หัวข้อ: กบตาฟาง

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

พบปะพูดคุย กบตาฟาง

เพลง กบตาฟาง

วันนี้ต้องไปใส่เบ็ด เพราะอยากกินไส้ติ่งกบในนามีเสียง อ๊บ อ๊บ ท่าทางจะกบโตโหลง
    รีบไปขุดขี้ไส้เดือน ก่อนตะเง็นจะเคลื่อนต่ำลงแล้วแหวกๆหญ้าลงท่ง เสียบเบ็ดปักลงคันนา

ลูบดินให้แบนเสียก่อนกบเห็นจะได้อยากกินตอนฉันกำลังลูบดินได้ยินเสียงกบดังมา
    สงสัยจะเป็นกบโตโหลง ฟ้าวย่างลงท่งไปหา ที่แท้แล้วเป็นเขียดนา กินเบ็ดห้อยอยู่ตองแตง

*กว่า จะรู้ใจแทบสลาย ฟ้าวมาแทบตาย เกือบผลาดหัวสักคันนา จะไปลักยามเบ็ดเขา ก็ย่านเขาฮ้ายเขาด่า จึงขึ้นจ่อมบนเถียงนา นั่งถ้าให้กบมากิน

**เผลอหลับฝันว่าดังไฟ แล้วจกเอาไส้ติ่งกบ มานั่งปิ้งกิน อ๊บ อ๊บ ไส้ติ่งกบจักแม่นแซ่บหลาย สะดุ้งตื่นตอนตีสอง ลูบท้องด้วยความเสียดาย ที่แท้เฮาแค่ฝันไป อดกินไส้ติ่งกบโหลง

( ซ้ำ * , ** )

[MUSIC]http://www.file2go.com/dl.php?fi=137s3[/MUSIC]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย pui.lab; 29-03-2010 at 08:22.
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    เอ๋า เสียงคือเป็นตะฮักแท้ เจ๊ปุ้ย อิอิ น่ารักดีจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวอิสานคนโก้
    555555555555555 ! บ่าวอิสานหัวเราะจนท้องเเข็งครับมะเข้าใจร้องเเท่น่อ 55

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บุญศรี
    ไส้ติ่งกบมันอยู่หม่องได๋ โอ้ย..ตาอยากหัว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวทางพยัคฆภูมิฯ
    555555555
    555555555 จ่ะแม่นร้องไปเป็น คืออีหลีเนาะ แต่กะม่วนตั้วหล่ะครับ

ฟังม่องใด๋ครับเอื้อย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    ไผน้อ มาซางเข้าใจแต่งฮ้าย คนร้องกะเสียงน่ารักดีจ้า ไปหามาตะใสน้อ

อ้าวลูกผู้ใด๋หละหนี่ เสียงเป็นตาฮักแท้...จักไปหามาแต่ไสเนาะเจ๊กะดาย555++
    แปลเด้อบาดหนี่พี่น้อง..."กบโหลง"แหม่นกบอิหยัง ใช้ภาษาซะลาวๆคือข่อย งง เลย
    ไส้ติ่งกบ พะนะ หลับตาคึดบ่ออกเลยว่าอิหยังของกบ อิอิอิ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ฮ่วย ! ฟ้าวพากบไปหาหมอเด้อ ไส้ติ่งแตกตายก่อนมากินเบ็ดเด้อ

peter911
    Guest
    เป็นตาฮัก ตาซังแฮงเด้ น้อ

Tags for this Thread