หัวข้อ: พี่น้องใทอุบลฯพ้อกันบ่ค่ะปีใหม่นี่

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

พี่น้องใทอุบลฯพ้อกันบ่ค่ะปีใหม่นี่

หลังจากที่น้องหลินมาอยู่บ้านได้ 1 เดือนเศษ น้องหลินกะอยากพ้อพี่น้องคุ้มใทอุบลฯเฮา

ค่ะ:1- เลยกริ๊งกร๊าง หาอ้ายหล่อร้อยเมตร พี่แจง(ธิดายาเย็น) ว่าจะนัดกินข้าวกันที่ร้าน

กกขาม (ทางเข้าหาดคูเดื่อ) ช่วงปีใหม่แต่มื้อได๋นั่นยังบ่แน่นอน จึงขอเชิญพี่น้องบ้านมหา

ที่อยู่อุบลฯ และจังหวัดไกล้เคียงที่อยากพบพ้อกัน ร่วมกันเสนอมื่อและรายงานโตนำเด้อ

ค่ะ :1- ฝ่ายอ้ายหล่อร้อยเมตร พี่แจง(ธิดายาเย็น) น้องหลิน(เขมราฐ) บ่มีปัญหาค่ะ

ปล. มาพ้อกันหลาย ๆ เด้อค่ะพี่น้อง ให้อบอุ่นคือคุ้มสามเสนเพิ่นเลยค่ะ กรี๊ดดดดด:1-

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    อยากไปเด้หลิน....อยากไปอุบลเด้อค่ะ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวนัท-คนราษีฯ
    ไปนำแหน่เด้อ....สาวหลิน เดี๋ยวไปยุศรีเกษสิไปยามเด้อ ร้านกกขามบ่อได้ไปโดนแล้ว อิอิ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    เป็นตาไปนำแท้ น้องหลิน มาฮับเอาเอื่อยนำแ่น่ ย้านหลง เมืองอุบล แมะ อิอิ ม่วนๆเด้อค่ะ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หมูหวาน
    เป็นตาไปนำแท้ น้องหลิน มาฮับเอาเอื่อยนำแ่น่ ย้านหลง เมืองอุบล แมะ อิอิ ม่วนๆเด้อค่ะ

เว่าปานบ่เคยมาอุบลน้อมู๋ คือจั่งบ้านผุบ่าวเก่าตั้วอุบลแม๋
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    บรรยากาศ บ้านมหาสัญจร ครั้งที่ 1 ณ หาดคูเดื่อ อ.วารินชำราบ จ.อุบลราชธานี
    เบิ่งแล้วอบอุ่นค่ะ เฮามาซ่อยกันสร้างความอบอุ่นอีกครั้งปีใหม่นี่ค่ะ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 09-11-2009 at 17:02.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    เอื้อย..มารายงานโตคนแรกเลยน้องหลิน..ตกลงมื้อได๋กะจั่งคุยกันอีกเทื่อเนาะ อยากพ้อทุกๆท่านเลยค่ะ ไผ๋ว่างกะเชิญเด้อจ้า..ไทอุบลอยู่ทางนี้สิเตรียมโตต้อนรับจ้า..c06:tim:

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    อยากไปจังเลยจ้า น้องหลิน ถ้าไม่กลับบ้านแม่ต้องงอนแน่ๆ เล้ยยย
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

น้องหลินจ๋า...บอกอ้ายหล่อเหมาเครื่องบินมาฮับเอาเอื้อยไปม่วนนำแหน่น้องหล่า...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    ชาวอุบลยินดีต้อนรับทุกๆคนครับผม วันที่ 1 มกราคมเนาะหลิน ยามแลงกะพาเอื้อยแจงไปมั่วหน้าฮ่านหมอลำงานกาชาดต่อแม่ะเอื๊กๆ

อั่นๆไทเดนมาร์กคักน้ออิจฉาหละตี้น้อ หละสิหว่าให้เหมาเครื่องไปฮับหว่านี่แม๋ แต่ค่าเครื่องบินเผิ่นผุเดียวไปกลับ กะเกือบแสนแล้วเขาขายนาโนนหินแห่ 2 แทวพู่นแล๊วจั่งสิพอ ปานนั้นยังสิให้เหมาเครื่องบินทั้งลำไปฮับเทื่อมันมี 200 ที่นั่งเผิ่นกะลองคูณเบิ่งหละกันจักบาทค่าเหมาเครื่องบินหนะ เอิ๊กๆ แต่กะดีนะอ้ายหว่าเหมาลำบัดเมือพอได้เอาปลาแดกมือกินนำจักไห สีเอาข้าวเมือกินนำจัก 2 เล้าแล้วกะหางมเอาบักหอยจูบ(สิ่งมีชีวิต 55) ไปฝากพ่อมาลีน่านำแม่ะคิๆ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว