูกหลานเฮาเกิดมาฮุ้จักตะซือ บ่เคยเห็นโตล่ะครับ ควรอนุรักษ์นะผมว่า (ความเห็นส่วนโตครับ)
    ชะตาฟ้าลิขิต...แต่ชีวิตเป็นของข้า