หัวข้อ: เบื้องหลังการทำงานเพลงของผู้บ่าวนาแสียงแคน(แทน ธนากร)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจอบบ้อน

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ เบื้องหลังการทำงานเพลงของผู้บ่าวนาแสียงแคน(แทน ธนากร)

ขอบพระคุณพื้นที่เว็บบ้านมหาอย่างสูงเด้อครับที่อนุญาตให้ศิลปินโตน้อยๆใด้แนะนำประชาสัมพันธ์งานเพลง หวังเป็นอย่างยิ่งว่าสิได่รับแรงเชียร์แรงใจจากพ่อแม่อ้ายน้องนะพื้นที่ที่เปรียบดังพี่น้องพื้นที่ของการแบ่งปันอันมีมิตรภาพ จากใจโปรดิวเซอร์ บ่าวจักร หนุ่มลำน้ำมูล

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=NGGYpYouul8

c06::1-c06:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจอบบ้อน

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์

มื่อแทน ธนากร มาอัดไกด์เพลงครับ เสื้อดำคือเล็ก เมืองศรี,เสื้อสีเหลืองคืออาจารย์รักษ์,ส่วนคนผู้ฮ้ายผ้าขาวม้าพาดบ่านั่นคือบ่าวจักร หนุ่มลำน้ำมูลครับ

เอ้าร้องเต็มที่โลดบักหล่า...อิอิอิ

สังเกตุนักร้องของเฮาผมบ่มีอิอิอิ....ย้อนว่าเลาสิกมาใหม่ๆผู้ใส่เสื้อสีขาวคืออาจารย์พร ริมโขง

ได่รับคำแนะนำจากอาจารย์รักษ์ ผู้เพิ่นเคยเฮ็ดดนตรีให้พรศักดิ์ ส่องแสงสมัยชุดหนุ่มนานครพนมพู้นหล่ะครับ

ร้องดีๆเด้อร้องบ่ดีสิร้องเองเด๊ะ....(เสียงฮ้ายมาจากโปรดิวเซอร์)

แฮ่ๆๆๆคร๊าบอาจารย์ผมสิเฮ็ดเต็มที่หล่ะครับสมกับบ่าวโก้เพิ่นกรุณาใว้ใจมอบหมายงานดีๆให่(บ่าวแทนว่า...อิอิอิ)

เอาใว่ซ่ำนี่ก่อนเด้อพี่น้อง.....ว่างๆสิเอาภาพการทำงานมาให่เบิ่งอีกเด้อครับ

ร้องเพลงแล้วกะได่รับคำสั่งให้ไปถ่ายภาพปกอัลบั้ม(กะต้องไปตามคำสั่ง)บ่าวจักรจ่ายค่าแท๊กซี่เด้อ...ยินเสียงบ่าวแทนเว่าเบาๆข้างหู ฮึยจั่งแม่นเน๊าะ

ก่อสิได่มานั่งรถไฟฟ้าใต้ดินย่อนว่าไปหาซื้อเสื้อยีนส์ตามคำสั่งนายห้างแล้วบ่มีหาเหมิ๊ดแล่วแถวยูเนี่ยนมอลล์ลาดพร้าวบ่มีกะเลยลงรถไฟฟ้าไปหาต่อที่จตุจักร

แต่ว่าบ่แม่นเสาร์-อาทิตย์จตุจักรเขาบ่เปิดนั่นแล่วปัญหามันสุดท้ายกะเลยใด่ไปแล้วกะตัดสินใจไปเก็บภาพใว่บางส่วนกะดี(ฮึย...จั่งแม่นยากน้อผู้สั่งมากะดายเมื่อยอยู่เด้555+++)

แทน ธนากร กับ เล็ก เมืองศรี นั่งกินปิ้งไก่เสยเลยปล่อยให่มือกล้องทำงานบอกตามตรงหิวกะหิวแต่บ่ปาก...555+++

ภาพนี้มีมิติขนาด เอิ๊กๆๆๆๆๆ

ก่อนลากลับขึ้นรถไฟฝากน้ำตาใว้ที่กลางใจแม่ อิอิอิ

มือกล้องกะแล่นถ่ายพู้นถ่ายพี้เก็บภาพแทบบ่ได่พัก ส่วนนักร้องกับเล็ก เมืองศรีนั่งกินข้าวเสย....จั่งแม่นเพิ่นน้อ

แล่นถ่ายรูปหลายจนเพิ่นนี่วินนำเลาเลยถามว่าหมู่เจ้าพากันมาถ่ายเอาอีหยังตู่ข้อยนอนอยู่นี่บ่เห็นมีหม่องได๋เป็นตามาถ่ายรูปเลย งงนำเจ้านี่พะนะ555+++

เก็บภาพผ่านไปเสื้อบ่ได่แต่ได่ภาพบางส่วนดีกั่วสิมาเสียเที่ยวพากัยคุยกันฮั่นหนา...อิอิ:1-:1-โปรดติดตามตอนต่อไป.....เด้อขะน้อย

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    รถไฟใต้ดินทางเมืองไทยคือแปนเปล่าดีแท้ค่ะ
    บาดทางเชี่ยงไฮ้เบียดกันขึ้นบางเทื่อจนบ่ได้ย่างพื้น
    เลื่อนไปตามแรงยู้ของพี่น้องอ้อมข้างอ้อมแอวหลายคั่กจ้า

เรื่องฮิตน่าอ่าน

หลังจากมาถ่ายบ่มีเสื้อยีนส์ตามคำสั่งกะต้องกลับมาถ่ายใหม่อีกรอบนึง
    แต่เวรกรรม รถไฟประท้วงพอดีได้ยินประกาศจานายสถานีว่ารถไฟสิบ่มาภายใน2-3ชั่วโมงนี่
    ตายแล่วหว่า...ขั่นถ่ารถไปมากะมืดพอดีจำเป็นถ่ายนักร้องใส่เสื้อยีนส์ใว่ก่อน
    จั่งค่อยเอาภาพมาตัดต่อเอา มีแต่แนว....อิอิอิ

ร้องจริงผ่านไป(ขอรวบรัดตัดตอนเอาเน๊าะ...มันยาว)อิอิอิ
    กะมาสู่ขั่นตอนการเฮ็ดปก.....เฮ็ดปกแล้วมาสเตอริ่งแล่ว
    กะเข้าสู่ขบวนการปั๊มแผ่น ..........กะได่ออกมากองเต็มห้องอ่ะยะ
    เบิ่งเอาเด้อพี่น้อง....

รูปนี่แถมให่....เอิ๊กๆๆๆๆ

หลังจากได่ปั๊มแผ่นมากองเต็มห้องแล่ว
    กะต้องเมื่อยกันอีก....คือการไปเยี่ยมสถานีวิทยุ
    ตามภาพนั่นหล่ะครับพี่น้อง......

ภาพนี่มัวแน่จักหน่อยเด้อครับใส่แว่นเอา...อิอิอิ

นี่คือบางส่วนของการเยี่ยมสถานีวิทยุครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ท้าวมนตรี
    ก่าเป็นกำลังใจให่เด้อครับ สิหาฟังได่หม่องได๋ครับ

โปรโมตตามคลื่นต่างๆแล่วกะแล่นแผ่นตามแผงบางส่วนครับ
    หากว่าพี่ๆน้องๆอยากสนับสนุนศิลปินบ้านเฮากะอย่าลืมเด้อครับ
    สั่งซื้อเข้ามาได่จัดส่งฟรีทั่วประเทศครับ(ใจดี)
    ติดต่อได่ ที่นี่ เด้อครับ
    ย่านอ้ายพลฮ้ายกะย่าน แต่กะต้องหน่ามึนเข้าใว่555+++ย้อนว่ายอดแผ่นบ่ขยับ
    ผู้สร้างงานกะขาดกำลังใจ....จักคนละแผ่นแนเด้อครับ.....สิได่ปั๊มวีซีดีออกมาให่เบิ่งกัน
    หลังจากแจกแผ่นแล่วกะได่รับคำสั่งให่ไปถ่ายทำมิวสิค....
    เตรียมโตขึ้นรถตู้....มุ่งหน้าไปศรีสะเกษบ้านนายห้างทันที...จ๊วดๆๆๆๆ

ให้โปรดิวแสดงนำแน....อิอิ จัดไป

กินข้าวแล่วกะเตรียมแผนงานกัน(โส่เหล่)

ให่จักภาพแน....5555+++

หางเครี่ยง..โอ๊ะสมัยนี่เขาเอิ้นแด๊นเซอร์น้อ...กะเตรียมโต

ฮ้อนกะอดเอาเด้อ...เขาจ้างมาแล่วหล่ะ...5555
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจอบบ้อน; 25-02-2010 at 17:46.

อยากถ่ายรูปคู่กับโปรดิวเซอร์พะนะ...อ่ะจัดไห่

สถานีรถไฟอุทุมพรพิสัย

[IMG]tp://photos4.hi5.com/0117/636/495/Y7e40s636495-02.jpg[/IMG]

นั่งคิดอีหยังวู๊เพิ่นนี่กะดาย...สงสัยสิเมื่อย

Tags for this Thread