หัวข้อ: ไปเที่ยวทุ่งดอกบัวตองที่แม่ฮ่องสอน กับข้าวเหนียวจ้า

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    งามอิหลีจ้าน้องนก พี่หน่อยกะเคยไปเบิ่งคือกันจ้าอยู่ดอยแม่อูคอ(หม่องเดียวกันบ่จ้า)
    เมือห้าปีที่แล้ว.........แต่เบิ่งสถานที่แล้วกะคุ้นๆน่ะจ้า ขอบคุณที่เอาภาพมาให้หวนถึงบรรยากาศวันวาน(เมื่อเดือนแรกที่แต่งาน อิอิ)......
    tim:tim:tim:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวจอหอ
    งามแต้ๆเจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    สวยสุดๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆคร๊าบบบบบบบบ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    ตามน้องข้าวเหนียวไปเที่ยวทุ่งบัวตองด้วยคนจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ
    มักหลายรูปเด็กน้อย เล่นดนตรีไทยจัดฉาก ฮึ เล่นอีหลีน้อ นก ให้คนท่อได๋หละครับผม อยากร่วมวงนำ คือสิม่วนคัก.. สวนบัวตอง นี้ งามคัก กลับไปบวชเป็นพระย่างเข้าไปในนี่คือสิ หา บ่พ้อ ดอกเนาะครับเนาะ....[IMG]hhttp://img145.google.co.th/img145/7889/th00.gifttp://[/IMG]

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง

ตอบคำถามของ ข้าวทิพย์

ตอบคำถามของ ข้าวทิพย์ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ข้าวทิพย์ ตอบคำถามของ ข้าวทิพย์
    สวยมั๊กๆค่ะ อยากทราบว่า ดอกบัวตองนี้เริ่มออกดอกตั้งแต่เดือนใหนถึงเดือนใหนคะ
    ขอบคุณค่ะ
    ดอกบัวตองเริ่มบาน ประมาณ เดือนพฤศจิกายน-ธันวาคม คะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง

ตอบพี่หน่อย

ตอบพี่หน่อย กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ siranee ตอบพี่หน่อย
    งามอิหลีจ้าน้องนก พี่หน่อยกะเคยไปเบิ่งคือกันจ้าอยู่ดอยแม่อูคอ(หม่องเดียวกันบ่จ้า)
    เมือห้าปีที่แล้ว.........แต่เบิ่งสถานที่แล้วกะคุ้นๆน่ะจ้า ขอบคุณที่เอาภาพมาให้หวนถึงบรรยากาศวันวาน(เมื่อเดือนแรกที่แต่งาน อิอิ)......
    tim:tim:tim:
    แม่นแล้วจ้า พี่หน่อย หม่องเดียวกันหละจ้า แล้วพี่หน่อยได้ใบประกาศนียบัตร มานำบ่น้อจ้า มันสุดยอดอีหลีเนาะจ้าพี่ 1864 โค้งพะนะ มีคำเว่าไว้ว่า อ๊วก+หลับ=ปาย ว่าซั่นพี่ตอบพี่หน่อยตอบพี่หน่อย

ตอบคำถามอ้ายหล่า

ตอบคำถามอ้ายหล่า กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวเมืองปลาดิบ ตอบคำถามอ้ายหล่า
    ตอบคำถามอ้ายหล่าตอบคำถามอ้ายหล่ามักหลายรูปเด็กน้อย เล่นดนตรีไทยจัดฉาก ฮึ เล่นอีหลีน้อ นก ให้คนท่อได๋หละครับผม อยากร่วมวงนำ คือสิม่วนคัก.. สวนบัวตอง นี้ งามคัก กลับไปบวชเป็นพระย่างเข้าไปในนี่คือสิ หา บ่พ้อ ดอกเนาะครับเนาะ....[IMG]hhttp://img145.google.co.th/img145/7889/th00.gifttp://[/IMG]
    อ้ายหล่า เด็กน้อยชาวเขา มาเล่นดนตรี อีหลีจ้า บ่ได้จัดฉากดอกจ้า พวกเด็กน้อยอยากไปเบิ่งหลินปิงอยู่สวนสัตว์เชียงใหม่จ้า อ้าย น้องกะเลย ใส่กล่องให้ไป 100 นึงจ้า อ้าย อิอิตอบคำถามอ้ายหล่าตอบคำถามอ้ายหล่าตอบคำถามอ้ายหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    บ่มีรูปอีกตี่หล่า เอามาแบ่งๆกันเบิ่งแน อั่นคนบ่ได้ไปสิได้เห็นนำ

เห็นแล่วก่าอยากไปเนาะ ไปยากบ่น้อถ้าสิขับรถไปหน่ะ