หัวข้อ: นาวานเกี่ยวข้าว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่

นาวานเกี่ยวข้าว

วันเสาร์ 21 พ.ย.52 ที่ผ่านมา
    มีโอกาสไปร่วมนาวานเกี่ยวข้าว พี่น้องทางบ้านตาลโกน จ.สกลนคร
    เก็บบรรยากาศมาฝากเด้อขอรับ...

เถียงนาหม่องพัก

ฝ่ายครัว กำลังสาละวนเตรียมอาหาร...

ปีนี้ ข้าวงาม...

ได้เวลาพักเที่ยงแล้ว..

มากินข้าวเที่ยงนำกันเด้อ

แนวกิน

บางมุม

[wma]http://www.file2go.com/mrun.php?me=50909s1[/wma]

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    เสียดายแท้ๆจ้าหน่อยเบิ่งรูปบ่ได้...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ตะดีใจนำเจ้าของนาเนาะครับอ้ายทิด ได้ช้าวหลายคัก
    บรรยากาศแบบนี้หายากครับ ทุกมื้อนี้เฮ็ดหยังกะต้องเป็นเงิน
    ทางบ้านผมกะเฮ้ดแนวนี้ละ จ้างเขาบ่มา เลยวานเอา
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อยากจ้ำดองกะปูเด้ค่ะคือสิมันส์คัก...

ดีเน๊าะค่ะมีการเอาเฮื่อเอาแฮงเกี่ยวข้าวกันนำ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    มักแต่ตอนขึ้นพักกินข้าวนี่ล่ะ อิอิ.....คนไดน้อคือทิดแหล่..

ทางนั่นจ้างมื่อล่ะท่อไดน้ออ้ายทิด..บ้านผมตอนนี่มื่อล่ะ 220-250 บาท หาคนยากๆ ..บางนาเพิ่นกะไปเอาคนมาจากลาว(เฮ็ดไบผ่านได้เทื่อละ7มื่อ จั่งไปต่ออีก) แต่ว่ากะยังบ่อพอกันครับ เพราะว่าไผๆกะเกี่ยวพร้อมกัน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดแหล่
    เกี่ยวข้าวรายวัน วันละประมาณ 300 บาท พู้นหล่ะ
    จนนักเรียนได้ขาดเรียนมาเกี่ยวข้าวรับจ้างเอาเงินสาก่อน...
    นอกจากค่าแรงแล้ว
    กะต้องมีรถรับส่ง
    ทำงานตรงเวลาเป๊ะ
    แถมตอนเลิกงาน กะต้อง ถอน.. อีก

อั่น..บ่อต้องแนมหา ทิดแหล่ดอกครับ
    คาแต่ถ่ายให้คนอื่น บ่อได้ถ่าย ตะของ...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ทิดแหล่; 25-11-2009 at 15:20. เหตุผล: เพิ่มเติมข้อมูล

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    ไปลงแขกซ่อยกันบ่บอกแท้น้อครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวพุเตย
    ป๊าดดดดดดดดดดดดดดดดดด ค่าแรงหลายกั่วเตยพุ่นตัวะนิ..5555555555555555

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    อยากไปนาวานงานหาแท้เด้คือสิเป็นตามวนแท้เนาะจ้าถึงสิเมื่อยแต่ก็คือสิมวนสั้นดอกอิอิอิอิ
    เห็นแล้วก็คิดฮอดบ้านเฮาคัก โอ้ย เซ็ดน้ำตาก่อน ฮือ ฮือ ฮือ คิดฮอดบ้านนนนนนนนนน
    อยากไปนั่งกินข้าวฮ่วมพาไปกินปลาฮ่วมปิ้งแท้เด้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    อยากกินจี่ปูนา คือสิมันคักยามนี้...
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc