หัวข้อ: หนึ่งเดือนที่ได้จากมา

หนึ่งเดือนที่ได้จากมา

หนึ่งเดือนที่ได้จากไกลบ้าน มาสานฝันเพื่อสองเถ่า ผู้เฝ่าคอยลูกต่าวคืนเมือ
    ทุกคืนลูกเฝ่าเว่าวอน ขอพรกับดวงดาว ฝากสายลมไปบอกว่าฮักและคิดฮอดแฮง
    และแล้วหนึ่งเดือนก็ผ่านไปอย่าเชื้องช้ากับการกลับมาสู้กับความหนาว ความเหงา
    ที่จากไกลบ้านมาของสาวทองแพง ชีวิตที่เต็มไปด้วยความจืดจางบ่มีสีสันหยังมากมาย
    เพราะบ่มีหยังเปลี่ยนไปในแต่ละวัน ในแต่ละวันตื่นขึ้นก็ไปทำงาน เมิดมื้อเห็นแต่เครื่องดูดฝุ่นกับไม้ถูพื้น
    เลิกงานมากะทำงานบ้าน หาหยังกิน และกะเล่นแชทจนเดิก ถึงเวลานอนกะเข้านอน
    ในแต่ละวันมีแค่นี้ในชีวิตบ่มีหยังมากมายชีวิตในต่างแดนของสาวทองแพง
    บ่คืออยู่บ้านเฮา ได้ลุ้นสุมื้อว่าเพิ่นสิพาไปเฮ็ดเวียกอิหยัง หนึ่งเดือนที่ได้จากมา

คิดฮอดมิตรภาพไร้พรมแดนที่อบอุ่นจ้า(ขอบคุณพี่เพ็นสำหรับภาพค่ะ)
    คิดฮอดพาข้าวที่อบอุ่นจ้า อาหารการกินมื้อแรกที่แพงไปฮอดไทยค่ะ
    คิดฮอดเฒ่าพ่อจ้า ด้วยสองมือลูกสิสานฝันเหมือนสองมือของพ่อที่เคยสานแหหาปลาเลี้ยงลูกจนเติบโต
    คิดฮอดเฒ่าแม่ ผู้ร่างกายเริ่มอ่อนแรงแต่หัวใจแข็งแกร่งยิ่งกว่าเหล็กสู้เพื่อลูกๆ
    กับเกือบ3ปีที่ผ่านการผ่าตัดเนื้องอกในสมองมา ลูกจะเป็นเหมือนต้นอ้อที่ลู่ลม สู้เพื่อแม่ต่อไปจ้า

คิดฮอดครอบครัวติ๊งต๊องนี้จัง มีแต่เรื่องตลกให้หัวเราะสุมื้อ เอื้อยสิอดทนบ่ทันกลับไปฟังหมวดเจ้าจ่มให้กันดอกจ้า หนึ่งเดือนที่ได้จากมา
    คิดฮอดปู่ย่า พ่อใหญ่แม่ใหญ่ พ่อลุงแม่ป้า พ่ออาวแม่อา น้าบ่าวน้าสาว น้องๆหลานๆ มาตุ้มมาโฮมกัน
    รอยยิ้มกับคราบน้ำตาสุดท้ายที่ได้เห็นก่อนจากมาไกล
    บ่ว่าสิเฮ็ดงานมาเมื่อยปานได๋กะแชทโสตายคือเก่าล่ะจ้าหนึ่งเดือนที่ได้จากมาก็เพราะใจผูกพันกับบ้านมหาแล้วน้อจ้า (ขอบคุณภาพจากอินเตอร์เน็ตจ้า)
    ธุจ้าขอบคุณค่ะที่ให้ที่พักกาย-ใจแก่คนไกลบ้านในยามท้อแท้ เหงา เดียวดาย ยามไร้ซึ้งกำลังใจ
    ได้มีแรงก้าวต่อไปข้างหน้าอย่างมั่นคง เหมือนดอกหญ้าชูช่ออีกครั้ง หลังพายุได้ผ่านพ้นไป
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 11-12-2009 at 20:53. เหตุผล: เพิ่มเติมคำ
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Membership renewed สัญลักษณ์ของ บ่าวจ้ำ
    ขัวข้วมของหนองคาย
    บล็อก
    2

กระพริบตา จ้ำแจมจัง

สู้ๆๆเนาะจ้า..

เหมื่อยมากะเข้าบ้านมหา..

กะสิเซาเหมื่อยตั๊ว...:1-:1-

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA
    อดทนเอาคือว่าหล่ะจ้า ทองแพง พี่จอย เป้นกำลังใจให้เด้อจ้า สู้ๆๆ
    บ่มีหม่องใด๋อบอุ่นท้อบ้านเฮาดอก แต่ก็ต้องจาก เพราะการทำมาหากินนี้หล่ะ
    กำลังใจจากพี่จอย มีให้เปี่ยมล้นเด้อจ้า

น้องไอซ์
    Guest
    สู้ๆจ้าแพง ได่ก้าวมาแล้วกะจงก้าวต่อไปเพื่ออนาคตที่สดใสในวันข้างหน้าเป็นกำลังใจไห่จ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    จั่งกะสู้ๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆเด้อครับอ่านนำกะน้ำตาไหลนำ เมื่อยกะพักเซาเมื่อยกะเฮ็ด
    จั่งได๋พี่น้องบ้านมหาก้อยังให้ลังใจคือเก่าครับ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    หลานแพงจ๋า ป้าเห็นหลานเว้าแล้ว ป้าก็ น้ำตาคลอ จนบอยาก สิอยู่ต่างอดนอีกเลยจ้า คิดฮอกบ้านเฮาเนาะหลาน เว้าแล้วอยาก กลับไปแท้แท้เนาะแต่ก็ได้แค่คิดเอาเนาะจ้า เฮ็ดจังได๋ได้หล่ะเนาะ
    ก็ต้องทนสู้เพื่อคนข้างหลัง เพื่อพ่อแม่พี่น้อง ทุกคนที่คอยเป็นกำลังใจให้เรา ป้าก็ขอให้หลานรักของป้ามีแต่ความสุกายสุขใจให้มากๆนะจ๊ะ สู้สู้ๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    สู้ครับ มันเป็นเรื่องธรรมดาของสัตว์โลกครับ มีเจอ ต้องมีจาก มีจากต้องมีเจอครับ ตามคำพระท่านสอนครับ พี่จากไปใช่ว่าจากไปตลอดนี่ครับ สู้นะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    อย่าฟ่าวจ้าป้า อย่าฟ่าวไห่ เดี๋ยวเมษาไปหาผ้าซับน้ำตาไห่ก่อน อย่าฟ่าวๆ โอ้ยน้อ จังแม่นฟ่าวไห่ หาผ่าบ่ทัน

มันเป็นธรรมดาแหล่ะจ้าน้องแพง คนเราต้องมีความอดทน เมื่อเฮามีโอกาสได้มาหาเงินต่างบ้าน ต่างเมือง

ก็ถือว่าเฮาโชคดีกว่า และมีโอกาสดีกว่าหลายๆคนที่เพิ่นอยากมา แต่ก่ามาบ่ได้ ด้วยหลายสาเหตุ

ถ้าเฮาคิดได้จังซี่แล่วสิเฮ็ดไห่เฮามีความอดทนและมีกำลังใจขึ่นไปอีกหลายจ้า อย่าไปคิดหลาย

เมื่อตัดสินใจมาแล่ว ก่าเฮ็ดไห่ดีที่สุดเท่าที่เฮาสิเฮ็ดได้ เพื่อ คนที่เฮาฮัก พ่อ-แม่ รอเฮาอยู่เด้อ อย่าลืม

c06: สู้ต่อไปเด้อน้องแพง หญิงไทยแกร่งอยู่แล้วจ้า แม่นบ่อ้ายบ่าว อิอิ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ฮ่าๆๆโอยยน้อ น้องทองแพงเอื้อยกำลังอินๆนำ มาเห็นรูปข้างล่างละอยากหัวเพิ่นแม่ะ..ฮ่าๆๆ โอยยน้อเล้าเฮ้ดผิดหยังคือได่ทำโทษเล้าคักแท๊..
    มองต่าง..อย่างปลง

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    เข้ามาเป็นกำลังใจให้คนสู้ชีวิต ที่จากบ้านจากพ่อแม่พี่น้องไปยุแดนไกล
    อดทนเข้มแข็งเด้อแพง....คิดฮอดจ้า

...เดือนนึงแล้วติ...

Tags for this Thread