หัวข้อ: ผมจะจัดทัวร์สอนดนตรีสิดีบ่อ ???

Jcomp
    Guest

ผมจะจัดทัวร์สอนดนตรีสิดีบ่อ ???

ผมว่าสิออกจากงาน พเนจรสอนดนตรี ผู้ใด๋สนใจกะรวมกลุ่มกันมาเด้อ สมมติว่าอยากเรียนพิณ กะรวมกลุ่มกันมาในจังหวัด นั้น ๆ หาเฮือนไผจั่งหม่องเป็นหม่องสอน สนใจกะโทรมาเด้อ ได้เหมิด ทั้งพิณ ทั้งแคน ทั้งกีตาร์พิณ ทั้งโหวต ทั้งโปงลาง บอกมาสอนได้เมิ้ด ว่าสิเริ่มปีหน้า เอ้าสนใจกะโทรมา คันแม่นคนหลายกะสิป่วงเมิดปี ฮ๋า ๆ เทคนิคมีเพียบเล่นดนตรีมากะหลายปีแล้ว

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    สมัครพิณ แคน ครับ มาคนแรกเลย ค่าสอนหลายบ่ครับ

Jcomp
    Guest
    บ่อหลายครับ ชมละ สองร้อย คันเรียนหลายกะหยวน ๆ กันไปคัรบ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี
    อยากเรียนแคนอยู่ครับ หลายชั่วโมงบ๊อซิเป่าได่ :1-:1-:1-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ถือเป็นแนวคิดที่ดีในการที่จะสืบสานดนตรีอีสานครับ แต่ต้องกำหนดพื้นที่ให้ชัดเจน ผมเองไม่ทราบว่าทั่นอยู่ที่ใด และจะสะดวกหรือไม่หากจะเดินทางทัวร์ รวมถึงค่าใช้จ่ายอื่น ๆ

แต่หากจะใช้พื้นที่ตรงนี้บอกวิธีการ หรือเคล็ดลับในการเล่นดนตรีแต่ละประเภท เพื่อเป็นวิทยาทาน ก็คงจะดีไม่น้อยครับ ขอขอบคุณมา ณ โอกาสนี้ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    มาสกลนครเด้อคับ ขั่นเป็นไปได้ เจ้าเล่นพิณที่ตามปากคนร้องตลอดได้บ่คับ ขั่นได้ผมอยากเรียนนำขนาด

Jcomp
    Guest
    เอาเป็นว่า ประมาณปีหน้าผมสิกลับบ้านนครพนม คันผู้ได๋ว่างกะมาได้เด้อ อยู๋บ้านหนองหอยใหญ่ อ.นาแก ทางไปอ. ธาตุพนม เด๋วมื้อใด๋สิบอกอีกเถื่อหนึ่งเด้อพี่น้อง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ Jcomp
    เอาเป็นว่า ประมาณปีหน้าผมสิกลับบ้านนครพนม คันผู้ได๋ว่างกะมาได้เด้อ อยู๋บ้านหนองหอยใหญ่ อ.นาแก ทางไปอ. ธาตุพนม เด๋วมื้อใด๋สิบอกอีกเถื่อหนึ่งเด้อพี่น้อง
    อำเภอผมติดกันกับอำเภอเจ้าหัน่ล่ะคับ โคกศรีสุพรรณ สกล ผมสิแวะเข้าไปเรียนนำอยุ่คับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ผมนำผุนึงเด้อครับ...อยากเล่นเป็นยุ