หัวข้อ: ก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................

ก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................

หว่าสิโพสแต่โดนแล้วหละพี่น้อง ย้อนคายากเวียกกับคาคุยสาวเลยบ่มีเวลา ก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................ก้อยบักหอยปังไทอำนาจ.................... วันหยุดมักสิหาแนวกินมาเฮ็ด ที่มันกินกับข้าวบ่ได้(กินเป็นกับแกล้มได้อย่างเดียวก้อยบักหอยปังไทอำนาจ.................... )ไปเลาะตลาดได้หัวหอยปังมาครับ มาจากกาสินบ้านเฮาพู้นหละ คะเจ้าหั่นหละกะต้มมาแล้ว แต่ก่อนที่เฮาสิปรุง กะเอามาต้มอีกเถื่อหนึ่งเผื่อความชัวร์
    ก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................
    ผักกะหั่นไว้ครับ ผักกะคือผักเครื่องลาบนั่นหละครับ อย่าลืมใส่ตะไคร้นำมันสิหอมขึ้นมาอีก
    ปรุงเลยครับตามมัก ขาดบ่ได้แหม่นข้าวคั่วเด้อหละกะต้องคั่วเองนำจั่งสิหอม ปรุงให้รสจัดๆเด้อครับจั่งสิแซบก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................
    แล้วหละพี่น้องมาๆ มาชิมเบิ่งต้องมีบักสองซาวเป๊กนำเด้อจั่งสิเข้ากันก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................ก้อยบักหอยปังไทอำนาจ....................
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 21-10-2009 at 21:28. เหตุผล: พิมพ์ผิดครับ อิอิ....
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    บ่อยู่เฮือนที่แท้กะหาเลาะซื้อแนวมาเฮ็ดกินตั๊วนี่...มาเที่ยวหน้ามาเฮ็ดสู่กินเด้อ...
    เจ้าของผู้เฮ็ดกะฟ่าวมาเด้อ กินเบิดก่อนเด้..55
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย กำพร้าผีน้อย; 22-10-2009 at 03:44. เหตุผล: พิมพ์ผิด

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ป๊าดดดดดดดดดด ตะแซ่บแท้ จ้า
    อิอิ มีหอย เจ บ่ อิอิ
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ใส่บักสองซาวเข้าไปเนาะคือสิวาบบบบบบบ เว้ามาละส้มปาก อิอิอิ
    ...เปรียบแม่เช่น โคมทองของชีวิต

ช่วยชี้ทิศ ช่วยนำทาง ช่วยสร้างสรรค์

ให้ความรัก ให้ความรู้ ชูชีวัน

ลูกจึงมั่นกตัญญูบูชาคุณ..........เพื่อแม่ แพ้บ่ได้

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    หย่ำดีๆนัวหลาย โอ้ยยยย น้ำลายแตก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ kapoloclikclik
    โอ้ยยยมาเป็นตาแซบแท้น้อ อยากกินนำเด้บาดนี่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เห็นแล้วน้ำลายแตกซวดๆเลยครับกินกับยอดบักกอกเป็นตะเข้ากันอย่างคัก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หน่อยเบล
    ป้าดดดดด อยากกินเด๊แต่คือสิหย้ำบ่ได้ดอกจ้า เจ็บแข่ว
    เป้นตาแซบแท้ กับแกล้มเนาะ เข้ากันปานหยัง อิอิ

ตาซังอ้ายทิพย์เว่ย ฮู้บ่ว่าทางนี่หายาก หิวข้าวเด้...เดิกดื่นเที่ยงคืน...สิไปหาหยังมากินแก้หิวหละหนี่...
    ยาฆ่าพยาธิขวดนั่นบ่สู้นำดอกอ้าย...แบกไหไคแหน่ อิอิ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    เป็นตานัวลึกเด่เน้อ บักสองซาวตั้งเฮีองข้าง

ก้อยหอยคับก้อยหอย ฮิ้วๆๆๆๆๆๆ จ๊วดๆๆๆๆ

มีฮอดใบบักกอก เป็นตาแซบ น้ำลายไหลเด่เน้ออ้ายทิพ