หัวข้อ: พี่น้องใทอุบลฯพ้อกันบ่ค่ะปีใหม่นี่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    อยากไปนำเนาะ แต่บ่แม่นคนอุบลนี่สิไปนำได้บ่หนอ เป็นตาม่วนเนาะ

อ้าว กลุ่มชัยภูมิไปไสหมด หัวหน่าไปไสน้อคือบ่มาตีฆ้อง ตีขอลอ เอิ้นลูกบ้านไปชุมนุมแนน้อ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    มาม่วนนำกันหลาย ๆ เด้อค่ะพี่น้อง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เมษา
    อยากไปนำเนาะ แต่บ่แม่นคนอุบลนี่สิไปนำได้บ่หนอ เป็นตาม่วนเนาะ

อ้าว กลุ่มชัยภูมิไปไสหมด หัวหน่าไปไสน้อคือบ่มาตีฆ้อง ตีขอลอ เอิ้นลูกบ้านไปชุมนุมแนน้อ
    บ่แมนคนอุบลกะมาได้เด้อจ้า ยินดีและพร้อมเสมอที่สิต้อนรับพี่น้องบ้านมหาเฮาทุกๆท่านจ้า..

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวส่าเมืองอุดร
    อยากไปนำเด้อ อันนี้กะน้องสาวไทอุบลเดนี้ อิอิ.. เอื้อยแจง มาฮับเอาน้องแน่เด้อ อยากไปนำแมะ อยากไปหย่าวหน้าฮ้าน หมอลำงานกาชาด นำน๊า อิอิ...
    บ่ไปฮับดอกจอย ฮุ้ว่าเขาย้านเครื่องบินกะยังสิให้เขาไปฮับเนาะ..555..เอาไว้มาบุญบ้านพอดีเอื้อยสิพาหย่าววว คักๆหล่า..555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ มันฑนา
    มารายงานโตจ้า.........
    สรุปวันที่1 แม่นบ่จ้า อ้ายหล่อฯ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ฮ่วยๆๆๆๆ..คือเว้าเป็นตาอยากไปแท๊ล่ะ สิชวนอ้ายตว่งไปสะบ้อ....บัดเทื่อเลาอยากไปเที่ยวอุบลนำกัน อิอิ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มบ้านโคก เมืองตาลสุม
    อยากไปอยู่ให้เบิ่งก่อนเด้อ สิหอบลูกกับเมียไปนำ คันได้ไปฮิฮิฮิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    ปีนี้เอื้อยเบิดสิทธิ์แล้วหล่ะจ้าน้องหลิน ไว้โอกาสหน้าน้อจ้า อิอิ ม่วนเผื่อแหน่เด้อจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร

ความเยือกเย็น

c06: อยากไปคือกัน เฮ็ดจั๋งใดดีน้อถึงได้ไปนำ ฮิฮิ
    เอ้า พี่น้อง ไทอุบลและใกล้เคียง ไปม่วนหน้าฮ้านกันเด้อ tim:
    กริ้ววววววววฮิ้วววววววววtim:

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    หลังจากตั้งกระทู้ไปมื่อวานนี่ มีคนมารายงานโตไปพ้อกันแล้วเน๊าะค่ะ เบิ่งกะน้า..มีไผ๋แหน่

1. อ้ายหล่อร้อยเมตร
    2. พี่แจง (ธิดายาเย็น)
    3. น้องหลิน (เขมราฐ)
    4. พี่ก๊อฟ (พร้อมผู้ติดตามบ่น้อ..หรือแยกกันลงทะเบียนคือตอนบ้านมหาสัญจร 1 อิอิ)

แต่มื่อที่จะพร้อมกันอีหลี รอคอนเฟิร์มอีกเทื่อหนึ่งซาก่อนเน๊าะค่ะ แต่คิดว่าน่าจะบ่มีปัญหา

มาเด้อค่ะพี่น้อง มารายงานโตไปม่วนนำกันค่ะ อ้ายหล่อว่าสิพาหย่าวหน้าฮ้าน งานกาชาดพร้อม แม่นหมอลำคณะหยังล่ะค่ะอ้ายมื่อวันที่ 1 หั่นแหม๋