หัวข้อ: ผักสวนครัวที่ต่างแดน

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พ่อบักเบนซ์
    ขนลุกตามภาพสุดท้าย บ่าวพีย้าน ที่สุดตัวนี้ กับหอยทากก 555+ ตะย้านนนน
    หอยทากย่านยุผุข้ากะดาย
    แต่ว่าโตนี่ คันได้ผัดเผ็ดแกล้มบักสองซาว มักหลาย อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    ผักสวนครัวงามหลายๆ เนาะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    บ่แม่นเน่าเบิ่ดแล้วบ้อครับเอื้อย หิมะตกหนักปานนั่นน่ะ
    หาผ้าไปคลุมไว้เด้อครับเอื้อยจั่งสิบ่ตาย เอาใจซอยครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ออนซอนสวนเจ้าเนาะ...แต่ตอนนี่คือสิขาวไปเบิดแล้วหละ...เต็มไปด้วยหิมะ...

ผักนะอยากกินนำ แต่อันกบนั่นแหม๋ บื๋ออออ...สิเป็นพันธ์หายากปานใด๋กะบ่ไปค้นหาเบิ่งดอกเด้อ...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18

ชื่นชมความสามารถ

สำเนียงส่อภาษา กิริยาส่อสกุล

ชื่นชม ความคิดความอ่านไอเดีย การนำเสนอเป็นตัวของตัวเอง บ่งบอกความเป็นคุณได้อย่างชัดเจนค่ะ

ชื่นชมมากๆ ค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย แจ่มใสยิ้มสวย; 30-01-2010 at 02:01.

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    สวนมีแต่หิมะนะคะ คงขาวเต็มไปหมด

หนาวมาก บ่ จ้า ดูแลสุขภาพตะของ เด้อจ้า

อิสระ เสรี เสมอภาค

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เเมงสะดิ้ง
    บล็อก
    24
    ขอบคุณค่ะ ทุกคอมเม้นต์ที่มีความหมายต่อความรู้สึก
    รู้สึกอยากยิ้มค้าง.....ไปอย่างนี้นานๆ อิอิ
    ขอบคุณทุกน้ำคำ ขอบคุณความลำบาก
    ขอบคุณความจน ที่สอนคนให้ปลูกผักกินเอง
    แต่ยังยิ้มได้...นะเอย สะดิ้งพ้อมล่ะแหม๋ ฮา....
    สะดิ้งคือน้องได้ยินเสียงฆ้องกะแล่นตำ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ anna
    ขอปรบมือให้งามๆๆเด้อจ้า สวนผักใด้ใจอีหลี
    มาบอกสูตรแอนนาผู้น้อยแหน่เอื้อย
    ปลูกแนวได๋ มันจั่งสิบ่ย่านหนาวน้อ นาปลูกผัก
    ต้องได้อุ้มไปผิงไฟนำทุกต้นแมะ
    ปลูกใบโหระพาใส่กระถาง แล้วเวลาเปิดเตาผิง
    นาก็มาอุ้มไปผิงหนาวให้ความอบอุ่น คริคริ ย่านเพินกลายพันธุ์
    เป็นฝรั่งแมะ สวนเอื้อยงามหลายจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ชอบ ๆ ครับ ชอบการนำเสนอ...
    ภาพ คำบรรยาย การผูกเรื่องราว แค่เรื่องผักสวนครัว แต่ว่าอ่านแล้วได้ความรู้สึกหลายหลากครับ...
    มักครับมัก...

ลูกสาวหล่า
    Guest
    อานแล่วก่าอดยิ่มบ่อได้จ้า คนเขียนไซ่ภาษาอ่านงายๆ ภาษาสวยงามจ้า

ร้อยเรียงคำพูดได้น่าฮักจ้า ชื่นชมจ้า ขอปรบมือให่เลยจ้า