หัวข้อ: บ้านนี้แปลก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

คำถาม และรอคำตอบ บ้านนี้แปลก

ตั้งแต่เข่ามาอยู่บ้านหลังนี้ ส่วนมาก หมา แมว สิมักเข่ามาบ้านเมแหม

ปานว่าเป็นเจ้าของบ้านเลย แถมบ่ย่านเฮาไล่ออกไปอีกต่างหาก สังเกตุมาตลอดค่ะ

ครั้งนี้กลับไปล่าสุด มีแมวสีขาวมาใหม่ อยู่ๆก่าย่างเข่ามาดื้อๆ บ่ย่านเฮาอีกตะหาก จักแมวไผค่ะ

บ้านนี้แปลก
    เริ่มจากแมวโตนี่เลยค่ะ กลับบ้านคราวไดก่าเจอ เลยไห่เข่ากิน พอดีซื้ออาหารหมา- แมวเผื่อใว้

บ้านนี้แปลก

เพิ่นกินอิ่มเพิ่นก่าขึ่นไปนอนเทิงหลังคารถผุ่น จังแม่นมีความสุขหลายเนาะ

บ้านนี้แปลก

แล่วก่าหมาโตนี่นำค่ะ ปานว่าบ้านเจ้าของเด้ เปิดประตูรั้วก่าเข่ามาโลด

บ้านนี้แปลก

แมวโตนี่สมาชิกใหม่ค่ะ บ่เคยเห็น เพิ่งสิเห็นเข่ามามื่อนี่แหล่ะค่ะก่อนออกเดินทาง สงสัยสิมาส่งเนาะ

บ้านนี้แปลก

เลยปล่อยไห่เฝ่าบ้านซะเลยค่ะ กลับไปคราวหน่าสิเจอบ่น้อ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เมษา; 25-01-2010 at 22:04.

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    แมวมันมีเซ๊นจ้าหลานเมษาจ๋ามันฮู้ว่าหม่องได๋สิได้กินนำไผ๋ใจดีมีเมตตาหมากับแมวสิเป็นคือกันจ้าสิฮู้ใจคนมากที่สุด นับว่าหลานบุญมากใจดีแมวโตสีขาวก็เป็นตาฮักแท้แท้เนาะจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ครับอย่างที่กระทู้คุณป่าเผิ่นว่าล่ะครับ หมาแมว เขาสิฮู้ว่าเขาอยู่บ้านได๋แล้วเขาสิได้รับการซ่อยเหลือ เขาสิมีข้าวกิน...
    เลี้ยงเขาเอาบุญสาครับ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองลำดวน
    ธรรมดาของหมาแมวหล่ะครับมันอยู่หม่องได๋มีความสุขมันกะอยู่หล่ะครับจั่งซี่กะย้อนเจ้าของบ้านใจดีกับมันนั่นหล่ะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองเดช
    เมืองเดช ครับพี่น้อง
    เผิ่นอยากมาอยู่นำให้เผิ่นอยู่นำสาครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ฟันธง//น้องเมษา ต้องมีความเมตตา กรุณา อุเบกขา ไม่ว่าภพนี้หรือภพที่แล้ว จึงทําให้บรรดาสัตว์เหล่านั้นมาพึ่งใบบุญครับ.. ปล่อยเขาอยู่นําโลดเด้อน้อง สักวันเขาสิตอบแทนคุณด้วยการให้โชคไม่ว่าทางใดก็ทางหนึ่ง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    คนย่างตากแดดมาฮ้อนๆๆ กะต้องหา ฮ่มซ้น อันนี้ กะสิรู้ละคับว่าบ้านนี้ เพิ่นดี สัตว์ ทุกชนิดสิมีความสามาถพิเศษ เลี้ยงไว้โลดคับ สิ่งดีๆๆ สิตามมาแน่นอน คอนเฟิร์ม ฟันธง พะนะ เว้าปานหมอดู 5555 สิโชคดีคับ ยินดีนำ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    แมวตัวใหญ๋จัง อยู่กับหมาได้ด้วย ถ้าเป็นที่บ้านไม่ได้เลยคะ
    หมาจะกวดกัดแมวตลอดเลยคะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    คนที่มีใจโอบอ้อมอารี ย่อมเป็นที่รักของมนุษย์และสรรพสัตว์ทั้งหลาย ....เอวัง

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    น่ารักดีจ้า พี่เมษา สุนัขกับแมวเลยไปอยู่ด้วย อิอิ ถ้าไผเลี้ยงให้อาหารเขากะสิอยู่นำเฮาเนาะจ้า
    ถ้าบ้านได๋ด่าแล้วตีนำ เขากะสิบ่อยู่จ้า...