หัวข้อ: ..คิดฮอดเจ้าหลาย..

Membership renewed สัญลักษณ์ของ บ่าวจ้ำ
    ขัวข้วมของหนองคาย
    บล็อก
    2

เศร้าซึม ..คิดฮอดเจ้าหลาย..

คิดฮอดเจ้าหลาย

..คิดฮอดเจ้าหลาย..

สำหรับเขา..เจ้ามีความคิดฮอดห่วงใยให้
    แต่สำหรับอ้าย..แค่”พี่ชาย”ได้ท่อนั้น
    บ่เคยดอก..ที่จะบอกว่าคิดฮอดกัน
    ความผูกพัน..ที่ผ่านมามีค่า=O

คิดฮอดเจ้าหลาย..ในใจบ่เคยจาง
    ให้อ้ายคิดฮอดบ้าง..พอมีแฮงใจไว้เป็นทุน
    ต่อสู้กับความหนาวท้อ..พอให้ใจได้อบอุ่น
    ถึงแม้อ้ายสิมีบุญ..ได้แค่ “คิดฮอดเจ้าฝ่ายเดียว”..

.......อ้ายจ้ำ........๑๖ ธันวาคม พ.ศ. ๒๕๕๒.......

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    บุญบ่สมน้อง นั่งฮ่องไห้เซ่าแลง

เว้ายากเนาะจ้าเรื่องความคิดฮอดนี่

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

กระพริบตา ความฝันดีกว่าความจริง

บางครั้ง การได้ฝันไปคนเดียว
    มันก็ดีกว่าการได้รู้ความจริงที่ว่า
    สิ่งที่เราคิดทั้งหมด
    มันคือความฝันของเราเองเพียงคนเดียว

ฉะนั้น
    ไม่แปลกที่คนส่วนใหญ่เลือกที่จะจมกับความฝัน
    มากกว่าการได้รับรู้ความจริง
    การไม่ได้เป็นที่ 1 ในใจเขา ไม่ใช่เรื่องน่าเศร้า…
    เราอาจเป็นที่ 2 ซึ่งมันก็ยังดีกว่าเป็นที่ 3 ที่ 4…

และหากเราเป็นที่ 10 ในใจเขา…
    ก็ขอให้คิดไว้ว่า
    ดีกว่าเราไม่มีความสำคัญอะไรในใจเค้าเลย

ความฝันดีกว่าความจริง สาวผู้ฮ้ายเมรีที่รัก ความฝันดีกว่าความจริง

ลานบุญ
    Guest
    ได้แค่แอบฮักแอบคิดฮอดเขากะดีใจแล้วจ้า
    คิดฮอดหลาย คิดฮอดแม้ว่าเขาคนนั่นสิคิดฮอดไผ๋กะตาม
    คิดฮอดแม้ว่าเขาจะอยู่กับคนอื่น คิดฮอดแม้ว่าเขาจะทำไม่ดีกับเรา
    คิดฮอดถึงเขาคนนั่นสิบ่อเคยคิดฮอดเฮาเลยกะตาม
    กะยังวาอยากคิดฮอดเนาะจ้า คิดฮอด คิดฮอด
    แต่กะบ่อตายคืออดข้าวดอกจ้า อิอิอิอิอิ

Membership renewed สัญลักษณ์ของ บ่าวจ้ำ
    ขัวข้วมของหนองคาย
    บล็อก
    2

โกรธแล้วน่ะ จ้ำแจมจัง

ฮู้อยู่ว่าบ่สมเพิ่น

บางเทื่อกะบ่อยากคึดหยังเกิน

ลางเทื่อคึดๆไปกะอายเพิ่น

จนใจเหลือเกิน...ความคิดฮอดเนาะ

ห้ามหยังกะห้ามเถาะจ้า...อย่าห้ามจ้ำคิดฮอดเถาะ..หล่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    คิดฮอดกะอดเอาครับอ้ายบ่าว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    คิดฮอดไผกะคิดฮอดไปโลดจ้า มาคือสิห้ามกันได้เนาะ คิดฮอด ห่วงใย ไผกะบอกเพิ่นไปโลด
    ความรักไม่ใช่ได้มาครอบครองเห็นเขามีความสุขเฮากะน่าจะมีความสุข คิดฮอดกะสิอดเอาอดบ่ได้กะคิดฮอดเลย 555 แฮงเว้าแฮง งง คำเวาเจ้าของ เอิ้กๆ

Tags for this Thread