หัวข้อ: หนูพุกผัดผักอิตู่ไทแบบไทอำนาจครับ......

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    เป็นตาแซ่บอยู่ค่ะอ้ายทิพย์อั่นๆ หวานจ้วย ๆ คือเอื้อยลูซี่เพิ่นว่าบ่น้อ...หนูผัดเผ็ดจานนี่แหม๋..

อั่นเมนูนี้น้องหลินขอบายเด้อค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    มาเป็นตะแซ่บแท้น้ออ้ายบ่าวทิพย์ เว่ามาแล้วน้ำลายไหย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    เป็นตาแซ่บเนาะครับ อยากกินนำเด้เนาะ/หนหวย

ฝ่ายประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวแพม
    ตะแซบแท้อ้ายยยยยยย น้ำลายไหลพะนะ อยากเมือบ้านๆๆๆๆๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    เมนูนี้ขอผ่านเด้ออ้ายทิพย์ ... ขอเป็นคั่วหมู คั่วไก่กะพอแระ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ สาวทองแพง
    อ้ายๆแม่นอิหยัง"ผักอิตู่ไทย" แม่นใบกระเพาบ่จ้า
    เฮ็ดกับข้าวเก่งน้อเป็นตะแซบแท้จ้า ลองจ้ำนำจักคำแนะเด้ออ้าย

อ้ายหล่อ// เอาหนูย่างแห้งๆมาแลกเอาพิซซ่านำแพงเด้อจ้า แพงให้ถาดXLเลยจ้า
    สงสัยคือกัน ผักอีตู่ไทย แม่นผักหยัง แม่นคนภาคกลางเอิ้นว่า...ระหว่าง
    1 ใบยี่หร่า
    2. ใบกระเพา
    บ่าวทิพยื มาตอบแนเด้อ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล
    555อ้ายดุลมาชิมก่อนหมู่อีกแล้ว เหลือไว้ให่ผมนำแนเด้อครับ
    บ่ใด้กินโดนแล้วครับ เว้าแล้วอยากเด้บาททินี่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล
    คำตอบคือใบกระเพาครับอ้าย
    อันนี้เดาอเอาเด้อครับ 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ nuzing
    หย่ำหนูท้องขาวบ้อหล่อ เสียงดังจ๊วบ โอีะพวดๆพะนะ อิอิ จั๊กหนุหยังดอกบ่าวทิพย์กะดายบ่แหม่นแม่ค้าเขาจับเอาแถวตลาดบางบอนบ้อน้อคือหน้าตาคุ้นๆเนาะ
    เอื้อยหนูมาเว้าไปทั่วเด้อ...ผมตักกินสองสามคำแล้วเด้...สิคายออกกะบ่ทันแล้ว ...เอาเป็นว่าดึกบักรวงข้าวตามลงไปนำดีกว่า...ฮ่าๆๆๆๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    แซ่บคักพี่น้อง บาดนี้ เอามาแบ่งแหน่เด้อครับ