หัวข้อ: มาเบิ่ง โอเบนโต"ไฮโซ(ปิ่นโต)แบบญี่ปุ่นครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองปลาดิบ

มาเบิ่ง โอเบนโต"ไฮโซ(ปิ่นโต)แบบญี่ปุ่นครับ

อาหารญี่ปุ่น เป็นอาหารที่สดมากๆ กินง่าย บ่ค่อยมีรสชาด เผ็ด หวาน เปรี้ยวเค็มเหมือน อาหารบ้านเฮา อิงธรรมชาติมาก
    แม้แต่ไฟกะบ่ผ่านครับ กินคือยุคก่อไฟบ่ทันเป็นหละครับ แต่กะแซบแบบดิบๆหละครับ..
    เคยเอาปลาดิบเพิ่นมาก้อยแซบๆครับ บ่มีคาว แล้วบ่ต้องย่านพยาธิ เพราะจับมาจากทะเลลึก มีวิธีการทำดีๆ กินกับ โชยู ซีอิ๊วญี่ปุ่น
    ถึงสิบ่คือก้อยปลาบ้านเฮา แต่สบายท้อง ดีจังครับ..กับ ชาญี่ปุ่นดีๆ รสชาด สุดยอดครับ
    พร้อมกับขนมหวาน เดซาดโตะ บอกได้เลยว่า สึโก่ย....สึโก่ย""..หลาย

มาเบิ่ง โอเบนโต"ไฮโซ(ปิ่นโต)แบบญี่ปุ่นครับ

มาเบิ่ง โอเบนโต"ไฮโซ(ปิ่นโต)แบบญี่ปุ่นครับ..

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ติ๋ม เปอร์โย; 18-01-2010 at 05:41. เหตุผล: เรียงภาพเพื่อความสวยงามให้จ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    มันคึบ่มีฮูบหละครับอ้าย

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ paula
    ชอบกินอาหารญี่ปุ่นจ้า เนื้อปลาดิบหวานดีเนาะค่ะ

มักกินซาซิมิคือกันค่ะ กับชาเขียวอุ่นๆ
    แต่บ่เคยลองเดซาดโตะ คือหยังน้อค่ะ
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    มักอันในขวดที่ถือน่ะ ข่าพยาธิ อย่างดีจ๊าาาา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    น่าสะออนแท้น้ออ้าย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ข้าวเหนียวกะหมูปิ้ง
    เป็นตาแซบ น้อจ้า ยุทางนี้ ถ้าอยากกิน กะมีแต่ ร้าน ฟูจิ จ้า เมนูประจำคือ แซลม่อนย่างซอสเทริยากิ บ่เคย ลองกินจักเทือจ้า ซาชิมิ นะ บ่กล้ากิน อิอิ ย่านกินบ่ได้แมะจ้า อิอิ บ่แน่ดอกเห็นรูปที่อ้ายเอามาให้เบิ่งแล้ว อาจสิลองเบิ่งจักเทื่อ อยากรู้ ว่ารสชาติ มันสิเป็น แนวได๋ กับสาเก คือสิเข้ากันดีเนาะจ้า อ้าย

ขอบคุณเด้อจ้า ที่ เอารูปมา ให้ เบิ่ง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อ้างถึง/มักกินซาซิมิคือกันค่ะ กับชาเขียวอุ่นๆ
    แต่บ่เคยลองเดซาดโตะ คือหยังน้อค่ะ

ฮ่าๆๆ คุณหน่อยคะ ..คำว่า เดซาดโตะ.. มาจาก..คำว่า dessert ของภาษาอังกฤษ แร่ะค่ะ
    ก็หมายถึง ของหวาน ผลไม้ ไอศครีมหลังอาหารทั่วไปอ่ะค่ะ แต่เป็นสำเนียงของคนญี่ปุ่นที่พูดทับศัพย์ของภาษาอังกฤษ เลยออกเสียงเป็น de-sad-to (อย่างถ้าคนไทยเรา ก็จะอ่านเป็น ดิ-เซิด(-ร์ท).. อ่ะค่ะ) คนญี่ปุ่น ออกเสียงตัวที เป็น-โตะ-ค่ะ ไม่ออกเสียงเป็น ทรึ เหมือนบ้านเรา)
    มองต่าง..อย่างปลง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองเดช
    เมืองเดช ครับพี่น้อง
    บ่เป็นตาอิ่มดอก หน่อยเดียวนึง
    กินก้อยปลาอยู่บ้านดอกจังสิอิ่ม แซบพร้อม
    555555

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    อิอิ น่านมียกน้อครับอ้ายหล่าเเม่นกินไปเเนมไปนำบ่อน้ออ้ายกับเเกล้มทางสายตาเเหม๋ครับ อิอิ