... มื้อนี้อากาศฮ้อนหลายครับ พี่น้อง กับเป็นมื้อพักผ่อน
กะเลยแบกแหสิลงเล่นน้ำจักหน่อยครับ ผู้ใด๋สิมาถือถังให้ ...
เผื่อได้ปลากะสิได้แบ่งกันไปกินยามแลงเด้...
โอ้ยมื้อนี้คือมีความสุขแท้หน้อ.. ได้ลงเล่นคือมีแฮงคัก...
ความสุขนี้บ่ต้องซื้อเลยครับพี่น้องหาอยู่ในน้ำนี้แหละ
ว่านแหแล้วดำขึ้นดำลงอยู่หละ มื้อนี้คือโชคดีแท้.. ทำบาปขึ้นอยู่ตั๋วนี้
ได้ปลาข้อ ตั้งหลายโตแหมะ...ก่อนสิลงเล่นน้ำเห็นเมนูวันหยุดจากแม่ครัวฝึกหัด...
เพิ่นตำแตงเป็นตาแซบหลาย... ว่างบ่ ว่างบ่... เอาไปไปแกงแหน่... ได้ตั้งหลายโตเด้อ...

“ .... อ้ายเป็นคนหา.... น้องเป็นแกง.....ใส่ผักกะแหยง.... แซบดีเด้อ....นาง......”

ผู้ลางคนเพิ่นบอกว่าแกงใส่ผักติ้วกะแซบคือกันครับ....แล้วแต่มัก...ครับ

หาคน...แกงปลา...