หัวข้อ: หาคน...แกงปลา...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ wundee2513
    บล็อก
    11

บ้านมหาโพสต์ หาคน...แกงปลา...

... มื้อนี้อากาศฮ้อนหลายครับ พี่น้อง กับเป็นมื้อพักผ่อน
    กะเลยแบกแหสิลงเล่นน้ำจักหน่อยครับ ผู้ใด๋สิมาถือถังให้ ...
    เผื่อได้ปลากะสิได้แบ่งกันไปกินยามแลงเด้...
    โอ้ยมื้อนี้คือมีความสุขแท้หน้อ.. ได้ลงเล่นคือมีแฮงคัก...
    ความสุขนี้บ่ต้องซื้อเลยครับพี่น้องหาอยู่ในน้ำนี้แหละ
    ว่านแหแล้วดำขึ้นดำลงอยู่หละ มื้อนี้คือโชคดีแท้.. ทำบาปขึ้นอยู่ตั๋วนี้
    ได้ปลาข้อ ตั้งหลายโตแหมะ...ก่อนสิลงเล่นน้ำเห็นเมนูวันหยุดจากแม่ครัวฝึกหัด...
    เพิ่นตำแตงเป็นตาแซบหลาย... ว่างบ่ ว่างบ่... เอาไปไปแกงแหน่... ได้ตั้งหลายโตเด้อ...

“ .... อ้ายเป็นคนหา.... น้องเป็นแกง.....ใส่ผักกะแหยง.... แซบดีเด้อ....นาง......”

ผู้ลางคนเพิ่นบอกว่าแกงใส่ผักติ้วกะแซบคือกันครับ....แล้วแต่มัก...ครับ

หาคน...แกงปลา...
    เสรีภาพ เสมอภาค ยุติธรรม

ขอมา...แม่ครัวฝึกหัดก็จัดให้จ้า

อ้ายเป็นคนหา.....น้องเป็นคนแกง โอเคแม่นบ่จ้า คิคิ
    ทางพี้มื้อนี้บ่มีผักขะแยงจ้า ขอเปลี่ยนเมนูแล้วกันน้อจ้า
    ขอเป็นต้มส้มปลาค่อใส่บักกอก กับป่นปลาค่อใส่แมงดาแทนแล้วกันน้อจ้า
    ส่วนผักที่จะกินกับป่นกะมีมะระอ่อนต้มกับดอกสะเดาลวกจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    อ้ายเป็นคนหา น้องแพงเป็นคนแกง บ่าวจัยสิเป็นคนกินเด้อ ไผสิมาเก็บถ้วยล่ะบาดนี้ฮ่าๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    เซียงเหมี่ยงฯ สิขอมาจี่จักโตดอกครับ โตใหญ่ ๆ ฮ่า...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ จำปาขาว

คมชิม

ส่อยกันแกงโหล้เด้อจ้า.................แต่ขอชิมนำแหน่

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    แกงมาเด้อจ้า ทางนี้ทำกับข้าว บ่ ค่อยเป็น จะขอเป็นผู้ชิมนะคะ

คือสิแซบน้อจ้า ว่าแล้วน้ำลายเหาะเลยละค่ะ....หิวข้าวเด๊ะ ยิ่งดึกยิ่งหิวค่ะ...

อิสระ เสรี เสมอภาค