ช่วงว่างจากงานประจำทาง กทม.บ่าวจัยเลยกลับบ้าน ตจว.
ไปไถสวนยางครับตามมาครับสิพาไปไฮนำกัน

ไถไฮ สวนยาง
ฮกคักแต่ว่าตอนนี้หญ้าเริ่มสิแห้งตายไปแนแล้วเพราะว่าบ่มีฝนตกมาเลยเนาะครับ
ไถไฮ สวนยาง
ตอนนี้ก่อนสิลงมือไถ ต้นยางสวนนี้ปลูกได้ปีกว่าแล้วครับหน้าฝนปีนี้กะสิได้สองปีแล้ว
ไถไฮ สวนยาง
มาแล้วครับรถไถลงมือเลยครับเห็นแต่ฝุ่นไงงง้องเลย555
ไถไฮ สวนยาง
ทีแรกว่าสิบ่ไถมันดอกครับ แต่ว่าย้านไฟไหม้ก่อนสิได้กรีดเห็นมันฮกคักโพด
ทีแรกว่าสิไถรอบๆสวนเอา ย้านลมอุ้มไฟปลิ้วมาตกใส่ซั่นดอกเนาะเลยตัดสิ้นใจไถเบิ่ดสวนเลยละกัน

ไถไฮ สวนยาง
เหลียวเห็นแต่ฝุ่นแห้งคักหลายตอนนี้บ้านเฮาพี่น้อง
ไถไฮ สวนยาง
มาเบิ่งตอนเสร็จเลยละกันครับ แปนเอิดเติดเลยคักใจเจ้าแล้วบ่ แปนฮอดกระเป๋า5555
ไถไฮ สวนยาง
ไถไฮ สวนยาง
ไถไฮ สวนยาง
ไถไฮ สวนยาง
ไถไฮ สวนยาง
ไถไฮ สวนยาง
ไถไฮ สวนยาง
ส่งท้ายด้วยต้นกะเดาข้างเถียงนาเนาะครับกำลังออกดอกเต็มเลย
ไถไฮ สวนยาง
ตามมาเบิ่งอีกสวนเด้อครับ ใกล้สิได้กรีดแล้วละสวนนี้ สวนยางบ่าวจัย