หัวข้อ: เอาะเยาะสวน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ นา ดอกจาน

พบปะพูดคุย เอาะเยาะสวน

เอาะเยาะสวน

ต้นบักฮุ่งจ้า หลังบ้านที่น้อยจ้า เพิ่งเริ่มปลูกปีนี้จ้า

เอาะเยาะสวน

ข่างทางทิศเหนือจ้า คือสิได่ตำไวๆนิหล่ะจ้า

เอาะเยาะสวน
    เคลือย่านางกับผักใส่ พอได้เล็มมาลวก
    เอาะเยาะสวน

กระเพรา โหระพา อี่ตู่ สะระแหน่ แหย่กันยุหนี่จ้า พอได้แก้ขัดจ้า
    เอาะเยาะสวน

ทางนี่สายยางบ่ฮอดกะหิ่วสองถังนั่นหล่ะจ้าหดน้ำ จั่งแม่นโบราณคักพี่น้อง
    เอาะเยาะสวน

เอาะเยาะสวน
    แตงโมอยู่ในสวนจ้า ฮกคัักโพด อิอิ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 21-10-2009 at 09:10. เหตุผล: จัดเรียงภาพ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ นา ดอกจาน
    ครั้งแรกที่โพสน์จ้า ผิดตกขออภัยจ้า !!มาสอนแน่เด้อพี่น้องจ๋าา..
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 21-10-2009 at 09:01.

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ดีๆ ครับถึงเป็นสวนพอออเยาะแต่กะดีบ่ต้องซื้อหา ปราศจากสารพิษนำครับ

ขอบคุณจ้า ที่มาเป็นกำลังใจ มีกำลังใจขึ่นหล้ายหลายจ้า ธุจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ดีครับ บ่ต้องไปซื้อเขาให้เสียเงิน ปลูกเองกินเอง เหลือกะขายครับ

การตั้งกระทู้ให้เอื้อยตั้งครั้งเดียวเลยครับ แล้วค่อยโพสต์เทื่อเดียวครับ
    มันจั่งบ่เป็นการปั่นกระทู้ครับ เดียวเพิ่นสิว่าเฮาปั่นกระทู้ครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    น้องนาไปได้พันธุ์มาแต่ไสมาปลูกละครับ แต่ก็ขึ้นงามดีอยู่เน๊าะ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย อยู่เมืองนอกกะมีแนวกินของไทยบาดเนี่ย รีบ ๆ จดลิขสิทธิ์ซะเด้อน้องนา ห้ามลอกเลียนแบบ

ขอบคุณน้องนา ดอกจาน ที่ถ่ายทอดความเป็นคนไทย ความเป็นคนอีสาน สู่สายตาชาวโลกครับผม

เอาอีก ๆ ๆ

คักน้อนา ไปอยู่ตั้งไกลยังบ่ลืมผักลืมฮั้วทางบ้านเฮา เก่งๆ
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี
    จองๆๆ หมากโมเด้อครับเอือ้ยนา อยากกินหมากโมเมืองนอก

มันสิหวานคือบ้านเฮาบ่ หน่วยใหญ่เป็นตาแซบขนาดเน้อ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    เอ๋า คือดีแท่ะ ปลุกบักหุ่งกะได้ตำกิน บาดทางนี้ ปลุกหยังกะบ่ได้ ย้อนคายากตะนำอากาศหนาว เซงคัก อิอิ