หัวข้อ: เที่ยวเกือบทั่วไทยคือกันจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

เที่ยวเกือบทั่วไทยคือกันจ้า

สวัสดีสุคนจ้า กลับบ้านครั้งที่ผ่านมา เมษาก่าได้ไปเที่ยวหลายที่อยู่

แบบว่าบ่มีเวลาว่างเลยหล่ะ เลยเอารูปมาฝากเพื่อนๆในเวปบ้านมหาเบิ่งนำ

เที่ยวครั้งนี้ม่วนหลายค่ะ ขับรถไปเอง ค่ำไสก่าหาหม่องนอนแถวนั่นหล่ะ

ปีหน่าว่าสิแพลนดีๆกว่านี่ ครั้งนี้ไปแบบว่าบ่มีแพลนเลยแหม คิดแล้วก่าไปเลย

กลับไปถึงบ้านก่าไปวัดเลยค่ะ ไปวัดอัมพวัน อยู่ 7 คืนค่ะ

เจอเพื่อนใหม่ค่ะ

ถวายหลวงพ่อก่อนลากลับ

หลวงพ่อจรัญ

ไปสร้างพระทันใจกับเพิ่นค่ะ

รำถวายเทวดา งามหลายค่ะ

ค่ำๆพระก่าสร้างเสร็จแล้วค่ะ

[เที่ยวเกือบทั่วไทยคือกันจ้า

เที่ยวตลาดน้ำดำเนินต่อค่ะ

[HTML][/HTMเที่ยวเกือบทั่วไทยคือกันจ้าL]

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ไปต่อที่อัมพวาค่ะ เด็กๆบ่เคยเห็นหิ่งห้อยวาสั่น ก่าเลยไปพักค้างคืนนึง พาไปเบิ่งจักหน่อย

ได้พักที่บ้านริมแม่น้ำนี่หล่ะค่ะ บรรยากาศดีหลาย อยากไปอีก

กลับมาบ้าน ต่อที่ตาดโตนค่ะ ปีนี้น้ำหลายเติบ หน่าฝนเนาะค่ะ

แวะไปที่ทุ่งกะมังนำค่ะ ป่าไม้อุดมสมบูรณ์ดีหลายค่ะ สัตว์ป่่าก่าหลาย

กวางหลายๆค่ะ

ไปต่อที่เชียงใหม่ค่ะ ไปใหว้พระธาตุดอยสุเทพค่ะ เวียนเทียน เวียนผิดทางอีกต่างหาก เพิ่นไห่เวียนทางขวา ผัดย่างไปทางซ้ายวาหนี่แหม เลยเดินเวียนใหม่ ก่าสงสัยอยู่เด้ว่าคือย่างสวนกับคนอื่น ซื่อบื้อหลายเนาะ อิอิ

ย่างขึ้นบันได หอบเลยค่ะ หิ้วของไปเฮ็ดสังฆทานนำแหม กว่าสิขึ่นถึงหัวใจแทบวาย เมื่อยหลาย บ่ฮู่ว่าเพิ่นมีกระเช้าขึ่นไป ซื่อบื้ออีกแล้ว

ต่อที่สันกำแพงบ้านหลานค่ะ เพิ่นเพาะเห็ดนางฟ้าค่ะ ดีเนาะ

เลยไปที่น้ำพุร้อนสันกำแพงค่ะ

ย่างเบิ่งรอบๆฮ่อนหลายค่ะ คนมาเที่ยวก่าหลายอยู่ค่ะ แต่ต่างชาติบ่ค่อยมี ในเมืองเชียงใหม่ก่าบ่ค่อยมีต่างชาติเลยค่ะ แม่ค้าจ่มกันเป็นแถวๆเลย

เฮ็ดบุญจักหน่อยก่อน ปล่อยนก-ปลาเนาะ

ไปเที่ยวต่อที่บ้านน้าสาว เพิ่นอยู่หลังเขาค่ะ แถวสันกำแพงนั่นหล่ะ วิวงามอยู่เด้อค่ะ บ่แพ้เมืองนอกดอก

เที่ยวหลายมื่อแล้วกลับกรุงเทพก่อนหล่ะค่ะ เงินหมดแล้ว กระเป๋าแห่ง อิอิ

วิวงามหลายเนาะบ้านเฮาแหม รถก่าบ่ติด

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มีนา
    ขอบคุณภาพแจ่ม ๆ ที่เอามาแบ่งปันให้ชื่นชมจ้า
    ว่าแต่คราวหน้า มีนาไปนำแนเด้อจ้า อิอิ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    นานๆกลับเมืองไทยม่วนๆจ้า ปุ้ยก็อีกจักปีบ่ฮู้ซิได้กลับอีก
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ม่วนหลายค่ะ ปีหน่าว่าสิไปเที่ยวหลายๆจังหวัดกว่าหนี่อยู่ ไปครั้งนี้บ่ได้วางแผนค่ะ เลยบ่ได้เที่ยวเต็มที่เท่าได ปีหน่าวางแผนใหม่ ไปนำกันเนาะมีนาเนาะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    บรรยากาศสวยงามครับ อยากไปๆ

กลับมาได้ไปเที่ยวแบบคุ้มเลยเนาะคับ ขอบคุณที่นำภาพมาให้เบิ่งเด้อ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

Tags for this Thread