หัวข้อ: อยากแบ่งปันไออุ่น...ให้คุณยายโฮม(ทีวีช่อง3 มาถ่ายทำรายการ)

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

อยากแบ่งปันไออุ่น...ให้คุณยายโฮม(ทีวีช่อง3 มาถ่ายทำรายการ)

อยากแบ่งปันไออุ่น...ให้คุณยายโฮม(ทีวีช่อง3 มาถ่ายทำรายการ)

หลังจากน้องหลินได้มาทำงานอยู่บ้าน ได้ออกท้องที่

เบิ่งแยงพี่น้องในเขตเทศบาลตำบลหนองผือ ไปบ้านนาดี ไปพ้อคุณยายโฮม อายุ 73 ปี

เพิ่นบ่มีบัตรประชาชน (ตอนเป็นเด็กน้อยบ่ได้แจ้งเกิด) อาศัยอยู่คนเดียวสามีเสียชีวิตมา

ดนแล้วค่ะ ปัจจุบันอาศัยอยู่ที่ดินสาธารณะข้างวัดบ้านนาดี หมู่ที่ 8 ตำบลหนองผือ อำเภอ

เขมราฐ จังหวัดอุบลราชธานี ทางเทศบาลเพิ่นกะบ่สามารถจ่ายเบี้ยยังชีพคนชราได้ เนื่อง

จากเพิ่นบ่มีหลังฐานหยังเลยค่ะ ทางพี่ ๆ อยู่สำนักงานเทศบาลรวมทั้งน้องหลิน ร่วมกัน

บริจาคสร้างบ้านให้คุณยาย น้องหลินจึงได้บอกบุญมาให้ทางพี่น้องบ้านมหาไปเฮ็ดบุญนำ

กันค่ะ เบื้องต้นจะสร้างบ้านพร้อมห้องน้ำให้คุณยาย ถ้ามีเงินเหลือกะให้คุณยายไว้ใช้จ่ายค่ะ

เอื้อยอ้ายท่านได๋จะร่วมทำบุญ ในครั้งนี้ กะซิ่มน้องหลิน
    ทางหลังไมด์ (PM) กะได้ค่ะ ส่วนเอื้อย อ้ายคนที่มีเบอร์น้องหลินกะโทรแจ้งความประสงค์ได้โดยตรงเด้อค่ะ

มาร่วมคลายหนาวให้คุณยายได้อบอุ่นนำกันเด้อค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 19-04-2011 at 10:14.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    คนสวยใจบุญ..ขอสนับสนุนจ้า เดี๋ยวเอื้อยโทรหาเด้อน้องหลิน..

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้ เป็นตาหลูโตนแถะน้อ ลูกเต้าไปไสเบิ๊ดน้อ

คือปล่อยให้ผุเถ่าอยู่ผู้เดียวน้อ

ยามแก่เฒ่า หวังเจ้า เฝ้ารับใช้
    ยามป่วยไข้ หวังเจ้า เฝ้ารักษา
    เมื่อถึงยาม ต้องตาย วายชีวา
    หวังลูกช่วย ปิดตา เมื่อสิ้นใจ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    ตอบอ้ายพล แหน่เด้อค่ะ เพิ่นบ่มีลูกค่ะ บ่มีญาติทางได๋เลยค่ะ ตัวคนเดียวแค่น ๆ ค่ะ น้องหลินเห็นแล้วกะตาอิโตนค่ะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เป็นจั่งได๋อ้ายสิฝากข่าวไปหาเด้อน้องหล่า คนสวยใจบุญแท้น้อน้องหล่า
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    สาธุนำหลายๆเด้อจ้าน้องหลิน ขอให้งานสำเร็จลุล่วงไปด้วยดีจ้า

คุณยายเพิ่นคือสิดีใจหลายแท้ๆๆ ที่มีคนไปเอาใจใส่ดูแลเพิ่น นี่แหล่ะน้ำใจงามๆของคนบ้านเฮาเน๊าะ
    ว่าแต่เอื้อยเป็นห่วงเรื่องสวัสดิการของคุณยายนี่หล่ะหลายๆ เช่นยามเจ็บไข้ได้ป่วย เพิ่นน่าจะได้รับการ
    รักษาฟรีคือผู้สูงอายุทั่วไปเน๊าะ ตรงนี้สามารถเฮ็ดให้คุณยายได้บ่จ้าน้องหลิน
    และอีกอย่างก็คือเบี้ยเลี้ยงชีพของคุณยาย น่าจะมีวิธีการที่จะซอยเหลือคุณยายให้รับสวัสดิการตรงนี้นำ
    เน๊าะจ้า ถ้าบ่ได้รับจากของรัฐ ก็น่าจะมีการตั้งเป็นกองทุนขึ้นมาให้คุณยายเน๊าะ ให้คณะกรรมการหมู่บ้าน หรือน้องหลินเป็นคนดูแลให้ยายได้บ่คะ

และอีกอย่างเอื้อยอยากซ่อยเหลือคุณยายในเบื้องต้นจ้าโดยบริจาคเงิน(เล็กๆน้อยๆ)ให้คุณยายได้ใช้
    ซื้อกินบ้างน่ะจ้า น้องหลินมีเลขที่บัญชีบ่คะ เอื้อยสิโอนเงินไปให้จ้า

ขอบคุณน้องหลินหลายๆอีกครั้งจ้าที่บอกบุญมา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    โอ้ย..หนอ ชีวิตหนอ

หลูตนยายหลาย น้องหลินพี่สิซอยยายอยู่ดอก

เฮ็ดจังไดหล่ะ หลังไมค์อยู่ทางได

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    อนุโมทนาบุญด้วยจ้า น้องสาวงามทั่งกาย วาจา และจิตใจ
    พี่อยากจะเสนอให้เปิดบัญชีส่วนตัวให้ยายจ้า น้องหลินพอทำได้ไม่คะ
    ในส่วนตัวพี่เองขอช่วยโดยโอนผ่านบัญชีไว้ให้แก่ได้ใช้ในสิ่งจำเป็นทุกเดือน จนกว่าแก่จะจากไปคะ
    น้องหลินติดต่อกลับหาพี่นิได้นะคะ
    ขอบคุณน้องหลินนะคะที่บอกบุญมาคะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    สร้างมื้อได๋ อิหล่า ไปนำแหนะ
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเคน
    อุบลฯ เมืองดอกบัวงาม
    สิพยายามหาทุนให่เด้อน้องหลิน อันได๋พอสิซ่อยได่กะสิซ่อย

Tags for this Thread