หัวข้อ: ปลาหมึกผัดพริกแกง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เรื่องฮิตน่าอ่าน ปลาหมึกผัดพริกแกง

มื้อนี้มีเมนูเด็ดมาฝากครับ ปลาหมึกผัดพริกแกง สิเป็นกับข้าวกะดี กับแกล้มกะแซบหลาย
    ได้นั่งเลียมือ ยุเด้สิบอกให้ วิธีเฮ็ดกะแสนง่าย ตามบ่าวใจเข้าครัวมาเลยครับ
    ก่อนอื่นเอาปลาหมึกที่เฮาซื้อมาล้างน้ำให้สะอาด เอาขี้เอาดุกมันออกให้เบิ่ด

ปลาหมึกผัดพริกแกง
    เสร็จแล้วจัดการหั่นเป็นแว่นๆตามถนัด(ปาก)ไผ๋มันครับ ต่อนใหญ่หลายมันสิสุกยาก สุกบ่สม่ำเสมอครับ
    พอหั่นปลาหมึกเสร็จแล้ว กะมาเตรียมผักรอเลยครับ
    มีพริกหยวก หมากแข้ง พริกไทอ่อน ขิงอ่อนซอย ใบหมากกูด ใบกระเพา

เตรียมผักเสร็จแล้ว ตั่งหม้อกระทะใส่น้ำมันนิดหน่อยผัดพริกแกงเผ็ดเอาพอจามเด้อครับ
    แล้วตามด้วยผักที่เตรียมไว้ก่อนหน้านั้นครับ ใส่ลงไปผัดให้สุกเติมน้ำนิดหน่อยปิดฝาหม้อไว้ก่อน รอให้พริกสุกดีก่อนค่อยเอาปลาหมึกใส่

พอพริกสุกดีแล้วตามมาด้วยปลาหมึกครับใส่ลงไปคนให้ทั่วเลยเดียวมันสิสุกบ่ทันกัน เพราะว่าปลาหมึกสุกง่ายบ่ต้องผัดด่นเด้อ
    ปลาหมึกสุกแล้วตามด้วยใบกระเพาครับ คนให้ทั่วแล้วดับไฟเลยครับบ่ต้องคนด่น เสร็จแล้วตักใส่จานเสริฟเลย
    และนี้คือหน้าตา ปลาหมึกผัดพริกแกงครับ ขอบอกว่าเฮ็ดกินคนเดียวครับ
    ย้านบ่อิ่มเฮ็ดหลายคักสุดท้ายได้ใส่ตู้เย็นไว้อีกครับ กินบ่เบิ่ดหลายคักแซบๆเด้อครับ
    หาข้าวมาเลยครับ มานั่งร่วมโต๊ะนำกันเด้อพี่น้องบาดนี้ ไผ๋สิเอาไปเป็นเมนูคืนนี้กะตามสะบายเด้อครับบ่หวงดอก

ขอบคุณทุกเสียงทุกนามที่เข้ามาชิมมาเบิ่งครับ เป็นกำลังใจให้บ่าวจัยขอบคุณหลายๆครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    น้องจัย อ้ายมาปูสาดรอ จกคนแรกเลยเด้อ กริ้วววววววววฮิ้ววววววววววว
    เป็นกับแกล้ม ท่าจะดีกว่าไหนๆ เน๊าะ ฮิฮิฮิ เพราะนี่ก้อได้เวลาแย้วววววtim:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ปลาหมึกนี่เฮ้ดแบบได๋กะแซบ ผมว่า......แต่ว่าแกงไส่หน่อไม้ส่มสิมีคนเฮ็ดบ่อน่อ..ยังบ่อเคยเห็น..

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    555 เมนูนี้เองที่แอบเห็นในกล้อง อยู่บ้านคนเดียวกะยังผัดซะกระทะใหญ่เลยเนาะ

หน้าตาดูแซ่บหลายอยู่จ้า วันหลังจะทำมั่งน๊า ทุกทีทำแต่ปลาหมึกผัดไข่จ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ nakorn
    บ๊ะ...มีกับแก้มแล้วมื้อนิ...เดี๋ยวผมสิหิ้วเบียร์ไปยามเด้อ

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    เห็นหน้าตาพริกแกงแล้วรสชาดคือสิเด็ด
    เผ็ดๆจั่งซี่แกล้มบักสองซาวถ่อนั่นแหล่ว กินกับข้าวมันสิเผ็ดแฮงโพด อิอิ

บอกแต่เลียมือ เลียมือ เข้าห้องน้ำนำข้างทางล้างมือแล้วยังหละจัยน้อง อิอิ...
    ตาแซบอยู่หล่า กินกับโอเลี้ยงคือสิแซบคักเนาะ 5555++

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    ว้าวๆๆๆๆ กินน่ำแหน่จ้า ข้าวสวยฮ้อนๆๆจักจานเบิ่งเด้น้อจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    เปิดร้านถ่อครับ สิไปตูดกินนำ ฮ่าๆๆๆๆ ๆๆ เป็นต่ะแกล้มเป้บชี่แช่บน่อ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    เฮ้ดแนวกินเก่งเนาะบ่าวจัย เชื่ออยู่ว่าเฮ้ดเก่งแล้วกะแซบ..เบิ่งหุ่นแล้ว.5555

Tags for this Thread