หัวข้อ: การแต่งกายในงานพาแลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24

การแต่งกายในงานพาแลง

พี่น้องคึดวาจั่งได๋ ถ่าเป็นไปได้การแต่งกายไปร่วมงานพาแลง
    อยากให่เป็นแบบแฟนซีอีสานแหม่ะจ้า คั่นมาเป็นครอบครัวกะแต่งมาเป็นกลุ่ม
    หรือมาเดี่ยวคั่นอาย กะอาจจินัดแนะกันกับหมู่พวกกะได่วาสิใส่แบบนั่นๆ นำกัน
    กติกา คือให่มีอิหยังกะได๋ในการแต่งโต อาจจะเป็นเสื้อผ้า อุปกรณ์ ติดโตมาพ้อม
    ที่คึดวาเป็นเอกลักษณ์ของอีสานบ้านเฮา อาจจะมีการประกวดชุดกะได้ เด้อ
    มี 3รางวัล คือ
    -ควมคิดสร้างสรรค์
    -ควมสวยงาม
    -แปลก ฮา โอ๊ว...ช่างกล้า

4พากันวาจั่งได๋น๊อ...พี่น้อง
    4เอานำกันบ่ 5555+

ดังตัวอย่างพอสังเขป อิอิ

:1-

[WMA]http://www.freewebs.com/olelathai/lz1.wmv[/WMA]
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เเมงสะดิ้ง; 11-12-2009 at 19:25. เหตุผล: เพิ่มรูปและเพลง
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2

จั่งซี่บ่เอื้อยดิ้งที่รัก....น้องไปหาซื้อเสื้อ+กระโปรงเหี่ยนแล้วเด้เอื้อย

(ขออนุญาติเอารูปมาลงเด้อเอื้อย...แบบว่าน้องมักขนาดเลยรูปนี่) //เอ้อ..อีหล่า ลงโลด พะนะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ว้าว ไอเดียดีเด้หล่ะแมงสะดิ้ง มักนำอยู่ดอก คือสิม่วนเนาะ ผู้ชายก่านุ่งผ่าสะโหร่ง มีผ่าขาวม่ามัดเอวเนาะ

ผู้หญิงก่านุ่งผ่าถุง เสื้อคอหมากกะแหร่ง ว้าว คือน้องเพ็นนีนุ่งก่าเป็นตาฮักเนาะ

บ่ต้องย่านบ่งามบ่หล่อดอก เอาม่วนสนุกสนานใว้ก่อน

เว่าปานเจ้าของสิได้ไปเนาะ หึยย ก่าคนมันอยากม่วนนำเนาะ ก่าเว่าไปสั่นหล่ะค่ะพี่น่อง

ขออภัยถ้าบ่ถูกใจไผก่าดาย อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กู๊ด....ไอเดียร์.........เยี่ยมครับสนับสนุนบ่าวจัยสิแต่งรึว่าสิชวนหนีน้อครับฮ่าๆๆๆๆ(เกี่ยวกันบ่นิ)
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฝนหลวง
    สอเอาเสี่ยขาดพาดบ่าเกิบบ่ไส่ไปดอกสั่นนะคับ กิกิ หลือสิไส่เสี่ยหมากกะแลงสีสม อิอิ

อาจสิได้ รางวัลโอ้ว ช่างกล้า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เอื้อยเมษาครับ..ยามเต้นผมย้านสิ่นเหี่ยเด้ครับ 55555...ย้านหลงกับผ้าสะโหร่งอ้ายศรีเด้..5555

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    อันนี้หนักใจค่ะ ย้านทำผ้าถุงหลุดกลางวงจ้า 555
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล

55555 ใส่ซ่งขาดๆไปใด้บ่ครับอ้าย 55 นํ้าบ่อาบ 7 มื่อ เพิ่นให่เข้างานนำยุเบาะครับ อิอิ
    ผมยาวๆบ่ใด้ตัดมาเปนปี เพิ่นคือสิให่เข้างานนำบ่น้อครับ 555

ศิลปิน นักแสดง
    นางไหขวัญใจบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ chutimol
    อืม...ถ้าแต่งโตแบบนั้นมาจากบ้าน พอขึ้นรถเมล์ เพิ่นสิบ่ไล่ลงรถติเอื้อย เหลือโตนผุที่บ่มีรถนำข้าเจ้าแหน่จ้า อิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    เพื่อรางวัล.. อ้ายเซียงสินุ่งผ้าขาวม้าผืนเดียว "น้องๆผู้หญิงเตรียมกรี๊ดๆๆๆ ได้เลย" ฮ่าๆๆๆ เอิ้กกก
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

Tags for this Thread