หัวข้อ: มาเฮ็ดหมอนอิง น้องหมู นำกันเด๊อจ้า

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ส้มผักเสี้ยน

มาเฮ็ดหมอนอิง น้องหมู นำกันเด๊อจ้า

หมอนอิง น้องหมู ทำบ่อยากเด้อจร้า
    เหมาะสำหรับ วางโชว์ ที่โต๊ะ เก้าอี้ หรือ ใช้เป็นของฝาก
    บางคน บางท่านกะเอาโชว์ไว้ที่รถยนต์

ก่อนอื่น เรามาเตรียมอุปกรณ์สำหรับ การทำหมอนกันก่อนจร้า...ผ้าที่ใช้ เช่น ผ้าสำลี ผ้าสักหลาด ผ้าฟองสบู่ หากเป็นผ้าชนิดอื่น ต้องใช้ความปราณีตในการเย็บ มือสมัครเล่น ผ้าสักหลาด ง่ายสุด อิอิ.. แถมยังนุ่ม และสวยงามกว่าผ้าแบบอื่นๆ

มาเฮ็ดหมอนอิง น้องหมู นำกันเด๊อจ้า

ขนาดของหมอน ก็ตามความชอบ สิเฮ็ดน้อยๆ ปัยฝากผู้ได๋กะได้เด๊ อิอิ

เมื่อเตรียมผ้าตามต้องการได้แล้ว ขั้นตอนต่อปัยคือการ เย็บค่ะ
    นำผ้าสองชิ้น สีชมพู ผืนใหญ่ มาเย็บประกบกัน โดยรอบ บ่อต้องจ่งบ่องเด้อ เย็บรอบไว้ก่อนจ้า จากนั้นกะ ตัดผ้าตามรูปจ้า ... เมื่อตัดผ้าแล่ว ให้กลับด้านผ้า แล้วยัดใยสังเคราะห์ หรือ นุ่น

จะได้ตามรูปนี้ค่ะ จากนั่นเฮากะเอาผ้าสีขาว สำหรับทำหน้า มาเย็บติดกับหมอน... วิธีการเย็บกะ ใช้การสอยค่ะ สอยผ้าให้รอบเลยค่ะ

เมื่อสอยผ้าชิ้นหน้าเสร้จ ต่อปัยเฮากะเอา ผ้าสีแดง สำหรับทำจมูก มาสอยเย็บติด ตามรูปจ้า

นำผ้าสำหรับทำหู มาเย็บ โดยรอบ แล้วก็ตัดผ้าและกลับด้าน แล้วนำไปเย็บติดกับตัวหมอน เฮากะสิได้ หมอนอิงหมูน้อยสีชมพู... เอ.. ฝากผะได๋ดีน๊อ... มาเฮ็ดหมอนอิง น้องหมู นำกันเด๊อจ้ามาเฮ็ดหมอนอิง น้องหมู นำกันเด๊อจ้า

เราสามารถนำตัวหมอน มาดัดแปลงหน้าตา ให้เป็นรูปที่เราต้องการได้จ้า
    และยัง ทำเป็นอาชีพเสริมรายได้ ความน่ารัก กะทำให้มีราคาสูงขึ้น ตามฝีมือการเย็บของเฮา ทำง่ายๆ รายได้ดี.. ลองเบิงเด๊อคร๊า..... ลืมบอก ตัวที่โชว์อยู่เนี่ย เฮ็ดเองกับมือเด้อ 5555 น้องใหม่ มาฮ่วมเฮ็ดฮ่วมสร้างงานฝีมือ ... มีหยั๋งกะซ่อยแนะนำกันแนเด้อจร้า

น่าฮักเนาะจ้า สนับสนุน ไผได้เป็นของฝากคือสิดีใจแฮง...คุณค่าทางจิตใจเนาะจ้า...
    อยากเฮ็ดไปฝากผู้ลังคนอยู่ดอก แต่บ่ดีกว่า...ย่าน......
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    บุ้ยยยยยยยยย ตาฮักแท่ล่ะกิมจิผักเสี้ยน ว่างๆเขาสิลองเย็บเบิ่งเด้อ ขอบคุณหลายๆ

มีหมอนไว้กอดแล้วล่ะ ..อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กิ่งไทรงาม
    มางามแท้ละ สาวแป้ง อยากเอ็ดนำเป็นตัวอย่าง เด้ มัก งานฝีมือยุ อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวผู้ดี
    อยากเฮ็ดไปฝากผู้ลังคนอยู่ดอก ย้านเฮ็ดบ่องามคือเพิ่น

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    เปงตาฮักแท้...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ จำปาขาว
    ขอบคุณหลายเด้อจะเอาไปสอนเด็กน้อย

Tags for this Thread