หัวข้อ: พิมพ์ใจ เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

พิมพ์ใจ เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง

พิมพ์ใจ  เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง
    [wma]http://wcs.hopto.org/up/file2/Claim my love back.wma[/wma]
    ขอทวงรักคืน - พิมพ์ใจ เพชรพลาญชัย 2536

แนวนี้หล่ะเพิ่นว่า ลำเดินกาฬสิน มีอีกหลายกลอนอยู่เด้อ เอามาให้ลองฟังเบิ่งของเก่า มันหายากส์

ฟังแล้วถ้าถูกใจ กะขอนำจั๊กคะแนนแน่เป็นหยังหล่ะ สิได้หามาลูบข้างหูอีกหลาย ๆ เทื่อแหม๋

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

Re: พิมพ์ใจ เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง

หาฟังยากอิหลีครับ....ขอบคุณสำหรับกลอนลำดีๆ จัดคะแนนไปครับ 8)
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

sureewal
    Guest

Re: พิมพ์ใจ เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง

เจ็บจนเว่าบ่ออก Re: พิมพ์ใจ  เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง Re: พิมพ์ใจ  เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง Re: พิมพ์ใจ  เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง Re: พิมพ์ใจ  เพชรพลาญชัย "ขอทวงรักคืน" ไผมักของเก่า มาเอาไปม่วนนำกันเด้อพี่น้อง

aniwat_s
    Guest

มักๆๆ ครับ มักหลายๆ ลำกาฬสินธุ์นี่ฟังยามได๋กะม่วน แม่นแท้อาจารย์พิมพ์ใจ เพชรพลาญชัยเพิ่นลำ แฮ่งม่วน แม่นแท้ยามออกเสียงอักขระ "ร" ออกชัดเจนกว่าหมอลำคนอื่นๆ ลองฟังเบิ่งเด้อครับ

scarymovie
    Guest

ฟังเเล้ว คิดถึงสมัยเด็ก ๆ

Tags for this Thread