หัวข้อ: หกพันไมล์ไกลบ้าน กับประสบการณ์ขี่เรือบินของเซียงเหมี่ยงฯ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    เก่งเนาะค่ะได้ไปเบิ่งงานที่เยอรมัน อยากไปนำค๊า อิ อิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    อ้างฮอด..
    อ้ายเอ๋...

แสดงว่าท่านเซียงฯเฮ็ดงานอยู่เหมืองทองคำประเทศลาว เฮ็ดเกี่ยวกับรถ หรือวิศวะกรช่างยนต์ อยู่ในเหมือง แม่นบ่อครับ..หรือจั่งได จั่งได้ไปเบิ่งโรงงานประกอบรถประเภทนี่ //อันเวลาไปลาวนั่งรถ หรือนั่งเครื่องครับท่าน ..

ผมกะเคยนั่งแต่เครื่องสูบน้ำล่ะครับ.. จักยามได๋สิได้นั่งดอกเครื่องบินนั่น อิอิ..

ตอบครับตอบ...ถืกคืออ้ายเอ๋ ว่ามาล่ะครับ แบบว่ามีเคื่องจักรรุ่นใหม่ที่ ลูกค้าสั่งมา บริษัท เลยส่งไปอบรมเพื่อมาให้ความรู้กับทีมงานและลูกค้าครับผม ไปลาวเซียงเหมี่ยงฯ เดินทางโดยรถครับ เพราะว่า สิได้บ่ต้องเดินทางเข้า กทม. แล้วจั่งมาบ้านเฮาเนาะครับ สะดวกกว่ากันครับผม...

อ้างฮอด เอื้อย แมงสะดิ้ง..เข้ามาติดตามเด้อค่ะ
    ตามติดไปกับประสบการณ์ของอ้ายเซียงเหมี่ยง
    ม่วนค่ะม่วน.....อ้ายเซียงเฮ้ดงานกับบริษัทอิหยังจ้า
    คือเป็นซงคุ้นๆ 555+ พุ่นหน่ะ(มายาของสาวดิ้งทำท่าตีสนิท)
    เว่าไปสั่นหล่ะ ที่ถามก็เพราะอยากฮู้จ้า... เอิ๊ก

ตอบครับตอบ...ขอบคุณที่ติดตามครับเอื้อย เซียงเหมียงฯ เฮ็ดงานกับ บริษัท ดีเลอร์เครื่องจักรกลหนัก ของเมืองไทย ครับผม ปัจจุบันประจำการดูแลลูกค้าอยู่เมืองลาว ยินดีที่ได้รู้จักเอื้อยครับ...

อ้างฮอด เอื้อย ติ๋ม ครับ...

ติดตามอ่านอยู่เด้อจ้า อธิบายม่นคัก ว่าแม่นได้ไปนำเอาโลด55+Dortmundนี่ติ๋มเคยขับรถผ่านอยู่จ้า...เห็นทีมฟุตบอลเขาบ่ เตะเก่งเด้อ มีแต่ผู้หล่อๆ อิอิ...หั่งว่าตั๊ว
    ใช้เงินยูโรคือสิม่วนคักเนาะ...อันข้องใจ ไปแลกอาหารมากินหั่นแหม๋
    อาหารสนามบินฮุ้อยู่ว่าแพงมหาโหด...แล้วช็อกโกแลตไข่หั่น ไปแลกมาเฮ็ดหยัง มีแต่ของเล่นอยู่ข้างใน ช็อกโกแลตมีนิดเดียว โอ้ยยย คุณเซียงเหมี่ยงฯ
    ตอนนี่อากาศแห่งแต่หนาวหลายเด้อจ้า มื้อเช้านี่ติดลบ14องศา หน่ายคัก....มาใกล้แล้วกะบ่มายามกันแหน่เนาะ...อิอิอิ

ตอบครับตอบ...ขอบคุณที่ติดตามอ่านคือกันครับเอื้อย จั่งได๋ กะอ่านต่อให้จบเด้อครับ ฮ่า ๆ ทีมฟุตบอลเมืองนี้เซียงเหมี่ยง ติดตามมาตลอดครับเอื้อย ก่อนมาเยอรมัน กะอยากมาสนามฟุตบอลทีว่านี่ละครับ
    สวนเรื่องอาหารเซียงเหมี่ยง บ่ฮู้มาก่อนเลยครับว่าราคามันเป็นจั่งได๋ กะยังว่าบ่เคยขี่เรือบินเดินทางจักเถื่อเนาะครับ แล้วกะบ่มีโตเลือกครับ หางบัตรบ่สามารถแลกเป็นเงินคืนได้ ต้องแลกของกินอย่างเดียว แต่เป็นตาอยากหัว ช๊อกโกแลตไข่ อีหลีล่ะครับเอื้อย เปิดออกมา เห็นช๊อคโกแลตส่ำไข่ไก่ บีบออกมา ข้างในมีแต่ของเล่นตัวต่อหุ่นยนต์เด็กน้อย ฮ่า ๆ เนื้อช๊อคโกแลต หุ้มบาง ๆ ซ่ำเปลือกไข่ล่ะครับเอื้อย ฮ่า ๆ ๆ เฮ็ดไปได้เนาะ
    ถ้ามีวาสนาได้ไปเมืองเยอรมันอีก สิแวะหาเด้อครับเอื้อย...

อ้างฮอด เอื้อยปุ้ย...

เก่งเนาะค่ะได้ไปเบิ่งงานที่เยอรมัน อยากไปนำค๊า อิ อิ

ตอบครับ

โดนบังคับครับเอื้อย ฮ่า ๆ ...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์; 05-01-2010 at 13:10.

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    คือมีวาสนาได้ไปเยอรมันแท้คับ อิจฉาเด้น้อเซียงเหมี่ยงฯ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ไทสกลฯ

คักแล้วครับ.. คำบรรยาย พร้อมรูปภาพ ซ่ำว่าได้เดินทางไปนำ
    ซังแต่บ่ได้ซดเบียร์แกล้มขาหมูนำนี่หละ..555

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    เอื้อยไก่คือพลาดกะทู้นี้น่อ มาอ่านช้าแต่กะอ่านทุกตัวอักษรเด้อจ้า น้องเชียง บอกได้คำเดียวว่าปลายยอดเลยจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    ป้าดดดด อ้าย คือได้กินขาหมูแถ่ะ รสชาดคือขาหมูเยอรมันอยู่เดอะมอลล์บ้านเฮาบ่ออ้าย

มีวาสนาเด้หนี่ได้ไปเยอรมัน เมอยู่บ่อไกลยังบ่อเคยไปเลย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    อ้างฮอด
    เอื้อยเมษา
    ป้าดดดด อ้าย คือได้กินขาหมูแถ่ะ รสชาดคือขาหมูเยอรมันอยู่เดอะมอลล์บ้านเฮาบ่ออ้าย

มีวาสนาเด้หนี่ได้ไปเยอรมัน เมอยู่บ่อไกลยังบ่อเคยไปเลย

ตอบเอื้อย เมษา...
    แซบแบบรสชาดบ่เคยกินอยู่บ้านเฮาเลยครับเอื้อย...
    แล้วเอื้อยเมษาอยู่ใสครับตอนนี้ใกล้ ๆ กัน ฮอลแลนด์บ่ครับ ...