หัวข้อ: ขอเปิดตัวน้องใหม่

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ toyota1001
    นกขมิ้น ถิ่นพลาญชัย

ขอเปิดตัวน้องใหม่

จากท่งนาเคยเทียวเล่น ลมเย็น ๆ เคยวิ่งผ่าน จากเฮือนชานบ่อนเคยยั้ง ตั้งหน้าเข้าสู่กรุงทางจิตใจมาดมุ่งหวังว่ามาทำงาน ลูกอีสานคนจน เที่ยววนอยู่คือบ้า ตอนนี้มาพบบ้านถิ่นสถานคือบ้านเก่า มีแต่ชาวพี่น้องเมืองบ้านเพิ่นมหา ขอขอบคุณทุกทั่วหน้า บ้านมหาที่เสริมส่ง ให้ลูกหลานได้อ่วยโค้งคืนบ้านถิ่นสถาน ขอฝากตัวแน่เด้อท่าน อย่าฟ้าวผ่านหนีไกล มีอันได๋ให้ข่าวมา เว้าจากันแน่เด้อ.............พี่น้องเอย............พื่น้องเอ้ย
    :welcome3:welcome3:welcome3c06:c06:c06:

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    ยินดีคืนสู่บ้านสถานแห่งเฮือนมหา วาสนาของเฮาให้ซ่อยกันมาโฮมตุ้ม ซุมพี่น้องเอื้อยอ้ายซ่อยกันพายซ่อยกันเบิ่ง อาจได้เผิ่งหมู่เจ้าคราวบ้านแตกเพ อย่าสิเหอ่วยโอ้โตไผมันนั่นบ่อแหม่น ให้ฮักแก่นกันไว้คือด้ามดั่งเงาเด้อ อ้ายน้องเอย ยินดีต้อนรับเข้ามาสู่บ้านมหา ครับ

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อั่นเฮ็ดจั่งได๋ล่ะค่ะเว้าผญาคือเพิ่นบ่เป็น แต่กะเต็มใจยินดีต้อนรับเด้อค่ะ ม่วน ๆ และม่วน ๆ ในบ้านหลังนี่เด้อค่ะ

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ พลายแก้ว
    เชิญเข้ามาโลดเจ้า เข้ามาม่วนชวนหัว
    เข้ามาตัวะ โอ๊ะ..มาแซวสาว ผู้เนาว์เฮือนมหาบ้าน
    มาสืบสานเอาไว้ ให้ผญานั้นคงอยู่
    สืบฮอยตาวาฮอยปู่ ให้อยู่ดนไปหน้า สากลกว้างได้กล่าวเถิง..ท่านเอย..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ยินดีต้อนรับครับผม..

ขอเปิดตัวน้องใหม่ว่าซั่น.. เว่าปานสาวคาราโอเกะเนาะ555

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ยินดีต้อนรับเด้อครับ ม่วนๆนำหกันครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    มาเบิ่งนำ น้องใหม่ พะนะ ว่าแม่น น้องใหม่เมืองชุมแพ 5555
    ยินดีต้อนรับครับป๋ม ผมกะมาใหม่คือกันละ มาตุ้มมาโฮม ฮักกันไว้แพงกันไว้ ไปไส กะเอิ้นเอากันแน่เด้อ อิอิอิ

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    มาๆครับผมยินดีต้อนรับเด้อครับเด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    ยินดีต้อนรับคับ มาเบิ่งมาแยงบ้านมหานำกันเด้อคับ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง